Справа № 127/11837/15-к
Провадження №11-кп/801/857/2020
Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції: ОСОБА_1
Доповідач: ОСОБА_2
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2020 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі:
Головуючого судді: ОСОБА_2
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4
секретаря: ОСОБА_5
прокурора: ОСОБА_6
захисників: ОСОБА_7 , ОСОБА_8
потерпілого: ОСОБА_9
представника потерпілого: ОСОБА_10
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці заяву адвоката ОСОБА_7 про відвід суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 по кримінальному провадженню за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_7 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_11 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 20.05.2020, якою клопотання адвоката ОСОБА_7 про звільнення засудженого ОСОБА_11 від відбування покарання у зв`язку із амністією повернуто заявнику для звернення до належного суду.
встановив:
Адвокат ОСОБА_7 заявив відвід всьому складу суддів по апеляційному провадженні за його апеляційною скаргою в інтересах засудженого ОСОБА_11 посилаючись, що судді колегії відмовили йому в задоволенні клопотання про усунення від участі в апеляційному розгляді потерпілого і його представника, в чому вбачає їх упередженість щодо розгляду даного провадження.
Захисник ОСОБА_8 підтримав заяву адвоката ОСОБА_7 ; прокурор, потерпілий і його представник заперечували проти її задоволення із-за її незаконності; дослідивши підстави відводу суддів, суд дійшов висновку про залишення без задоволення заяви захисника ОСОБА_7 із наступних підстав.
Попередній розгляд клопотання захисника даним складом суду не може автоматично зумовлювати констатацію упередженості суддів щодо інших проваджень, які в подальшому здійснюються цим же складом відносно засудженого ОСОБА_11 .
В своїй попередній ухвалі судді не робили ніяких висновків щодо розгляду апеляційної скарги захисника.
Відсутність зазначених обставин не може бути підставою для визнання суддів необ`єктивними і упередженими.
Такий висновок відповідає правовим позиціям висловленим в рішеннях Європейського суду з прав людини.
Зокрема в пункті 66 рішення Європейського суду з прав людини «Мироненко і Мартенко проти України», наявність безсторонності має визначатися для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року за допомогою суб`єктивних і об`єктивних критеріїв.
За суб`єктивними критеріями оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді із якої вбачається чи виявляв суддя упередженість або безсторонність в даній справі.
Об`єктивні критерії визначають серед іншого чи забезпечував склад суддів сумніви у безсторонності.
Із поданої захисником заяви не вбачається, що прийняте рішення за клопотанням захисника засудженого не на користь апелянта має таку природу і ступінь, що свідчить про те, що суд не є безстороннім.
Інших обставин, передбачених статтею 75 КПК України, що виключали би участь суддів в кримінальному провадженні немає, захисники на інші обставини також не посилалися.
За таких обставин, заява адвоката ОСОБА_7 про відвід складу суддів задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 75, 81 КПК України, апеляційний суд, -
постановив:
Заяву адвоката ОСОБА_7 про відвід суддям ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_4 ОСОБА_3
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91461457 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про застосування амністії |
Кримінальне
Вінницький апеляційний суд
Нешик Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні