Справа № 2-213/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
23 березня 2009 року м. Галич
Галицький районний суд Івано - Франківської області в складі:
головуючого судді Клюби В. В. секретаря Ходоровської О. Я.
з участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні в залі суду в місті Галичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, -
установив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом і просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житлом - у будинку № 9 по вул. Лесі Українки у с. Бовшів Галицького району. Позивач посилається на ті обставини, що відповідач є його зятем і з часу реєстрації шлюбу проживав у будинку. Оскільки сімейне життя відповідача з його донькою не склалося, відповідач у січні 2008 року виїхав з місця постійного проживання і з того часу відсутній. Він є власником житлового будинку, проте відповідачу перешкод у користуванні житлом не створював. Оскільки відповідач не проживає у будинку без поважних причин понад встановлений ст. 71 Житлового кодексу України строк, він втратили право користування житлом. Продовження реєстрації відповідача, створює перешкоди у користуванні житлом.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав і просить задовольнити з викладених у позовній заяві підстав.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча у встановленому законом порядку відповідно до ст. 74 ч. 9 ЦПК України був повідомлений про час та місце судового засідання. При цьому відповідач не повідомив суд про причини неявки та від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. В зв’язку з цим справа розглядається відповідно до ст. ст. 224, 225 ЦПК України.
Заслухавши в судовому засіданні доводи позивача та дослідивши докази по справі суд вважає, що позовні вимоги підставні і підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що позивач є власником житлового будинку по вул. Лесі Українки, 9 у с Бовшів Галицького району. Сторони зареєстровані у вказаному житлі, проте відповідач більше року у будинку не проживає, хоча в даний час залишається зареєстрованим. При цьому відповідач не проживає в житловому приміщенні без поважних причин, оскільки позивач та інші особи, які проживають у будинку, не чинять йому перешкод в користуванні житлом.
Наведені факти підтверджуються поясненням позивача та даними його паспорта СС 018471, виданого 07 травня 1996 року; довідками Бовшівської сільської ради Галицького району № № 508, 509 від 09 грудня 2008 року; Свідоцтвом про одруження І - НМ № 012165 від 05 травня 1998 року; актами обстеження проживання, складені комісією Бовшівської сільської ради 10 вересня, 15 жовтня, 17 листопада 2008 року та від 12 січня 2009 року, які зокрема стверджують доводи позивача про відсутність відповідача по місцю постійного проживання без поважних причин понад встановлений ст. 71 Житлового кодексу України строк.
Відповідно до ст. 72 Житлового кодексу України відсутність відповідача за місцем постійного проживання понад встановлений ст. 71 Житлового кодексу України шестимісячний строк є підставою для визнання відповідача таким, що втратив право користування вказаним житлом.
При цьому згідно із ст. 163 Житлового кодексу України у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї в будинках приватного житлового фонду за ними зберігається займане житлове приміщення у випадках і у межах строків, установлених ст. 71 ч. 1 п. п. 1, 5, ч. 3, 4 Житлового кодексу України.
Тобто в судовому засіданні доводи позивача щодо втрати права на житло відповідачем підтвердилися.
При цьому відповідач у встановлений судом строк не подав письмових заперечень проти позову та не представив докази, які б спростовували доводи відповідача.
В зв’язку з цим суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 71, 72, 191 Житлового кодексу України, керуючись ст. ст. 209, 213-215, 223, 226 - 228 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
ОСОБА_2 визнати такими, що втратив право користування житлом у житловому будинку № 9 по вул. Лесі Українки у с. Бовшів Галицького району Івано-Франківської області, який належить ОСОБА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційна скарга на рішення подаються до Апеляційного суду Івано - Франківської області через Галицький районний суд.
Протягом десяти днів з часу отримання копії заочного рішення відповідачем може бути подана до Галицького районного суду заява про перегляд заочного рішення суду.
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2009 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9152968 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова Ольга Юріївна
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
Клюба В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні