Справа № 551/271/17
Провадження №4-с/525/2/2020
УХВАЛА
16.09.2020 селище Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши клопотання представника скаржника - стягувача ОСОБА_1 - адвоката Брижатого Сергія Вікторовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в межах розгляду цивільної справи за скаргою ОСОБА_1 , боржник Приватне підприємство Миргородське підприємство технічної інвентаризації та експертиз Інвентаризатор на незаконні дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Федька Євгена Олександровича ,
в с т а н о в и в:
У провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області знаходиться цивільна справа за скаргою ОСОБА_1 , боржник Приватне підприємство Миргородське підприємство технічної інвентаризації та експертиз Інвентаризатор на незаконні дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Федька Євгена Олександровича . Ухвалою від 28.08.2020 скаргу прийнято до розгляду та судове засідання у справі призначено на 13 год. 00 хв. 04 вересня 2020 року та в подальшому з поважних причин відкладено на 15 год. 00 хв. 16 вересня 2020 року.
16.09.2020 електронною поштою до Великобагачанського районного суду Полтавської області надійшло клопотання представника скаржника - стягувача ОСОБА_1 - адвоката Брижатого Сергія Вікторовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів
Суд, розглянувши клопотання представника скаржника - стягувача ОСОБА_1 - адвоката Брижатого Сергія Вікторовича, приходить до висновку, що вищевказане клопотання представника скаржника - стягувача у справі підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.
За нормами ст.212 ЦПК України (із змінами), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, представник скаржника - стягувача - адвокат Брижатий С.В. зазначає, що не має можливості бути присутнім у судовому засіданні, у зв`язку з виконанням невідкладних професійних обов`язків у м. Києві та відсутністю можливості виїзду у цей день за межі м. Києва. Сама скаржниця не є спеціалістом у сфері права та не має можливості здійснювати належним чином захист своїх прав у даній справі. З матеріалів справи вбачається, що представник відповідача у справі ОСОБА_1 - адвокат Брижатий С.В. постійно знаходиться в місті Києві, яке віддалене від Великобагачанського районного суду Полтавської області більш ніж як на 300 км.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції. У розділах ІІІ, ІV вказаного Порядку встановлено процедуру подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено етапи проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.
Згідно ч.7 ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів , учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У відповідності до ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Отже, з урахуванням вищевикладеного та необхідністю оперативного розгляду даної цивільної справи протягом розумного строку, суд вважає за необхідне задовольнити заяву (клопотання) представника скаржника ОСОБА_1 - адвоката Брижатого С.В. і провести підготовче засідання у справі в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів , ст.ст. 43, 211, 212, 222, 260, 263 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника скаржника - стягувача ОСОБА_1 - адвоката Брижатого Сергія Вікторовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Судові засідання в цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 , боржник Приватне підприємство Миргородське підприємство технічної інвентаризації та експертиз Інвентаризатор на незаконні дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Північно Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Федька Євгена Олександровича провести в режимі відеоконференції - поза межами приміщення суду.
Надіслати представнику скаржника ОСОБА_1 - адвокату Брижатому Сергію Вікторовичу копію ухвали на його електронну адресу для оперативного інформування.
Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" ( https://easycon.com.ua/ ).
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду учасникам справи необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Забезпечити участь учасникам справи в засіданні у справі №551/271/17 призначеному на 15 год. 00 хв. 16.09.2020 в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року №196.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В. Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 17.09.2020 |
Номер документу | 91560230 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні