ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
06 жовтня 2020 року Справа № 915/200/20
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу
за позовом: Фермерського господарства «Фортуна» , 57240, Миколаївська область, Вітовський район, с.Партизанське
до відповідача: Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, 54034, м.Миколаїв, пр-т. Миру, 34
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Білозірська сільська рада Вітовського району Миколаївської області, с.Білозірка, вул.Соборна, 108, Вітовського району, Миколаївської області
про: - визнання недійсним та скасування наказу;
- визнання права постійного користування на земельну ділянку
Фермерське господарство «Фортуна» звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №б/н від 21.02.2020 в якій просить суд:
- визнати незаконними та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 18 грудня 2019 року №12152/0/14-19-СГ «Про припинення права постійного користування земельною ділянкою» , наказ Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 20 грудня 2019 року №12367/0/14-19-СГ «Про внесення змін до наказу Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 18 грудня 2019 року №12152/0/14-19-СГ» ;
- визнати таким, що набув права постійного користування Фермерське господарство «Фортуна» на земельні ділянки з кадастровим номером 4823380400:07:000:0385 - площа 15,90 га та 4823380400:07:000:0386 - площа 14,612 га, розташовані на території Білозірської сільської ради Вітовського району Миколаївської області, на підставі державного акту на право постійного користування землею, що зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №534.
Як на підставу позовних вимог посилається на те, що відповідно до рішення Бармашівської сільської ради народних депутатів від 19 листопада 1992 року №11/9 XI сесії XXI скликання та рішення виконавчого комітету Бармашівської сільської ради народних депутатів від 10 лютого 1993 року «Про надання земель під розширення селянського (фермерського) господарства» громадянину ОСОБА_1 видано Державний акт на право постійного користування землею, що зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 534 на земельну ділянку площею 15,90 га та 15,0 га для ведення селянського (фермерського) господарства із земель Бармашівської (наразі Білозірська) сільської ради Жовтневого (наразі Вітовського) району Миколаївської області. Вказані земельні ділянки зареєстровано в Державному земельному кадастрі та їм присвоєно такі кадастрові номери 4823380400:07:000:0385 - площа 15,90 га. та 4823380400:07:000:0386 - площа 14,612 га. В подальшому громадянин ОСОБА_1 створив та зареєстрував підприємство - Фермерське господарство "Фортуна" про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи - Фермерське господарство «Фортуна» . У 2004 році громадянин ОСОБА_1 помер. Як стало відомо фермерському господарству «Фортуна» з відповіді Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 07.02.2020 р. № 29-14-0.22-1042/2-20 отриманої на запит адвоката ОСОБА_2 право постійного користування земельними ділянками наданими громадянину ОСОБА_1 припинено на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 18 грудня 2019 року № 12152/0/14-19-СГ «Про припинення права постійного користування земельною ділянкою» (додається) з урахуванням внесених змін наказом Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 20 грудня 2019 року № 12367/0/14-19-СГ «Про внесення змін до наказу Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області_від 18 грудня 2019 року № 12152/0/14-19-СГ» . Вважає, що вищевказаний наказ порушує права Фермерського господарства «Фортуна» на користування зазначеними земельними ділянками, оскільки є незаконним та необґрунтованим, тому підлягає скасуванню.
05 жовтня 2020 року позивач до відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області надав клопотання в якому зазначає, що у зв`язку із карантинними заходами просить 06.10.2020 слухати справу за відсутності позивача та відсутності представника позивача та просить суд витребувати із Держархіву Миколаївської області (м. Миколаїв, вул. Московська, 1, п/і 54001) копії рішення Бармашівської сільської ради народних депутатів від 19.11.1992 №11/9 ХI сесії ХХI скликання про надання землі у користування для ведення фермерського господарства ОСОБА_1 та рішення виконавчого комітету цієї ж сільської ради від 10.02.1993 про надання землі під розширення фермерського господарства ОСОБА_1 .
В обґрунтування зазначає, що представником позивача ОСОБА_3 надано запит до Держархіву Миколаївської області, який залишився без відповіді.
У відповідності до ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Суд з метою з`ясування обставин справи, для належної підготовки справи до судового розгляду по суті, ухвалив витребувати у Держархіву Миколаївської області копії рішення Бармашівської сільської ради народних депутатів від 19.11.1992 №11/9 ХI сесії ХХI скликання про надання землі у користування для ведення фермерського господарства ОСОБА_1 та рішення виконавчого комітету цієї ж сільської ради від 10.02.1993 про надання землі під розширення фермерського господарства ОСОБА_1 та відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. ст. 81, ст.182, ст.183, ч.1ст.185, 202, ст.235 Господарського процесуального кодексу України, - суд
УХВАЛИВ:
1. Зобов`язати Державний архів Миколаївської області у строк до 27.10.2020 надати до суду копії рішення Бармашівської сільської ради народних депутатів від 19.11.1992 №11/9 ХI сесії ХХI скликання про надання землі у користування для ведення фермерського господарства ОСОБА_1 та рішення виконавчого комітету цієї ж сільської ради від 10.02.1993 про надання землі під розширення фермерського господарства ОСОБА_1 .
2. Відкласти підготовче засідання на « 03» листопада 2020 року об 11 год. 00 хв.
3. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (підготовчих або слухання по суті).
4. Роз`яснити учасникам справи, що згідно ч.9 ст.80 ГПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» .
6. Звернути увагу учасників справи, що учасники процесу, які прибувають в судове засідання, зобов`язані дотримуватись заходів карантинного режиму, у тому числі й щодо використання засобів індивідуального захисту.
7. На веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
8. Копію ухвали направити учасникам справи та на адресу Державного архіву Миколаївської області (54001, м.Миколаїв, вул.Московська, 1).
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили 07.10.2020.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 07.10.2020.
Суддя Н.О. Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2020 |
Оприлюднено | 07.10.2020 |
Номер документу | 92037255 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні