ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"08" жовтня 2020 р. Справа № 914/1964/17
Західний апеляційний господарський суд в складі колегії:
Судді-доповідача Дубник О.П.
Суддів Гриців В.М.
Бонк Т.Б.
за участю секретаря судового засідання Гураль К.
розглянувши заяву представника третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів ОСОБА_1 - адвоката Барбадин-Дунець Н.М. про відвід колегії суддів, заявлений під час розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТзОВ) "Горизонт-захід 1" б/н від 02.01.2019 (вх.№01-05/57/20 від 03.01.2020р.)
про перегляд постанови Львівського апеляційного господарського суду від 22.03.2018 за нововиявленими обставинами
у справі №914/1964/17
за позовом:
Об`єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, м. Вашингтон (позивач-1)
Представництва Американського Об`єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу, м. Львів (позивач-2)
до відповідача-1: Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "АПБ-Цегла", м. Борзна, Борзнянського району Чернігівської області
третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: ОСОБА_1 , с. Старе Село Пустомитівського району Львівської області
третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Відділ Держгеокадастру у м. Львові, м. Львів
третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: ТзОВ "Горизонт-захід 1", м. Львів
про визнання недійсними ухвали Львівської міської ради, результатів торгів (аукціону) та договору купівлі-продажу земельної ділянки
за участю представників:
позивача 1 Шейхет М.
позивача 2 Шейхет М. , Могінська Т.А. , Шумелда Р.Р.
від відповідача 1 Поліщук О..
від відповідача 2 представник не з`явився
від третьої особи 1 Барбадин-Дунець Н.М.
від третьої особи 2 представник не з`явився
від третьої особи 3 представник не з`явився
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Західного апеляційного господарського суду перебуває заява ТзОВ "Горизонт-захід 1" про перегляд постанови Львівського апеляційного господарського суду від 22.03.2018 р. у даній справі за нововиявленими обставинами.
Після початку судового засідання по розгляду зазначеної заяви представник третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: ОСОБА_1 , адвокатом Барбадин-Дунець Н.М. заявлено відвід колегії суддів у складі головуючого судді Дубник О.П., членів колегії - суддів Бонк Т.Б. та Гриців В.М. (вх. № 01-04/5848/20 від 08.10.2020).
Підставою відводу адвокат Барбадин-Дунець Н.М. вважає необгрунтоване рішення суду про відмову в задоволенні клопотання заявника ТзОВ "Горизонт-захід 1" про відкладення розгляду заявиё у зв`язку із перебуванням його представника адвоката Рабіновича М.П. на самоізоляції, чим обмежується право заявника (відповідача) на доступ до правосуддя. На думку адвоката Барбадин-Дунець Н.М. існують підстави для відводу колегії суддів з підстав, визначених в п.5 ч.1 ст. 35 ГПК України.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до ч.3 ст.38 ГПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Статтею 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів від 2 червня 2016 року №1402-VIII суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Цим же Законом (ст.56) на суддю покладено обов`язок, зокрема, справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства.
Об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й у всіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття (принцип об`єктивності згідно Бангалорських принципів поведінки суддів від 19 травня 2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року № 2006/23).
Згідно із ч.ч. 1,2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі Газета Україна-центр проти України , Європейський суд вказав, що відповідно до усталеної практики Суду існування безсторонності для цілей п. 1 ст. 6 Конвенції повинно визначатись на підставі суб`єктивного і об`єктивного критеріїв. У контексті суб`єктивного критерію особиста безсторонність судді презюмується, поки не доведено протилежного. У контексті об`єктивного критерію слід визначити чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо безсторонності суддів. З огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть бути важливими, або іншими словами, правосуддя має не тільки чиниться, також має бути видно, що воно чиниться . На кону стоїть довіра, яку в демократичному суспільстві суди повинні вселяти в громадськість (пункти 28-32).
Частиною першою статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположник свобод містить вимоги щодо неупередженості суду.
Європейський суд з прав людини розрізняє чи в конкретній справі суддя забезпечує достатню гарантію, щоб виключити підозру в його упередженості (рішення у справах Piersac vs Belgium, Grieves vs UK). Крім того, згідно з принципом, який є стабільним та викладений в рішенні Європейського суду з прав людини у справі Le Comte, Van Leuven i De Meyere vs Belgium, суд має бути неупередженим і безстороннім.
Таким чином, Європейський суд з прав людини визнає, що підставою відводу судді може бути реальне існування обставин, які свідчать про упередженість суду, та суб`єктивне переконання сторони у їх наявності, наслідком чого може бути відвід складу суду від розгляду справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 35 ГПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу. Таким чином, заява про відвід колегії суддів з мотивів прийняття нею протокольного рішення про відмову ТзОВ "Горизонт-захід 1" у відкладенні розгляду справи, задоволенню не підлягає.
Заявником не доведено, що обставини, наведені в заяві про відвід колегії суддів, можуть вплинути на неупередженість або об`єктивність суддів під час розгляду заяви про перегляд судового акту за нововиявленими обставинами.
Інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності суддів не наведено.
Згідно із ч. 3 ст. 39 ГПК України якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу .
Виходячи з вищенаведеного, колегія суддів вважає, що обставини, на які покликається заявник, не свідчать про упередженість або необ`єктивність суду по розгляду заяви про перегляд постанови суду апеляційної інстанції за нововиявленими обставинами.
Керуючись ст.ст. 32, 35, 39, 234 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити адвокату третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: ОСОБА_1 - Барбадин-Дунець Н.М. в задоволенні заяви про відвід колегії суддів у даній справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Дубник О.П.
Судді Гриців В.М.
Бонк Т.Б.
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2020 |
Оприлюднено | 09.10.2020 |
Номер документу | 92094747 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Дубник Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні