Єдиний унікальний номер №2-1/2011
Провадження № 2-зз/943/5/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2020 року
Буський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Журибіда Б. М.
секретаря Гута О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Буську в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з означеною заявою, в якій просить скасувати заходи забезпечення позову, встановлені ухвалою Буського районного суду Львівської області від 05 грудня 2005 року. Мотивує тим, що даною ухвалою накладено арешт на спірну будівлю в с. Підгороднє Золочівського району Львівської області та заборонено вчиняти певні дії щодо ремонту, перебудови. Ухвалою Буського районного суду від 16.06.2015 року справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на господарську будівлю та за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні, визнання права власності та стягнення моральної шкоди, залишено без розгляду, однак не знято арешт з спірної будівлі.
Заявник ОСОБА_1 вимоги заяви підтримала, просить таку задоволити, справу слухати без проведення звукозапису.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вислухавши заявницю, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ухвалою Буського районного суду Львівської області від 05 грудня 2005 року накладено арешт на спірну будівлю, що знаходиться в с. Підгороднє Золочівського району Львівської області та заборонено ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та іншим особам проводити в означеній будівлі будь - які будівельно - монтажні роботи, розбирання та перебудови. (справа № 2-14/05 р.)
Ухвалою Буського районного суду від 16 червня 2015 року справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на господарську будівлю та за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні, визнання права власності та стягнення моральної шкоди, залишено без розгляду. Однак, не вирішено питання зняття арешту вказаного вище майна. Ухвала не оскаржувалася та набрала законної сили.
Відповідно до ч.1ст. 158 ЦПК України , суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Згідно із ч.4 ст. 158 ЦПК України , за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.
В п. 10 Постанови Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову роз`яснено, що заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Таким чином, оскільки розгляд справи закінчений, необхідність у застосуванні заходу забезпечення позову, відпала.
З огляду на вказане, суд приходить до переконання, що обставини та умови, які існували на момент постановлення судом ухвали про забезпечення позову від 05.12.2005, відпали, та відпала потреба у заходах забезпечення позову, а відтак заява про скасування заходів забезпечення позову підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 158 , 260 ЦПК України , суд, -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 задоволити.
Скасувати заходи забезпечення позову у вигляді накладення арешту на спірну будівлю, що знаходиться в с. Підгороднє Золочівського району Львівської області та заборони ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та іншим особам проводити в означеній будівлі будь - які будівельно - монтажні роботи, розбирання та перебудови, що застосовані ухвалою Буського районного суду Львівської області від 05 грудня 2005 року .
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а особою, яка її оскаржує, але не була присутня у судовому засіданні при постановлені ухвали протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Журибіда Б. М.
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2020 |
Оприлюднено | 12.10.2020 |
Номер документу | 92111298 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Журибіда Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні