Ухвала
від 19.10.2020 по справі 935/2335/20
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 935/2335/20

Провадження № 2-з/935/7/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2020 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Янчук В.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-

ВСТАНОВИВ:

До Коростишівського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя.

Одночасно з поданням позову, позивач звернулась до суду із заявою, у якій просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно ОСОБА_2 , набуте у шлюбі з ОСОБА_1 шляхом заборони відчуження : Ѕ частини будівлі, приміщення цеху розпилювання граніту, нежитлова будівля, позначена літ. А, загальною площею 407,1 кв.м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ; Ѕ частини земельної ділянки площею 0,4058 га (кадастровий номер 1822510100:15:000:0024), яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ; Ѕ частини нежитлової будівлі загальною площею 73,1 кв.м., яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 ; Ѕ частини гравірувального верстату серії Граніт 70х140 ; Ѕ частини житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_3 ; накласти арешт на інше рухоме та нерухоме майно ОСОБА_2 , набуте під час перебування у шлюбі з ОСОБА_1 ,. шляхом заборони відчуження Ѕ частини кожного об`єкту рухомого та нерухомого майна.

В обґрунтування заяви вказує, що предметом спору по даній справі є майно, що є об`єктом спільної сумісної власності подружжя, визнання за позивачем права власності на Ѕ частину вказаного майна. З веб-сайту судової влади позивачу стало відомо, що у провадженні Коростишівського районного суду Житомирської області знаходиться позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу. А тому невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити здійснити поділ майна, що може призвести до його відчуження без відома ОСОБА_1 .

Дослідивши заяву ОСОБА_1 та матеріали позовної заяви, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ст. 150 ЦПК України , позов забезпечується:

1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб;

2) забороною вчиняти певні дії;

3) встановленням обов`язку вчинити певні дії;

4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання;

5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;

6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;

7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору;

8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів;

9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги;

10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.

Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Згідно з вимогами ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити, крім іншого, предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову, захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, ціну позову, про забезпечення якого просить заявник, інші відомості, потрібні для забезпечення позову У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.

В цивільно-процесуальному праві забезпечення позову це вжиття судом, у провадження якого перебуває справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача, який за час розгляду справи може продати, приховати, знищити майно, знецінити його, тощо, і гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у пункту 4 постанови від 22.12.2006 року №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Згідно з роз`ясненням п.10 зазначеної вище постанови заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

Судом перевірено аргументованість заяви про забезпечення позову щодо застосовування заходів забезпечення позову, зазначених заявником і встановлено реальну небезпеку, за якої невжиття заходів забезпечення позову може призвести до утруднення, або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду.

Встановлено, що предметом даного спору євизнання за позивачем права власності на Ѕ частину будівлі, приміщення цеху розпилювання граніту, нежитлова будівля, позначена літ. А, загальною площею 407,1 кв.м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ; Ѕ частину земельної ділянки площею 0,4058 га (кадастровий номер 1822510100:15:000:0024), яка знаходиться за адресою АДРЕСА_4 АДРЕСА_2 ; Ѕ частину гравірувального верстату серії Граніт 70х140 ; Ѕ частину житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_3 .

За таких обставин, зважаючи на наявність між сторонами спору, на характер спірних правовідносин сторін, суть заявлених позовних вимог та беручи до уваги, що забезпечення позову є тимчасовим заходом, суд дійшов до висновку про те, що є всі підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може суттєво порушити права та охоронювані інтереси сторони по справі, може утруднити чи зробити неможливим виконання у майбутньому рішення суду у випадку його винесення на користь позивача, тому дане клопотання ґрунтується на законі та підлягає до задоволення.

Заявлені вимоги про накладення арешту на інше рухоме майно та нерухоме майно ОСОБА_2 , набуте під час перебування у шлюбі з ОСОБА_1 , шляхом заборони відчуження Ѕ частини кожного об`єкту рухомого та нерухомого майна не конкретизоване та не обгрунтоване заявником , а тому в цій частині до задоволенню не підлягає.

Суддя не вбачає підстав для застосування зустрічного забезпечення у даній справі, оскільки заборона щодо вчинення дій щодо майна не зумовлює вибуття цього майна з володіння та користування особи, а тому такий вид забезпечення позову не може спричинити йому збитки.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149-154, 157 ЦПК України, суддя,-

п о с т а н о в и в :

Заяву задовольнити частково.

Накласти арешт на майно, належне ОСОБА_2 шляхом заборони відчуження на :

Ѕ частину будівлі, приміщення цеху розпилювання граніту, нежитлова будівля, позначена літ. А, загальною площею 407,1 кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;

Ѕ частину земельної ділянки площею 0,4058 га (кадастровий номер 1822510100:15:000:0024), яка знаходиться за адресою:

АДРЕСА_4 АДРЕСА_2 ;

Ѕ частину гравірувального верстату серії Граніт 70х140 ;

Ѕ частину житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

В іншій частині заяви відмовити.

Копію ухвали направити негайно для виконання до Центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації, Державному реєстратору речових прав на нерухоме майно Козіївської сільської ради Коростишівського району Житомирської області, Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Центрально- західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Хмельницький), а також для відома сторонам.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом 15 днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала складена 19 жовтня 2020 року.

Заявник ( позивач): ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_5 , і.к. НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_6 , і.к. НОМЕР_2

Суддя: В.В.Янчук.

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення19.10.2020
Оприлюднено21.10.2020
Номер документу92313367
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —935/2335/20

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 17.07.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 01.03.2024

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Постанова від 23.01.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Постанова від 23.01.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Ухвала від 17.01.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні