Рішення
від 27.08.2007 по справі 13/260-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13/260-07

     ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

"27" серпня 2007 р.                                                                              Справа № 13/260-07

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»

до                 

1. Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області.2. Районного відділу земельних ресурсів Васильківського району Київської області.

про визнання договору оренди укладеним та зобов'язання вчинити дії

Суддя Наріжний С.Ю.

Представники:

від позивача:Гура Р.М. –за довіреністю;Бондар В.В. –директор.

від відповідача 1:Гайдаєнко С.В. –в.о. голови;

від відповідача 2:Вангородська Ю.І. –за довіреністю.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд Спірит»звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області та Районного відділу земельних ресурсів Васильківського району Київської області в якому просить визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»право на  оренду земельної ділянки, площею 5. 300 га,  розташованої в адміністративних межах Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської обл. в межах с. Велика Вільшанка і вважати укладеним Договір оренди земельної ділянки № 3/07 від 16 квітня 2007 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»та Великовільшанською сільською радою Васильківського району Київської області та зобов'язати відповідача 2 зареєструвати вказаний договір.

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що Рішенням Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 24 січня 2006 року № 160-20-ХХІУ скл. було надано дозвіл ТОВ «Трейд Спіріт»на розробку технічної документації по відведенню в довгострокову оренду земельної ділянки, розташованої в адміністративних межах Ради в межах населеного пункту, а Рішенням Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 30 березня 2007 року № 62 затверджено проект землеустрою (який погоджений у встановленому порядку) щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Трейд Спіріт»для будівництва господарського двору по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції в с. Велика Вільшанка на території Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області, встановлені істотні умови на яких повинен бути укладений договір та доручено сільському голові укладення договору оренди земельної ділянки з ТОВ «Трейд Спіріт».

Відповідач 1 письмового відзиву на позов не надав, але проти позову заперечував з наступних підстав:

- оскільки згідно проекту формування території Великовільшанської сільської ради спірна земельна ділянка, на яку надано дозвіл на розробку технічної документації позивачу, знаходиться за межами населеного пункту, вирішення питання  про вказану земельну ділянку відноситься до компетенції районної державної адміністрації;

- рішення Великовільшанської сільської ради Васильківського району від 24.01.2006р. про дозвіл на розроблення технічної документації по відведенню в довгострокову оренду земельної ділянки, а також рішення ради від 30.03.2007р. про затвердження проекту землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки в оренду винесені на підставі Договорів купівлі-продажу майна, що знаходиться в спільній частковій власності №1/06 від 03.02.2006р. та  №2/06 від 03.02.2006р., а зазначені договори укладені з порушенням законодавства;

- на території земельної ділянки знаходиться майно (силосна яма), яке належало пайщикам КСГП «Хлібороб»і було придбано позивачем по вищевказаним договорам. Два літніх табори вже не існують;

- крім рішення Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 24 січня 2006 року № 160-20-ХХІУ скл. про надання дозволу ТОВ «Трейд Спіріт»на розробку технічної документації по відведенню в довгострокову оренду земельної ділянки, розташованої в адміністративних межах Ради в межах населеного пункту, що підписане головою Журавель Г.П., відповідачем виявлено також рішення ради від 24.01.2006р.підписане головою ради Терещенком В.І., коли його призначено на посаду лише 12.04.2006р. З приводу зазначеного відповідачем подано заяву до прокуратури.

Відповідач 2 в письмового відзиву на позов не надав. Представник в судовому засіданні не визначив позиції щодо заявленого позову. Повідомив суд, що за даними відділу земельних ресурсів Васильківського району що спірна земельна ділянка, на яку надано дозвіл на розробку технічної документації позивачу та затверджено радою проект відведення знаходиться за межами населеного пункту.

Відповідачем 1 подано клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення цивільної справи Васильківського міськрайонного суду за позовом Тромси О.М. до ТОВ «Трейд Спірит», Дейнеки С.М. про визнання недійсним Договору купівлі-продажу майна, що знаходиться в спільній частковій власності. Враховуючи відсутність, згідно обставин справи, неможливості її розгляду до вирішення вищевказаної справи Васильківського міськрайонного суду клопотання відповідача 1 залишено судом без задоволення.

Також відповідачем 1 подано клопотання про визнання недійсним договору купівлі-продажу майна, що знаходиться в спільній частковій власності №1/06 від 03.02.2006р. недійсним. Зазначене клопотання залишено судом без задоволення, оскільки не стосується предмету спору та не може бути предметом дослідження в межах зазначеної справи.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оглянувши в судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться в матеріалах справи, суд –

ВСТАНОВИВ:

Згідно з п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані  державні, в   тому  числі  казенні, підприємства, господарські  товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти  незавершеного  будівництва  та законсервовані  об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів –відповідні органи виконавчої влади.

          Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить надання земельних  ділянок  у  користування  із  земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Частиною п'ятою ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частки в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як   об'єкти права комунальної власності, а також  кошти, отримані від їх відчуження.

Частиною першою ст. 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або місцевого самоврядування   в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Згідно із ч. 1 ст. 16 Закону України «Про оренду землі»особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання).

Частина друга ст. 16 Закону України «Про оренду землі»встановлює, що  розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України. У разі згоди орендодавця  передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону.

Рішенням Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 24 січня 2006 року № 160-20-ХХІУ скл. було надано дозвіл ТОВ «Трейд Спіріт»на розробку технічної документації по відведенню в довгострокову оренду земельної ділянки, розташованої в адміністративних межах Ради в межах населеного пункту.

Зазначене рішення, що міститься в матеріалах справи в проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Трейд Спіріт»для будівництва господарського двору по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції в с. Велика Вільшанка на території Великовільшанської сільської ради  підписано чинним на момент його прийняття головою ради Журавель Г.П.  Таким чином суд не приймає до уваги надане відповідачем інше рішення від цієї дати підписане вже Терещенком В.І., враховуючи, що позивач на нього не посилається і тому воно  не є доказом який підтверджує певні обставини зазначеної справи. В свою чергу позивачем надано вищевказане рішення від 24.01.2006р., яке підписане Журавель Г.П. і яке стало підставою для виготовлення технічної документації. За поясненнями відповідача 1 Журавель Г.П. на час підписання вказаного рішення була сільським головою.

На виконання даного рішення сільської ради Васильківського району Київської області:

-          Товариством з обмеженою відповідальністю «Земельний кадастр»був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Трейд Спіріт»для будівництва господарського двору по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції в с. Велика Вільшанка на території Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області (залучено до справи);

-          Управлінням державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування була проведена державна експертиза проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Трейд Спіріт». За результатом експертизи отримано позитивний висновок від 15.02.2007р. №7-207.

Рішенням Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 30 березня 2007 року № 62 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Трейд Спіріт»для будівництва господарського двору по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції в с. Велика Вільшанка на території Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області. В рішенні зазначені істотні умови на яких повинен бути укладений договір. Вирішено передати земельну ділянку в оренду з правом викупу строком на 49 років площею 5,300 га та встановити річну орендну плату в розмірі 9856,30 грн., що становить 1,5 % від грошової оцінки земельної ділянки. Сільському голові доручено укладення договору оренди земельної ділянки, а ТОВ «Трейд Спіріт»зобов'язано зареєструвати вказаний Договір оренди.

У зв'язку з тим, що відповідач 1 відмовляється укладати Договір оренди спірної земельної ділянки, позивач звернувся до суду.

Відповідачем 1 в обґрунтування заперечень проти позову щодо знаходження земельної ділянки надано Довідку № 941/02-1 від 15.08.2007 року відділу земельних ресурсів Васильківського району, акт комісії у складі трьох чоловік від 11 липня 2007 року.

Проте позивачем надано докази, які спростовують доводи відповідача 1 про те, що спірна земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту. Зазначеними документами, які підтверджують місцезнаходження земельної ділянки в межах населеного пункту, на яку позивачу надано дозвіл Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області на розробку технічної документації по відведенню в довгострокову оренду, є наступні:

-          Довідка Васильківського районного відділу земельних ресурсів № 988/02-1 від 23.08.2007 року про те, що земельна ділянка 5,3 га на яку надано дозвіл на розробку технічної документації позивачу, знаходиться в межах с. В.Вільшанка, а попередня попередня Довідка № 941/02-1 від 15.08.2007 року, надана відділом сільській раді визнана останнім недійсною;

-          висновок Васильківського районного відділу земельних ресурсів про визнання можливим надання в оренду ТОВ «Трейд Спіріт»земельної ділянки для будівництва господарського двору по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції в межах с. Велика Вільшанка, Великовільшанської сільської ради, Васильківського району, Київської області;

-          погодження Головного архітектора Васильківського району проекту землеустрою щодо відведення ТОВ «Трейд Спіріт»земельної ділянки в межах с. Велика Вільшанка, Великовільшанської сільської ради, Васильківського району, Київської області;

-          погодження Васильківської районної Санітарно-епідемологічної станції проекту землеустрою щодо відведення ТОВ «Трейд Спіріт»земельної ділянки в межах с. Велика Вільшанка, Великовільшанської сільської ради, Васильківського району, Київської області;

-          викопіювання зі схеми планувальної організації території Великовільшанської сільської ради, затверджене Головним архітектором Васильківського району, начальником районного відділу земельних ресурсів та Велико-Вільшанським сільським головою;

-          схема розташування земельної ділянки;

-          кадастровий план земельної ділянки;

-          витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

-          схема планувальної організації території Великовільшанської сільської ради»№ 98099, 1999 рік.

Твердження відповідача 1 про те, що позов не підлягає задоволенню, оскільки рішення Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 24 січня 2006 року № 160-20-ХХІУ скл.  про надання дозволу ТОВ «Трейд Спіріт»на розробку технічної документації по відведенню в довгострокову оренду земельної ділянки, розташованої в адміністративних межах Ради в межах населеного пункту прийнято з порушенням законодавства не є необґрунтованим, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду  земельних  ділянок,  що  перебувають  у державній  або  комунальній  власності,  здійснюється  на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу  місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно до ч. 3 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу  під забудову   здійснюється   за   проектами   відведення  в  порядку,

встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

У відповідності до ч. 4 ст. 123 Земельного кодексу України юридична особа,  зацікавлена в одержанні земельної ділянки у  постійне  користування  із  земель  державної  або  комунальної власності,  звертається  з  відповідним  клопотанням  до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій  або

сільської, селищної, міської ради.

          Частиною 5 ст. 123 Земельного кодексу України встановлено, що відповідна  районна  державна  адміністрація або сільська, селищна,  міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

На відповідне клопотання позивача Великовільшанська сільська рада Васильківського району Київської області прийняла рішення від 24 січня 2006 року № 160-20-ХХІУ скл. про надання дозволу ТОВ «Трейд Спіріт»на розробку технічної документації по відведенню в довгострокову оренду земельної ділянки, розташованої в адміністративних межах Ради в межах населеного пункту.

Позивач на момент отримання рішення органу місцевого самоврядування не правомочний надавати оцінку щодо відповідності його законодавству та процедурі прийнятті. Прийняті суб'єктом владних повноважень рішення є обов'язковими для осіб, яких вони стосуються. Отримавши зазначене рішення позивач вчинив подальші дії передбачені рішенням та чинним законодавством.

Відповідно до ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення   земельної  ділянки  погоджується  із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і  санітарно-епідеміологічним  органами,  органами  архітектури та

охорони культурної спадщини і після одержання  висновку  державної землевпорядної   експертизи   по   об'єктах,  які  їй  підлягають, подається до відповідної державної  адміністрації  або  сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах  своїх  повноважень,  визначених  цим  Кодексом,   приймають

рішення про надання земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Трейд Спіріт»для будівництва господарського двору по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції в с. Велика Вільшанка на території Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської област в свою чергу:

-          погоджений з Васильківським районним відділом земельних ресурсів, Головним архітектором Васильківського району, Васильківською районною Санітарно-Епідемологічною станцією, Управлінням культури і туризму Київської обласної державної адміністрації;

-          отримав позитивний висновок державної землевпорядної експертизи, яка була проведена Управлінням державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування;

-          поданий до Великовільшанської сільської ради для затвердження;

-          затверджений рішенням Великовільшанської сільської ради рішення від 30 березня 2007 року № 62.

Відповідачем 1 не надано доказів скасування чи визнання недійсним позитивного висновку державної землевпорядної експертизи проекту відведення спірної земельної ділянки чи рішення Великовільшанської сільської ради рішення від 30 березня 2007 року № 62 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Таким чином, позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації № 7-207 від 15 лютого 2007 року є чинним, а рішення Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області від 24 січня 2006 року № 160-20-ХХІУ «Про передачу земельних ділянок в довгострокову оренду»є фактично виконаним.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про оренду землі»орендарі набувають   права   оренди   земельної   ділянки  на підставах і в порядку,  передбачених  Земельним  кодексом  України, Цивільним  кодексом  України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Порядок укладення господарських договорів визначений у ст. 181 Господарського кодексу України.

Відповідно до ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропонований кожною із сторін.

На виконання вимог ст. 181 Господарського кодексу України та рішення Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської обл. від 30 березня 2007 року № 62 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки та укладення договору оренди позивач надіслав відповідачу 1 проект Договору оренди земельної ділянки № 3/07 від 16 квітня 2007 року з відповідними додатками. Істотні умови проекту договору вказані як і в рішенні Великовільшанської сільської ради Васильківського району від 30 березня 2007 року № 62.

Згідно з ч. 3 ст. 181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами, оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору іншій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму у двадцятиденний строк після одержання договору.

Відповідач 1 не оформив договір оренди земельної ділянки, запропонований позивачем.

Частиною четвертою ст. 181 Господарського кодексу України встановлено, що за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження в договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Відповідач 1 не склав та не надіслав на адресу позивача протокол розбіжностей разом з підписаним договором оренди земельної ділянки.

Матеріали справи свідчать про те, що Договір оренди земельної ділянки № 3/07 від 16 квітня 2007 року відповідає вимогам Закону України «Про оренду землі»та Постанові Кабінету міністрів України № 220 від 03.03.2004 року «Про затвердження типового договору оренди землі».

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Заперечення відповідача 1, що на земельній ділянці знаходилось не розпайоване майно (2 літніх табори) і знаходиться силосна яма не є обґрунтованими, оскільки як зазначив сам відповідач 1 і підтверджується матеріалами справи  зазначене майно належить позивачу на підставі  Договорів купівлі-продажу майна, що знаходиться в спільній частковій власності №1/06 від 03.02.2006р. та  №2/06 від 03.02.2006р., які є дійсними.

Таким чином вимоги позивача до Великовільшанської сільської ради Васильківського району про визнання права на  оренду земельної ділянки, площею 5. 300 га, розташованої в адміністративних межах Великовільшанської сільської ради Васильківського району та вважати укладеним з дня набрання даним рішенням законної сили Договір оренди земельної ділянки № 3/07 від 16 квітня 2007 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»та Великовільшанською сільською радою Васильківського району Київської області є правомірними, доведеними та підлягають задоволенню.

В той же час позивач не надав суду доказів порушення його прав з боку відповідача щодо не вчинення дії по реєстрації договору оренди, вчинення яких він вимагає від відповідача 2. Таким чином вимоги до відповідача 2 задоволенню не підлягають.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідач 1 не має зауважень щодо істотних умов договору оренди земельної ділянки, запропонованої позивачем, суд прийшов до висновку про  те, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково до відповідача 1.

Витрати по сплаті державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, згідно із ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача 1 на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 49, 82 –85 Господарського процесуального кодексу України, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»право на  оренду земельної ділянки, площею 5. 300 га,  розташованої в адміністративних межах Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської обл. в межах с. Велика Вільшанка.

3. Вважати укладеним з дня набрання даним рішенням законної сили Договір оренди земельної ділянки № 3/07 від 16 квітня 2007 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»та Великовільшанською сільською радою Васильківського району Київської області.

Вважати переданою в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»земельну ділянку на умовах, визначених Договором оренди земельної ділянки № 3/07 від 16 квітня 2007.

Договір оренди земельної ділянки

Ми, що нижче підписалися:

Великовільшанська сільська рада Васильківського району Київської області (Київська обл., Васильківський район, с. Велика Вільшанка, вул. Польова, буд. 1) –далі за текстом –Орендодавець, в особі Виконуючої обов'язки сільського голови Гайдаєнко Світлани Василівни, яка діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і  Рішення Великовільшанської сільської ради від 5 квітня 2007 року № 73-10-У скл., з однієї сторони,

та

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРЕЙД СПІРІТ»(Київська обл., Васильківський район, с. Велика Вільшанка, вул. Леніна, Будинок Культури) - далі за текстом –Орендар, що зареєстроване Васильківською районною державною адміністрацією Київської області 02.12.2005 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 1 333 102 0000 000523, код ЄДРПОУ 33894294, в особі директора Бондаря Володимира Васильовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, уклали цей Договір оренди земельної ділянки (далі за текстом –Договір) про наступне:

1. Предмет Договору

1.1 Орендодавець на підставі Рішення 9 сесії V скликання Великовільшанської сільської Ради № 62 від 30 березня 2007 року передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) Земельну ділянку (далі  - об'єкт оренди або Земельна ділянка), визначену цим Договором.

2. Об'єкт оренди

2.1. Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними

характеристиками:

місце розташування –с. Велика Вільшанка, Васильківського району Київської обл.;

розмір –5. 300 га (пять цілих три десятих гектара);

цільове призначення - для будівництва   господарського   двору   по   переробці   та зберіганню сільськогосподарської продукції.

2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 657 086, 58 грн. (шістсот п'ятдесят сім тисяч вісімдесят шість гривень та 58 копійок).

2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.

3. Строк дії Договору

3.1.   Договір укладено на 49 (сорок дев'ять) років.

4.    Орендна плата

4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.

4.2 Річна оорендна плата становить 1,5 %, від суми вказаної в п. 2.2. даного Договору, що складає суму у розмірі 9 856, 30 грн. (дев'ять тисяч вісімсот п'ятдесят шість гривень та 30 копійок).

4.3 Розрахунок орендної плати проведений відповідно до Закону України «Про плату за землю»та затверджений Рішенням 9 сесії V скликання Великовільшанської сільської Ради № 62 від 30 березня 2007 року.

4.4. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок Орендодавця. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов'язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.

4.5 Індексація платежу проводиться щорічно за офіційними показниками інфляції в лютому місяці.

4. 6 Розмір орендної плати переглядається один раз на три роки у разі:

4.6.1. зміни умов господарювання, передбачених Договором;

4.6.2. зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

4.6.3. погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;

4.6.4. в інших випадках, передбачених законом.

4.7 У разі несвоєчасного внесення орендної плати, справляється пеня на користь Орендодавця у відсотках від суми боргу за кожний день прострочення платежу. Розмір пені складає:

4.7.1  10 (десять) % - у разі, якщо прострочення платежу складає до 30 календарних днів;

4.7.2 20 (двадцять) % - у разі, якщо прострочення платежу складає від 30 до 90 календарних днів;

4.7.3 50 (п'ятдесят) % - у разі, якщо прострочення платежу складає більше 90 календарних днів.

4.8 Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини.

4.9 Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Великовільшанською сільською радою Васильківського району Київської області та внесення змін до цього Договору.

4.10. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування Земельної ділянки.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки

5.1. Умови збереження стану об'єкта оренди:

5.1.1 використання земельної ділянки тільки за цільовим призначенням згідно з даним Договором оренди;

5.1.2. підвищення родючості ґрунтів та збереження інших корисних властивостей землі;

5.1.3. своєчасне інформування органів виконавчої влади та органів місцевого самоуправління про стан і використання земельної ділянки.

5.2. Обмеження, сервітути  та права третіх осіб щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.

6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду

6.1. Земельна ділянка є переданою в день державної реєстрації цього Договору.

6.2 Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення земельної ділянки

7.1. Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

7.2. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

8. Права та обов'язки Сторін

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання Земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;

- дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються.;

- своєчасного внесення орендної плати;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобов'язаний:

- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельною ділянкою;

- передати в користування Земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору;

- відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов'язані з поліпшенням стану об'єкта оренди, яке проводилося Орендарем за згодою Орендодавця;

- попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки Земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- самостійно визначати напрями своєї господарської діяльності, відповідно до призначення Земельної ділянки та умов Договору;

-  витребувати Земельну ділянку з будь - якого незаконного володіння чи користування;

- використовувати своє нерухоме та рухоме майно, що розташоване на орендований земельній ділянці;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку інші будівлі і споруди;

- отримувати продукцію і доходи;

- здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою Орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов'язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору;

- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.

8.4. Орендар зобов'язаний:

- приступити до використання Земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і державної реєстрації Договору;

- використовувати Земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- забезпечити вільний доступ до Земельної ділянки представнику контролюючих органів;

- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;

- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати.

- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди Земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування Земельної ділянки.

8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов'язки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини

9.1 Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.

10. Страхування об'єкта оренди

10.1 Згідно з цим Договором об'єкт оренди підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.

10.2. Страхування об'єкта оренди здійснює Орендар.

10.3. Сторони домовилися про те, що у разі невиконання свого обов'язку стороною, яка повинна згідно з цим Договором застрахувати об'єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.

11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;

- ліквідації юридичної особи - Орендаря.

- Договір оренди припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.3. Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

- розірвання Договору в односторонньому порядку не допускається.

11.4. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов'язків визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.

11.5. Розірвання цього Договору потребує укладання Сторонами додаткової угоди.

11.6. Поновлення Договору:

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов'язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору, повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію;

- у разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.7. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві Земельну ділянку на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві Земельної ділянки Орендар зобов'язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.8. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи – Орендаря, не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством України.

12.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.3. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда земельної ділянки

13.1. Орендар має право передати Земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі Земельної ділянки або її частини у суборенду, шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3. Умови договору суборенди Земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Цей Договір складений у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в Орендодавця, другий - в Орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію.

14.2. Невід'ємною частиною цього Договору є:

- план Земельної ділянки;

- кадастровий план Земельної ділянки.

- акт визначення меж Земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі Земельної ділянки;

-  проект відведення Земельної ділянки.

Реквізити сторін

ОрендодавецьВеликовільшанська сільська радаВасильківського району Київської області

ОрендарТовариство з обмеженоюВідповідальністю «ТРЕЙД СПІРІТ»

Юридична адреса:вул. Польова 1, с. Велика Вільшанка,Васильківський район. Київськаобласть, Україна.ЄДРПОУ 04359181р/р 3142500089984ГУДКУ Київської обл., м. КиївМФО 821018

Підписи сторін

ОрендодавецьВиконуюча обов'язки сільського головиВеликовільшанської сільської радиВасильківського району Київської області


/Гайдаєнко С. В./

Юридична адреса:вул. Леніна, Будинок Культури, с.Велика Вільшанка, Васильківськийрайон, Київська область, 08671,Україна.ЄДРПОУ 33894294р/р 26008101881001в ЗАО «Альфа-Банк»МФО 300346

ОрендарДиректор ТОВ «ТРЕЙД СПІРІТ»


/Бондар В.В./

4. Стягнути з Великовільшанської сільської ради Васильківського району Київської області (08671, Київська обл., с. Велика Вільшанка, вул. Польова, буд. 1, Код ЄДРПОУ 04359181, п/р 3142500089984 в ГУДКУ Київської обл., м. Київ, МФО 821018) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»(08671, Київська обл., Васильківський район, с. Велика Вільшанка, вул. Леніна, Будинок Культури, Код ЄДРПОУ 33894294, п/р 26008101881001 в ЗАО «Альфа-Банк», МФО 300346) 85 грн. держмита та 118, 00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. В задоволенні вимоги позивача про зобов'язання Районного відділу земельних ресурсів Васильківського району Київської області зареєструвати Договір оренди земельної ділянки між Орендодавцем –Великовільшанською сільською радою Васильківського району Київської області та Орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю «Трейд Спіріт»відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття або підписання повного тексту, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України .

Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня прийняття рішення до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.08.2007
Оприлюднено11.09.2007
Номер документу925955
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —13/260-07

Ухвала від 24.10.2007

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Гаврилюк О.М.

Ухвала від 08.10.2007

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Гаврилюк О.М.

Ухвала від 07.11.2007

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Гаврилюк О.М.

Постанова від 21.11.2007

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Гаврилюк О.М.

Ухвала від 25.09.2007

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Гаврилюк О.М.

Постанова від 06.02.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Уліцький А.М.

Ухвала від 01.11.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Панченко О.Л.

Ухвала від 05.07.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 15.08.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Рішення від 27.08.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні