Справа № 757/24145/19
Провадження № 2/306/681/20
У Х В А Л А
про забезпечення позову
10 листопада 2020 року м.Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого-судді Ганчак Л.Ф.
з участю секретаря Пайда Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сваляві заяву ОСОБА_1 у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Словакії, зареєстрованого: АДРЕСА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ІПН НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий 20.06.2014року в Пезінок Республіка ОСОБА_3 ) про стягнення боргу - про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2 , в якому просить стягнути з останнього на її користь борг у розмірі 446722035грн. та сплачений судовий збір .
Разом з позовною заявою позивач ОСОБА_1 подала заяву про забезпечення позову, згідно якої просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на 70% частки в статутному капіталі ТОВ Беукс (40113792), на 100% частки в статутному капіталі ТОВ ГІПЕР-ІНВЕСТ (31624737) та заборонити ОСОБА_4 виїзд за межі митної території України, оскільки існує реальна можливість невиконання рішення суду в майбутньому.
Форма, зміст та порядок подання заяви відповідає вимогам ст.153 ЦПК України . Підстави для повернення вказаної заяви без розгляду судом не встановлені.
Суд, вивчивши надані матеріали справи, зважаючи на обґрунтування заяви про забезпечення позову, вважає заяву такою,що підлягає до задоволення.
Згідно з ч.1 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч.2 ст.149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п.1 ч.1 ст.152 ЦПК Україи , заява про забезпечення позову подається, до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.
Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Подана позивачем заява про забезпечення позову відповідає приписам та вимогам встановленим ст. 151 ЦПК України , та таким чином вона підлягає невідкладному розгляду.
Згідно з ч.5 ст.153 ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Заходи забезпечення позову носять тимчасовий характер і зберігають свою дію до фактичного виконання рішення суду, яким закінчується вирішення спору по суті.
Про забезпечення позову суд постановляє ухвалу.
Судом встановлено, що позивачем зазначено майно та надано докази належності майна відповідачу, тому зазначене майно підлягає арешту.
Крім цього, враховуючи, що відповідач проживає в різних місцях, необхідно встановити захід забезпечення позову у вигляді тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України згідно ч.2 ст.441 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 81, 149-153, 441 ЦПК України , суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задоволити.
Накласти арешт на 70% частки в статутному капіталі ТзОВ Беукс (ідент.код юридичної особи 40113792) та на 100% частки в статутному капіталі ТзОВ ГІПЕР-ІНВЕСТ (ідент.код юридичної особи 31624737), що належать ОСОБА_4 , громадянину Словакії.
Встановити тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_4 , громадянину Словакії ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого: АДРЕСА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ІПН НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий 20.06.2014року в Пезінок Республіка ОСОБА_3 .
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та підлягає негайному виконанню.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Свалявський районний суд Закарпатської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Роз`яснити відповідачу та іншим особам, чиї права або охоронювані законом інтереси порушені внаслідок вжиття заходів забезпечення позову, їх право на відшкодування збитків, заподіяних забезпеченням позову, за рахунок особи, за заявою якої такі заходи забезпечення позову вживалися, у випадку закриття провадження або залишення позовної заяви без розгляду з інших, ніж зазначені у частині першій статті 155 ЦПК України підстав або у випадку ухвалення рішення суду (третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу) щодо повної або часткової відмови у задоволенні позову
Заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який постановив ухвалу про їх застосування, за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Суддя Свалявського районного суду
Закарпатської області Л.Ф.Ганчак
10.11.2020року
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92750526 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні