Ухвала
Іменем України
09 листопада 2020 року
м. Київ
справа № 760/24541/19
провадження № 51-5019ск19
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу адвоката ОСОБА_4 в інтересах Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» на ухвалу Київського апеляційного суду від 28 жовтня 2020 року,
встановив:
Київським апеляційним судом ухвалою від 28 жовтня 2020 року передано матеріали судового провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_4 в інтересах Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» на ухвалу слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 29 серпня 2019 року до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Не погоджуючись з ухвалою суду апеляційної інстанції адвокат ОСОБА_4 подав касаційну скаргу, у якій порушує питання про скасування цієї ухвали.
Перевіривши касаційну скаргу та додану неї копію судового рішення, колегія суддів дійшла висновку, що у відкритті провадження необхідно відмовити з огляду на таке.
Як убачається зі змісту оскаржуваного судового рішення, суд апеляційної інстанції встановив, що досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснюється детективами Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора, таким чином матеріали судового провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_4 в інтересах ПАТ «Укрнафта» на ухвалу слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 29 серпня 2019 року слід передати до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду для розгляду в установленому порядку.
Частиною 1ст. 33-1 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) визначено, що Вищому антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів, передбачених в примітціст. 45 Кримінального кодексу України (далі КК), статтями206-2,209,211,366-1цього Кодексу, якщо наявна хоча б одна з умов, встановленихпунктами 13 ч. 5 ст. 216 КПК.
Відповідно до ч. 3ст. 33-1 КПК інші суди, визначені цим Кодексом, не можуть розглядати кримінальні провадження щодо злочинів, які віднесені до підсудності Вищого антикорупційного суду (крім випадку, передбаченого абзацом 7 ч. 1 ст. 34 цього Кодексу).
Згідно з приміткою дост. 45 КК корупційними злочинами з цим Кодексомвважаються злочини, передбачені статтями191,262,308,312,313,320, 357,410 КК, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями210,354,364,364-1,365-2,368--369-2 КК.
05 вересня 2019 року розпочав роботу Вищий антикорупційний суд.
За пунктом 20-2розділу XI «Перехідні положення» КПК у редакціїЗакону України від 18 вересня 2019 року № 100-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду» ( набрав чинності 22 вересня 2019 року)підсудність Вищого антикорупційного суду, передбачена цим Кодексом як суду першої інстанції, суду апеляційної інстанції та слідчих суддів, поширюється на кримінальні провадження, відомості за якими про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня набрання чинностіЗаконом № 100-IX,якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
З дня набрання чинностіЗаконом № 100-IX,у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснюється Національним антикорупційним бюро України або досудове розслідування яких здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури: суди апеляційної інстанції (крім Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду) припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги, у разі якщо судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до дня набрання чинностівказаним Законом № 100-IX, такі кримінальні провадження передаються до Вищого антикорупційного суду для розгляду в установленому цим Кодексом порядку.
Виходячи зі змісту цих положень Закону № 100-IX, передачі до Вищого антикорупційного суду підлягають виключно кримінальні провадження, розгляду яких у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено, досудове розслідування яких здійснюється Національним антикорупційним бюро України або досудове розслідування яких здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Згідно з положеннями КПК спори про підсудність не допускаються, а ухвалене рішення суду апеляційної інстанції щодо направлення матеріалів судового провадження до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду в цьому конкретному випадку оскарженню не підлягає.
Крім того, ст. 424 КПК передбачає перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені у касаційному порядку, до яких оскаржувана адвокатом ОСОБА_4 ухвала суду апеляційної інстанції не належить, оскільки вказане рішення суду не перешкоджає подальшому розгляду кримінального провадження.
Враховуючи викладене, Суд вважає, що ухвалаКиївського апеляційного суду від 28 жовтня 2020 року про передачу матеріалів судового провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_4 в інтересах ПАТ «Укрнафта» на ухвалу слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 29 серпня 2019 року до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду не є предметом розгляду суду касаційної інстанції, а тому відсутні підстави для відкриття провадження за касаційною скаргою.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК, Суд
постановив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою адвоката ОСОБА_4 в інтересах ПАТ «Укрнафта» на ухвалу Київського апеляційного суду від 28 жовтня 2020 року.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92765518 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бородій Василь Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бородій Василь Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Єремейчук Сергій Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бородій Василь Миколайович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Вус Світлана Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні