Дата документу 06.11.2020 Справа № 554/3415/18
Провадження № 1-р/554/37/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2020 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши заяву в.о. начальника голови Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про роз`яснення судового рішення,-
В С Т А Н О В И В :
До провадження слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави надійшла заява в.о. начальника голови Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про роз`яснення судового рішення, в якій заявник просить зупинити виконання ухвали Октябрського районного суду м. Полтави від 02.07.2020 року по справі № 554/3415/18; роз`яснити виконання ухвали Октябрського районного суду м.Полтави від 02.07.2020 року по справі № 554/3415/18 в частині повернення грошових коштів ОСОБА_4 .
Свою заяву мотивує тим, що на адресу Головного управління ДФС у Полтавській області надійшов лист слідчого СУ ГУНП в Полтавській області, в якому слідчий постановив доручити посадовим особам ГУ ДФС у Полтавській області виконати ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 02.07.2020 року по справі № 554/3415/18, в якій суд зобов`язав слідчого СУ ГУ НП в Полтавській області, в провадженні якого перебувають матеріали кримінального провадження №12018170000000203 від 08.03.2018 року, повернути ОСОБА_4 тимчасово вилучене майно під час проведення обшуку 24.07.2019 року, а саме: грошові кошти у сумі 98700 гривень.
Виконати ухвалу слідчого судді від 02.07.2020 року по справі № 554/3415/18 ГУ ДФС у Полтавській області немає можливості, так як повернути ОСОБА_4 вилучені кошти у сумі 98700 гривень зобов`язано слідчого СУ ГУ НП в Полтавській області, в провадженні якого перебувають матеріали кримінального провадження №12018170000000203 від 08.03.2018 року.
Зазначене ускладнює виконання ухвали суду по справі № 554/3415/18, так як незрозумілим є порядок та спосіб його виконання ГУ ДФС в Полтавській області в частині повернення грошових коштів ОСОБА_4 .
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, заяву ГУ ДФС в Полтавській області підтримав, просив задовольнити.
До суду надійшла заява від т.в.о. начальника відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 , згідно якої проти повернення грошових коштів представник СУ ГУНП в Полтавській області не заперечує.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питання слідчим суддею у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, відповідно до положень ч. 4ст. 107 КПК Українине здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши заяву, дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Згідно положень ст.307 КПК України, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого, дізнавача чи прокурора; 1-1) скасування повідомлення про підозру; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
Статтею 380КПК України передбачено,що,якщо судоверішення єнезрозумілим,судякий його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Заявник просить роз`яснити ухвалу слідчого судді, а саме роз`яснити порядок її виконання.
Так, на особу, що звертається з заявою про роз`яснення судового рішення, покладається обов`язок зазначити, що саме в ньому є незрозумілим, у чому полягає ця незрозумілість, які припускаються варіанти тлумачення тих чи інших формулювань, як це впливає на реалізацію судового рішення тощо.
Роз`яснюючи ухвалу слідчий суддя не вправі змінювати зміст такої ухвали, тобто не має права змінювати зміст відомостей, викладених в ухвалі. Вимоги, які пред`являє кримінальний процесуальний закон до змісту ухвали, містяться устатті 372 КПК України.
Тож у вирішенні питання про межі, в яких слідчий суддя вправі діяти, надаючи роз`яснення ухвали, слід виходити з приписівстатей 372 КПК Українищодо змісту ухвали.
Варто зазначити, що роз`яснення судового рішення, яке на думку певних осіб є незрозумілим, виступає ще одним (крім передбаченогост. 379 КПК України) способом усунення його недоліків, а щодо передбаченихст. 380 КПК Українироз`яснень змісту судового рішення та інших його аспектів, то вони не обумовлені потребою усунення його формальних чи змістових недоліків.
Роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення. У ході роз`яснення рішення суд повинен тлумачити юридичні терміни, а не загальновживані слова.
Зрозумілість рішення полягає в тому, що воно є доступним для сприйняття, дохідливим, таким, що не припускає варіантності свого тлумачення. Суд не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення так само, як і вирішувати питання, що не були предметом судового розгляду. Він може лише, змінивши форму викладення, більш повно, чітко і зрозуміло навести ті частини рішення, що породжують певні труднощі для однозначного сприйняття.
Відповідно до п. 18ст.3 КПК Українидо повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченомуКПК Українисудового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 02.07.2020 року зобов`язано слідчого СУ ГУ НП в Полтавській області, в провадженні якого перебувають матеріали кримінального провадження №120181700000000203 від 08.03.2018 року, повернути ОСОБА_4 тимчасово вилучене майно під час проведення обшуку 24.07.2019 року, а саме : грошові кошти у сумі 98700 гривень.
Нормою частини 6ст. 9 КПК Українипередбачено, що у випадках, коли положення цьогоКодексуне регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1ст.7 КПК України.
Обов`язок повернути тимчасово вилучене майно покладається на орган, уповноважений на проведення досудового розслідування або процесуального керівництва у кримінальному провадженні, а не конкретних осіб, залучених як учасників провадження.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що заяву про роз`яснення ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 02.07.2020 року слід задовольнити з урахуванням прохальної частини скарги, оскільки під час судового розгляду заяви встановлено, що в судовому рішенні містяться недоліки, які необхідно усунути в порядкуст. 380 КПК України, шляхом зазначення уповноважених осіб судового провадження, на яких безпосередньо покладено обов`язок щодо неухильного виконання зазначеної ухвали слідчого судді.
Вимоги заяви про зупинення виконання ухвали Октябрського районного суду м.Полтави від 02.07.2020 року по справі № 554/3415/18 задоволенню не підлягають у зв`язку з необгрунтованістю та безпідставністю.
Керуючись ст. 380 КПК України, слідчий суддя, -
У ХВ А Л И В:
Заяву в.о. начальника голови Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про роз`яснення судового рішення задовольнити частково.
Роз`яснити, що за ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 02.07.2020 року по справі № 554/3415/18, якою зобов`язано слідчого СУ ГУ Національної поліції в Полтавській області повернути належні ОСОБА_4 грошові кошти, які були вилучені в ході проведення обшуку, підлягають поверненню:Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Слідчим управління фінансових розслідувань Головного управління державної фіскальної служби у Полтавській області та Головним управління державної фіскальної служби у Полтавській області безпосередньо ОСОБА_4 , а саме: грошові кошти в сумі 98700 гривень.
В іншій частини заяви відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протязі 5 днів з моменту проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92802377 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні