Ухвала
від 24.11.2020 по справі 26/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24.11.2020 Справа № 26/20

м. Запоріжжя Запорізької області

Суддя господарського суду Запорізької області Зінченко Н.Г., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 , м. Мелітополь Запорізької області б/н від 18.11.2020 (вх. № 98/08-13/20 від 20.11.2020) на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби

за позовом (Стягувач) Товариства з обмеженою відповідальністю фірми Оліс ЛТД , (69014, Запоріжжя,, вул. Карпенка-Карого, буд. 47)

до відповідача (Боржник) Приватного підприємця Оліх Тетяни Іванівни, ( АДРЕСА_1 )

про стягнення 62211, 01грн.

Посадова особа органу державної виконавчої служби, бездіяльність якої оскаржується , - Начальник Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерій Власенко, (72311, м. Мелітополь Запорізької області, вул. Вакуленчука, буд. 99)

Без виклику учасників справи

УСТАНОВИВ

Рішенням господарського суду Запорізької області від 09.12.2004 у справі № 26/20 (суддя Зубкова Т.П.) стягнуто з Приватного підприємця Оліх Тетяни Іванівни на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Оліс ЛТД" 62211,01 грн. основного боргу, 622,11 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

На виконання рішення суду від 09.12.2004 у справі № 26/20 господарським судом Запорізької області 24.02.2005 видано відповідний наказ № 26/20, строк пред`явлення наказу до виконання - до 24.02.2008.

20.11.2020 до господарського суду Запорізької області звернулася ОСОБА_1 зі скаргою на бездіяльність начальника Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерія Власенка, якою просить суд зобов`язати начальника Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерія Власенка вжити передбачені законодавством заходи щодо зняття арешту з квартири АДРЕСА_2 , накладеного 20.01.2006 постановою державного виконавця Мелітопольської міської державної виконавчої служби (виконавче провадження № 3732782).

Згідно Витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.11.2020 у зв`язку із звільненням з посади судді-доповідача у справі Зубкової Т.П. скаргу на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби у справі № 26/20 розподілено до розгляду судді Зінченко Н.Г.

Розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність начальника Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерія Власенка, суд дійшов висновку, що вказана скарга підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.

За приписами ст. 339 ГПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.

Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. (ч. 1 ст. 340 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 341 ГПК України скаргу може бути подано до суду: а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права; б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Згідно з ч. 4 ст. 74 Закону України Про виконавче провадження скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Господарський процесуальний кодекс України не містить чітких вимог щодо змісту, форми та переліку додатків до скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця, у зв`язку із чим розгляд таких заяв здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи, із застосуванням за аналогією положень Господарського процесуального кодексу України, якими врегульовано питання щодо змісту та форми позовної заяви, документів, які додаються до позовної заяви, та які зазначені в ч. 1 ст. 164 ГПК України.

Так, ч. 3 ст. 169 ГПК України визначено, що заяви, клопотання подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Загальні вимоги до форми і змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені в ст. 170 ГПК України. Так, відповідно до частини 1 цієї статті будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України ; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Згідно нормам ч. 2 ст. 170 ГПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження) .

Таким чином, скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми і змісту письмової заяви (клопотання), встановленим в ст. 170 ГПК України, а також містити відомості, перелічені в ч. 4 ст. 74 Закону України Про виконавче провадження .

З матеріалів справи № 26/20 судом встановлено, що відповідачем у справі є Приватний підприємець Оліх Тетяна Іванівна.

Разом із тим, зі скаргою на бездіяльність начальника Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерія Власенка до господарського суду звернулася ОСОБА_1 , тобто фізична особа. При цьому, в скарзі не міститься жодних посилань на статус фізичної особи-підприємця, або будь-яких пояснень щодо припинення статусу ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця.

З наведеного слідує, що скарга оформлена без додержання вимог ч. 1 ст. 170 ГПК України.

Крім того, Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Отже, на підтвердження направлення учасникам справи заяви, скарги, клопотання, подання з додатками до відповідної заяви обов`язково мають додаватися описи вкладення, чеки (квитанції) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення.

За змістом пункту 61 вищезазначених Правил надання послуг поштового зв`язку, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом надіслання копії заяви, скарги, клопотання, подання з доданими до неї документами іншим учасникам справи є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).

До скарги б/н від 18.11.2020 (вх. № 98/08-13/20 від 20.11.2020) на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби у справі № 26/20 заявником у якості доказів направлення цієї скарги позивачу (стягувачу у виконавчому процесі) та державному виконавцю додані фіскальні чеки № 00026829600087 і № 00026829500086 від 18.11.2020, які, з огляду на вище наведені норми законодавства, не можуть бути прийняті судом як належні докази направлення копії скарги та усіх документів, що є додатками до неї, згідно викладеного у ній переліку стягувачу та державному виконавцю.

З викладеного вбачається, що скаржником не дотриманні вимоги, встановлені ч. 2 ст. 170 ГПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

На підставі викладеного, скарга ОСОБА_1 на бездіяльність начальника Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерія Власенка у справі № 26/20 та додані до неї документи підлягають поверненню скаржнику без розгляду.

Суд вважає за необхідне роз`яснити скаржнику, що у відповідності до ч. 8 ст. 174 ГПК України повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду у загальному порядку після усунення допущених порушень.

Керуючись ч. 4 ст. 170, ст., ст. 234, 235, 255, 339-341 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність начальника Мелітопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південно-східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Валерія Власенка повернути заявнику (скаржнику) без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 24.11.2020.

Телефон контакт-центру 0-800-501-492.

Додаток на адресу скаржника: скарга з додатками на 19-и аркушах, у тому числі оригінали фіскальних чеків № 00026829600087 і № 00026829500086 від 18.11.2020.

Суддя Н. Г. Зінченко

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Запорізької області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст. 261 цього Кодексу.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення24.11.2020
Оприлюднено24.11.2020
Номер документу93036552
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —26/20

Ухвала від 24.11.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 15.07.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Постанова від 28.05.2020

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 13.05.2020

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 10.03.2020

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 30.01.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Ухвала від 23.01.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Ухвала від 12.03.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Дроздова С.С.

Ухвала від 04.03.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Дроздова С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні