У Х В А Л А Справа № 200/4751/17 Провадження № 1-кс/932/2581/20
29 квітня 2020 року м. Дніпро
Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши у приміщенні суду, у м. Дніпрі, матеріали скарги ОСОБА_2 на бездіяльність прокурора Дніпропетровської міської прокуратури № 3, що полягає у невнесенні змін до відомостей про кримінальне правопорушення у кримінальному провадженні № 12017040030000361 у ЄРДР, -
В С Т А Н О В И В:
28 квітня 2020 року до суду надійшла скарга ОСОБА_2 , у якій він прохає зобов`язати уповноваженого прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 3 внести до відомостей про кримінальне правопорушення у кримінальному провадженні № 12017040030000361, що відкрито за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України, дані про нього, як про особу, яка вчинила кримінальні правопорушення.
Як вбачається із скарги ОСОБА_2 , відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України внесені до ЄРДР 18 лютого 2017 року за № 12017040030000361. ОСОБА_2 заявником у кримінальному провадженні не є, однак тривалий час був обвинуваченим у вчиненні вказаних злочинів, внаслідок того, що кримінальна справа відкрита за нормами КПК України в редакції 1960 року. З постанови прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 від 06 квітня 2020 року ОСОБА_2 нібито дізнався про те, що при внесенні відомостей до ЄРДР під № 12017040030000361 до даних про кримінальне правопорушення не було внесено інформацію про нього, як про особу, що вчинила злочин. Невнесення таких даних про нього, як про особу, яка вчинила злочин, є протиправною бездіяльністю прокурора, оскільки є перешкодою для реалізації ним своїх прав, а також тому, що не відповідає вимогам п. 14 розділу 2 Положення «Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань». Посилаючись на п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, звернувся до слідчого судді із цією скаргою.
Відповідно довимог п.1ч.1ст.303КПК України, надосудовому провадженніможе бутиоскаржено бездіяльністьслідчого,прокурора,яка полягаєу невнесеннівідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань післяотримання заявичи повідомленняпро кримінальнеправопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Згідно із вимогами ч. 4 ст. 304 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню.
Згідно із вимогами ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також надання відомостей з нього визначає Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, яке затверджене наказом Генерального прокурора України № 139 від 06.04.2016 р. Згідно вказаного вище Положення реєстраторами Реєстру є прокурори; слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ/поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів державного бюро розслідувань (з моменту створення).
Відповідно до розділу 8 «Редагування відомостей Реєстру» Положення «Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань», редагування (зміна) зафіксованих у Реєстрі відомостей проводиться шляхом внесення Реєстратором оновлених даних до відповідного пункту електронного контуру картки. Редагування проводиться Реєстраторами у разі необхідності внесення змін до форм «Правопорушення» та «Правопорушник» у провадженнях із статусом «у провадженні», «зупинено», «до суду», «закрито» та «повернуто судом». Виняток становить набір функцій руху кримінального провадження, використання яких доступне для проваджень/правопорушень з іншим статусом. Внесення змін щодо встановлення/скасування ознаки ОГ і ЗО можливе також у провадженнях зі статусом «результат суду». Редагування (зміна) відомостей у разі виявлення неточностей, технічних помилок або неповноти даних здійснюється Реєстратором у межах, визначених у розділі ІІІ цього Положення.
Із дій, бездіяльності слідчого, прокурора, пов`язаних з фіксацією інформації в ЄРДР, пунктом першим частини першої статті 303 КПК України передбачена можливість оскаржити до слідчого судді лише бездіяльність, що полягає у невнесенні до Реєстру відомостей про кримінальне правопорушення після отримання заяви чи повідомлення про нього.
Наведений у частині першій цієї статті перелік рішень, дій або бездіяльності, що можуть бути предметом судового оскарження, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У частині другій статті 303 КПК України закріплена пряма заборона окремого оскарження інших рішень, дій або бездіяльності слідчого, прокурора.
Зазначене свідчить про відсутність правових підстав для розгляду слідчим суддею вимог особи, яка заявником не є, до слідчого чи прокурора, про внесенні змін до відомостей, що раніше внесені до ЄРДР.
Відповідно до Постанови Верховного Суду від 26 березня 2019 року по справі № 807/1456/17, право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого, що належить до загальних засад кримінального провадження, з огляду на положення частини першої статті 24 КПК України, не є необмеженим, а гарантується кожному в порядку, передбаченому цим Кодексом. Із дій, бездіяльності слідчого, прокурора, пов`язаних з фіксацією інформації в ЄРДР, пунктом першим частини першої статті 303 КПК України передбачена можливість оскаржити до слідчого судді лише бездіяльність, що полягає у невнесенні до Реєстру відомостей про кримінальне правопорушення після отримання заяви чи повідомлення про нього.
Оскільки ОСОБА_2 не є заявником у кримінальному провадженні № 12017040030000361, а бездіяльності із невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань апріорі не існує, через те, що відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України, внесені до ЄРДР під № 12017040030000361, приходжу до висновку про те, що фактично ОСОБА_2 оскаржується бездіяльність прокурора із невнесення ти змін до відомостей, що зареєстровані у ЄРДР, а саме: в частині зазначення у відповідній графі його, як особи, яка вчинила вказані злочини. Втім, відповідно до вимог ч. 1 ст. 303 КПК України, бездіяльність слідчого чи прокурора із невнесення змін до ЄРДР щодо руху кримінального провадження, не може бути предметом оскарження слідчому судді. Через це, у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_2 слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 28, 114, 303, 304, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В :
У відкритті провадженні за скаргою ОСОБА_2 на бездіяльність прокурора Дніпропетровської міської прокуратури № 3, що полягає у невнесенні змін до відомостей про кримінальне правопорушення у кримінальному провадженні № 12017040030000361 у ЄРДР відмовити.
На ухвалу слідчого судді може бути подано апеляцію безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти діб зо дня її винесення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93245423 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Ковтунович Микола Іванович
Кримінальне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Литвиненко І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні