Ухвала
від 02.12.2020 по справі 464/6098/20
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №464/6098/20

пр № 2-з/464/55/20

У Х В А Л А

02 грудня 2020 року Сихівський районний суд м. Львова

у складі: головуючого - судді Теслюка Д.Ю.,

з участю секретаря судового засідання Чуби Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову,

в с т а н о в и в:

представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Малишак А.С., 30.10.2020 р. звернувся в суд із позовною заявою до відповідача ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договорами позики від 30.05.2019 р. в сумі 1 646 658, 10 грн.

Ухвалою від 20.11.2020 р. прийнято до розгляду позов та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із призначенням підготовчого провадження.

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Малишак А.С неодноразово звертався із заявами про забезпечення позову та у задоволенні таких було відмовлено з підстав, наведених у мотивувальних частинах ухвал.

01.12.2020 р. до суду вкотре надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про вжиття заходів забезпечення вищевказаного позову шляхом заборони суб`єктам державної реєстрації та відповідачу вчиняти будь-які дії з відчуження корпоративних прав - 50% частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю 1001 ДРІБНИЦЯ-СИХІВ , у розмірі 640 000 грн., яка належить ОСОБА_4 .

Заяву мотивує тим, що між сторонами існує майновий спір щодо повернення (стягнення) в примусовому порядку суми боргу за договором позики від 30 травня 2019 року у розмірі, еквівалентному 50 000 доларів США (1 418 810 грн.), пені та 3% річних в розмірі 227 848,11 грн. У добровільному порядку відповідач відмовляється виконати свої зобов`язання. Згідно інформації, розміщеної в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідачу ОСОБА_3 належать корпоративні права в Товаристві з обмеженою відповідальністю 1001 ДРІБНИЦЯ-СИХІВ , загальна номінальна вартість якої складає 640 000 грн. Чинним законодавством передбачено можливість застосування такого виду забезпечення позову, як заборона вчинення дій, а саме заборона відчуження корпоративних прав - частки у статутному капіталі товариства, оскільки це не перешкоджає господарській діяльності товариства та не порушує права та інтереси інших осіб. Також вказує, що у відповідача відсутнє будь-яке інше майно, вартість якого є достатньою для звернення стягнення у випадку задоволення позову.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Виходячи із ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

У відповідності до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.

Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до такого висновку.

Згідно роз`яснень, наведених у п.4 Постанови Пленуму ВСУ від 22.12.2006 р. №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов може бути забезпечений шляхом заборони вчинення певних дій.

Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами дійсно виник спір щодо невиконання зобов`язань за договорами позики. Згідно із відомостями, які містяться в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідачу ОСОБА_3 належать корпоративні права в Товаристві з обмеженою відповідальністю 1001 ДРІБНИЦЯ-СИХІВ , загальна номінальна вартість якої складає 640 000 грн. Розмір статутного (складеного) капіталу товариства становить 1 280 000 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 167 ГК України, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Відповідно до положень ст. 116 ЦК України учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом: брати участь в управлінні товариством у порядку, визначеному в установчому документі, крім випадків, встановлених законом; брати участь у розподілі прибутку товариства і одержувати його частину (дивіденди); вийти у встановленому порядку з товариства; здійснити відчуження часток у статутному (складеному) капіталі товариства, цінних паперів, що засвідчують участь у товаристві, у порядку, встановленому законом; одержувати інформацію про діяльність товариства у порядку, встановленому установчим документом.

Згідно ч. 1 ст. 178 ЦК України об`єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є невід`ємними від фізичної чи юридичної особи.

З урахуванням наведеного, беручи до уваги заявлені позовні вимоги, враховуючи співмірність заходу забезпечення позову із заявленими позивачем вимогами, наявні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони вчиняти дії щодо відчуження корпоративних прав відповідача на частку у статутному капіталі товариства, може істотно ускладнити ефективний захист або поновлення прав позивача, за захистом яких звернувся до суду, а відтак заяву слід задовольнити.

Слід зазначити, що вжиття відповідних заходів не призведе до невиправданого обмеження майнових прав відповідача, оскільки в даному випадку обмежується лише можливість відчуження його частки корпоративних прав.

Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України,

п о с т а н о в и в:

заяву про забезпечення позову задовольнити.

Заборонити ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 ) та особам, які виконують функції державного реєстратора, вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження корпоративних прав - 50% частки статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю 1001 ДРІБНИЦЯ-СИХІВ (код ЄДРПОУ 31363270, місцезнаходження: м.Львів, пр.Червоної Калини, 105), у розмірі 640 000 грн., яка належить ОСОБА_3 .

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Строк пред`явлення ухвали до виконання - 3 роки.

Копію ухвали в частині виконання щодо боржника ОСОБА_3 направити Сихівському відділу державної виконавчої служби міста Львова Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів, пр.Червоної Калини, 109), у іншій частині - Реєстраційній службі Львівського міського управління юстиції (м.Львів, вул.Городоцька, 299) - для виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Сихівський районний суд м. Львова протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення.

Суддя Теслюк Д.Ю.

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення02.12.2020
Оприлюднено08.12.2020
Номер документу93350040
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —464/6098/20

Ухвала від 30.11.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Ухвала від 26.10.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Бойко С. М.

Ухвала від 22.09.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Ухвала від 04.09.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Ухвала від 21.08.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Ухвала від 20.07.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Рішення від 03.07.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Рішення від 19.06.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Ухвала від 16.05.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

Ухвала від 21.04.2022

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Теслюк Д. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні