ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
08 грудня 2020 року Провадження № 03/903/890/20
Господарський суд Волинської області у складі:
головуючого судді - Гарбара Ігоря Олексійовича
секретар судового засідання - Коваль Олександр Миколайович
за відсутності учасників судового процесу у зв`язку з їх неявкою в судове засідання
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області матеріали по справі №903/890/20 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Пасат до Товариства з обмеженою відповідальністю Транс-Ресурс про банкрутство,
В С Т А Н О В И В:
27.11.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Пасат» подало до суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» .
При цьому заявник просить суд розпорядником ТзОВ Транс-Ресурс призначити арбітражного керуючого Григор`єва В.В.
До матеріалів заяви долучено заяву арбітражного керуючого Григор`єва В.В. про згоду на участь у справі про банкрутство розпорядником майна.
30.11.2020 ТзОВ «Торговий дім «Пасат» подало до суду платіжні доручення про сплату судового збору в сумі 21020,00 грн. та про авансування винагороди арбітражному керуючому в сумі 45000,00 грн.
Ухвалою господарського суду від 30.11.2020 заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 08.12.2020.
ТзОВ Транс-Ресурс в призначене судове засідання не з`явився, 07.12.2020 подало до суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, в якому повідомив наступне.
1. Щодо вимог Заявника, викладених у заяві:
ТОВ Транс-Ресурс не заперечує проти наявності заборгованості перед Заявником за договором №БВ-19/1015/2 купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових інструментів від 15.10.2019 в сумі 2 642 707,00 грн. основного боргу.
Також погоджується із розрахунком пені, штрафу та відсотків річних а саме:
- 101 375,97 грн. -пені;
- 768 302,80 грн. - штраф;
- 304 127,92 - відсотки річних.
2. Зазначає, що загальна сума заборгованості ТОВ Транс-Ресурс перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, станом на 01.12.2020 становить 15 158 408,96 грн.
Заборгованість із заробітної плати відсутня.
Заборгованість зі сплати податків і зборів - відсутня.
3.Відомості про наявне майно:
На праві власності ТОВ ТРАНС-РЕСУРС належать наступні транспортні засоби:
1. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_2 ;
2. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_3 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_4 ;
3. KRONE, реєстраційний номер НОМЕР_5 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_6 ;
4. SCHMITZ, реєстраційний номер НОМЕР_7 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_8 ;
5. KRONE, реєстраційний номер НОМЕР_9 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_10 ;
6. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_11 , VIN/номер шасі (кузова, рами): НОМЕР_12 ;
7. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_13 , VIN/номер шасі (кузова, рами): WM НОМЕР_14 ;
8. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_15 , VIN/номер НОМЕР_16 ;
9. KRONE, реєстраційний номер НОМЕР_17 VIN/номер НОМЕР_18 ;
10. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_19 VIN/номер НОМЕР_20 ;
11. MAN, реєстраційний номер НОМЕР_21 , VIN/номер НОМЕР_22 ;
12. KRONE, реєстраційний номер НОМЕР_23 , VIN/номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_24 ;
13. KRONE, реєстраційний номер НОМЕР_25 , VIN/номер шасі НОМЕР_26 ;
14. SCHMITZ, реєстраційний номер НОМЕР_27 , VIN/номер рами): НОМЕР_28 ;
15. FIAT DOBLO, реєстраційний номер НОМЕР_29 , номер кузова
НОМЕР_30 . Наявні рахунки: ТОВ Транс-Ресурс має наступний банківський рахунок: п/р НОМЕР_31 в ГУ по м.Києву та Київській області АТ Ощадбанк , МФ0322669.
Рахунки у цінних паперах відсутні (закриті).
5. Відомості про ведення діяльності, пов`язаної із державною таємницею:
ТОВ Транс-Ресурс не веде діяльності пов`язаної із державною таємницею.
ТОВ Транс-Ресурс повідомляє про відсутність на балансі підприємства державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капілу.
Представник ТзОВ Торговий дім Пасат в призначене судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та дату судового засідання, що підтверджується що підтверджується рекомендованим повідомленням про вркчення поштового відправлення №0306212051502.
У визначений судом день та час учасники судового процесу своїх представників в засідання суду не направили, хоча про день та час розгляду справи в суді були повідомлені належним чином.
Частиною 1 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначається, що неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання, котре, згідно статті 35 Кодексу України з процедур банкрутства проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.
Згідно з приписами ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Проаналізувавши подані ініціюючим кредитором на обґрунтування своїх вимог докази, беручи до уваги, що боржник належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи, проте не направив в засідання суду свого представника, не подав заперечень на заяву, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника заявника та боржника, за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши у підготовчому засіданні матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» з кодом ЄДРПОУ 33834628 зареєстроване в якості юридичної особи - суб`єкта господарської діяльності за адресою: вулиця Лідавська, будинок 2, місто Луцьк, 43006.
Відповідно статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі.
Перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
При цьому, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Відповідно до ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Судом встановлено, що 15.10.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий дім Пасат (далі - Кредитор), Товариством з обмеженою відповідальністю Максимум-Капітал (далі - Повірений) та Товариством з обмеженою відповідальністю Транс-Ресурс (далі - Боржник) укладено договір №БВ- 19/1015/2 купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових інструментів (далі - Договір, а.с.10-12).
Відповідно до п. 1.1. Договору Кредитор зобов`язався передати у власність Боржника, а Боржник прийняти та оплатити пакет цінних паперів, а саме: іменні інвестиційні сертифікати, емітовані ТОВ КУА Реал Капітал Менеджмент (ПЗНВІФ Реал-Інвест ), у кількості 2813 штук, номінальною вартістю - 1000 грн. кожна.
Відповідно до п.1.2. Договору загальна вартість цінних паперів, які є предметом Договору, складає 5 001 514,00 грн.
Пунктом 2.3. Договору встановлено, що право власності на цінні папери переходять до покупця (Боржника) з моменту зарахування цінних паперів на рахунок у цінних паперів покупця (Боржника).
Кредитор свої зобов`язання виконав належним чином, перерахувавши 11.11.2019 цінні папери, які є предметом договору, на рахунок у цінних паперах покупця (Боржника), що засвідчується випискою про операції на рахунку в цінних паперах ПАТ Кредобанк від 11.11.2019.
26.02.2020 сторонами укладено договір №БВ-20/0226/2 про внесення змін до Договору купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових інструментів №БВ-19/1015/2 від 15.10.2019 (а.с.13-14).
Пунктом 1 Договору про внесення змін від 26.02.2020, сторони внесли зміни до п. 2.5. Договору, визначивши, що покупець (Боржник) зобов`язаний сплатити вартість цінних паперів шляхом перерахування грошових коштів на рахунок продавця (Кредитора) до 01.03.2020.
Відповідно до п. 5.4. Договору, в редакції відповідно до п. 1.2. Договору №БВ-20/0226/2 про внесення змін до Договору, сторони визначили, що у разі порушення покупцем термінів оплати, покупець (Боржник) зобов`язаний сплатити на користь продавця (Кредитора) пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період прострочення за кожний день прострочення.
Згідно п. 5.5. Договору, в редакції відповідно до п. 1.3. Договору №БВ-20/0226/2 про внесення змін до Договору, сторони визначили, що уразі порушення покупцем термінів оплати понад 14 календарних днів, покупець (Боржник) зобов`язаний окрім пені, сплатити на користь продавця (Кредитора) штраф у розмірі 20%.
У відповідності до п. 5.6. Договору, в редакції відповідно до п. 1.3. Договору №БВ-20/0226/2 про внесення змін до Договору, сторони визначили, що у разі невиконання покупцем зобов`язань щодо оплати цінних паперів, покупець (Боржник) відповідно до ст. 625 ЦК України, сплачує на користь продавця (Кредитора) відсотки в розмірі 36% річних.
Свої зобов`язання з оплати цінних паперів Боржник виконав частково, перерахувавши на рахунок Кредитора 1 160 000 грн., що засвідчується виписками банку, а саме:
540 000 грн. - 23.10.2019;
620 000 грн. - 28.02.2020 (а.с.16-17).
Станом на 01.03.2020, прострочена заборгованість Боржника перед Кредитором становила 3 841 514,00 грн.
31.07.2020 Кредитор та Боржник уклали договір про зарахування зустрічних однорідних грошових вимог (а.с.18), відповідно до п. 2 якого заборгованість Боржника перед Кредитором у розмірі 1 198 807,00 грн. була зарахована в рахунок боргу Кредитора перед Боржником за іншими правочинами.
Будь-якої іншої оплати від Боржника в рахунок сплати боргу за Договором на рахунок Кредитора не надходила.
Заборгованість боржника становить 2 642 707,00 грн. підтверджена матеріалами справи, боржником визнається, що підтверджується актами звірки взаєморозрахунків за період з 01.01.2020 по 01.11.2020, за період 20.11.2020, які підписані та скріплені печаткою боржника (а.с.19-20).
Відповідно до ст. 173 ГК України та ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ст. 193 ГК України, ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор -прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено законом або договором, не випливає із суті зобов`язання. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч.1 ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Частина 1 ст.628 ЦК України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
В силу ст.638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом, як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим до виконання сторонами.
Згідно статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
В силу ст.538 ЦК України виконання свого обов`язку однією із сторін, яке відповідно до договору обумовлене виконанням другою стороною свого обов`язку, є зустрічним виконанням зобов`язання, при якому сторони повинні виконувати свої обов`язки одночасно, якщо інше не встановлено умовами договору, актами цивільного законодавства тощо.
Згідно із статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим до виконання сторонами.
Статтею 525 ЦК України визначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
У відповідності до ст. 599 ЦК України, зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ст. 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення зобов`язання (п. 1 ст. 549 ЦК України). Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов`язання.
Як визначено ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 612 ЦК України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не виконав зобов`язання у строк, встановлений договором.
Несвоєчасне проведення відповідачем належних розрахунків з позивачем, існування у певні періоди заборгованості по оплаті стало підставою для нарахування пені за прострочку виконання грошових зобов`язань, а також інфляційних та процентів річних, та звернення до суду із позовом про стягнення нарахованих сум.
Згідно з п.3 ч.1 ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.
Договором (п. 5.4 в редакції відповідно до п. 1.2. Договору №БВ-20/0226/2 про внесення змін до Договору), сторони визначили, що у разі порушення покупцем термінів оплати, покупець (Боржник) зобов`язаний сплатити на користь продавця (Кредитора) пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період прострочення за кожний день прострочення.
Згідно з приписами ст. 216-218 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій. Господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки. Господарські санкції застосовуються в установленому законом порядку за ініціативою учасників господарських відносин. Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Статтями 1, 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань» , платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочення платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до ч.6 ст.232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Згідно ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Вказана норма є спеціальним видом цивільно-правової відповідальності за прострочення грошового зобов`язання. Сплата трьох процентів від простроченої суми (якщо інший розмір не встановлений договором або законом) не має характеру штрафних санкцій і є способом захисту майнового права та інтересу кредитора шляхом отримання від боржника компенсації (плати) за користування ним утримуваними коштами, належними до сплати кредиторові.
Згідно з представленими господарському суду розрахунками до позовної заяви позивачем відповідно до ст. 625 ЦК України було нараховано відповідачу 304127,92 грн. - 36% річних (п.5.6. договору), а також відповідно до п.5.4. договору пеню в розмірі 101375,97 грн. та відповідно до п.5.5 договору штраф у розмірі 768 3022,80 грн.(а.с.4-5).
Пеня нарахована в межах передбаченого ч.6 ст. 232 ГК України 6-місячного строку, прострочка оплати для нарахування 36% річних та штрафу підтверджена матеріалами справи.
Контррозрахунку нарахування пені, штрафу та 36% річних боржником до матеріалів справи не надано.
Враховуючи викладені обставини суд засвідчує, що загальний розмір доведених у встановленому порядку та документально підтверджених вимог кредитора ТОВ Торговий дім Пасат до ТзОВ ТзОВ Транс-Ресурс доведено у наступній черговості:
- 21 020,00 грн. (понесених судових витрат) - вимоги першої черги;
- 2 946 834,92 грн. (основний борг, 36 % річних) - вимоги четвертої черги;
- 869 678,77 грн. (пеня, штраф) - вимоги шостої черги.
Відтак, в підготовчому засіданні господарським судом не встановлено підстав для відмови в відкритті провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Транс-Ресурс» .
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ТзОВ Торновий дім Пасат про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Транс-Ресурс» господарський суд дійшов висновку, що товариство-боржник неспроможне виконати свої грошові зобов`язання перед ініціюючим кредитором в загальному розмірі 3816513,69 грн., доводи про ініціювання провадження у справі про банкрутство боржника є обґрунтованими, узгоджуються з нормами Кодексу України з процедур банкрутства та підлягають задоволенню.
Відповідно статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).
Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім`я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.
Пунктом 2 1 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Судом встановлено, що ТзОВ Торговий дім Пасат в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність просить суд розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013р., м. Луцьк, вул. Коперника, 36, ідентифікаційний номер НОМЕР_32 ).
До заяви ТзОВ Торговий дім Пасат про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність долучено заяву арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича від 26.11.2020 про згоду останнього на участь у справі в якості розпорядника майна.
Суд, розглянувши заяву арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича від 26.11.2020 про участь в даній справі в якості керуючого реструктуризацією, зазначає, що арбітражним керуючим було повідомлено суд про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, передбачених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства. Арбітражний керуючий повідомив суд про наявність організаційних та технічних можливостей виконувати обов`язки розпорядника майна у даній справі.
До матеріалів заяви долучено Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013, договір страхування відповідальності арбітражного керуючого №0466-0000246/01ВАК від 19.06.2020.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013р., м. Луцьк, вул. Коперника, 36, ідентифікаційний номер НОМЕР_32 ) розпорядником майна боржника у даній справі про банкрутство.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 34, 39, 41, 44, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» (вулиця Лідавська, 2, місто Луцьк, 43006, код ЄДРПОУ 33834628).
2. Визнати у встановленому порядку доведені кредиторські вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Пасат (вул.Туполєва, 12, м.Київ, 03062, код ЄДРПОУ 34696524) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» (вулиця Лідавська, 2, місто Луцьк, 43006, код ЄДРПОУ 33834628) у наступній черговості:
- 21020,00 грн. (понесених судових витрат) - вимоги першої черги;
- 2 946 834,92 грн. (основний борг, 36 % річних) - вимоги четвертої черги;
- 869 678,77 грн. (пеня, штраф) - вимоги шостої черги.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» (вулиця Лідавська, 2, місто Луцьк, 43006, код ЄДРПОУ 33834628).
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» (вулиця Лідавська, 2, місто Луцьк, 43006, код ЄДРПОУ 33834628) строком на сто сімдесят календарних днів до 27 травня 2021 року.
5. Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» (вулиця Лідавська, 2, місто Луцьк, 43006, код ЄДРПОУ 33834628) призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 310 від 12.03.2013, адреса: м. Луцьк, вул. Коперника, 36, ідентифікаційний номер НОМЕР_32 ).
6. Грошову винагороду розпоряднику майна визначити в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним відповідних повноважень за рахунок коштів Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Пасат (вул.Туполєва, 12, м.Київ, 03062, код ЄДРПОУ 34696524) шляхом авансування грошових коштів на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області.
7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ресурс» (вулиця Лідавська, 2, місто Луцьк, 43006, код ЄДРПОУ 33834628).
8. Зобов`язати розпорядника майна Григор`єва Валерія Васильовича повідомити органи державної виконавчої служби (приватних виконавців) за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Докази повідомлення надати господарському суду до 30.12.2020.
9. Зобов`язати розпорядника майна Григор`єва Валерія Васильовича в строк до 19.01.2020:
9.1 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів в строк, який не повинен перевищувати місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;
9.2 скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду в строк, який не повинен перевищувати одного місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;
9.3 разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов`язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;
9.4 проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;
9.5 надати до господарського суду:
- докази звернення з відповідною заявою до органу реєстрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича;
- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у Волинській області філія ГСЦ МВС, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Волинській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Волинської митниці Державної фіскальної служби України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Волинській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);
- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника;
- докази того чи є боржник засновником інших юридичних осіб;
- повну інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника;
- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду.
10. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
11. Розгляд справи в попередньому засіданні призначити на "21" січня 2021 р. о 10:00 год.
Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а, в залі судових засідань №103).
13. Явку розпорядника майна в судове засідання визнати обов`язковою.
У відповідності до ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.
Відповідно до ст. ст. 253, 256, 257 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У той же час згідно підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвала підписана 08.12.2020.
Суддя І. О. Гарбар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2020 |
Оприлюднено | 09.12.2020 |
Номер документу | 93369707 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні