Справа № 583/4418/20
Провадження № 2/588/556/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 грудня 2020 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області (адреса: вул. Незалежності, 11, м. Охтирка, Сумська область, 42700) про витребування майна із чужого незаконного володіння,
В С Т А Н О В И В:
До Тростянецького районного суду Сумської області 16.12.2020 за розпорядженням в.о. голови Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ільченко В.М., на підставі п. 2 ч. 1, 4 ст. 31 ЦПК України було передано цивільну справу №583/4418/20 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської про витребування майна із чужого незаконного володіння.
Питання про відкриття провадження у даній справі Охтирським міськрайонним судом Сумської області не вирішувалося.
Звертаючись до суду з вказаним позовом ОСОБА_1 сформулювала зміст позовних вимог, як витребування викупленої нею ще 10.07.1992 під час офіційно зареєстрованого шлюбу однокімнатної житлової квартири із незаконного володіння особи, яка будучи виконавчим органом місцевого самоврядування з чітко визначеними Конституцією, законом і її засновником повноваженнями, якими не передбачено права володіти і користуватися такою річчю, як житлова квартира, незаконно зареєструвала за собою право власності на таке майно, як на індивідуально визначену річ, і згідно внесених в ЄДРРПНМ відомостей являється власником цієї квартири, розпоряджається нею, як своєю особистою власністю та подала до неї позов до суду про її виселення.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з таких мотивів.
Позовна заява має відповідати вимогам, передбаченим ст. 175 та 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1, 3 статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, відповідно до частини 4 ст. 175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за вимогами майнового характеру, яка заявлена фізичною особою сума судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 10510 грн.
Згідно пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за вимогами не майнового характеру, яка заявлена фізичною особою сума судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.).
У порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України позивачкою до позовної заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Також у порушення ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивачкою до позовної заяви не додано копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Крім того, в порушення вимог п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України зміст позовних вимог не містить способу захисту прав, який позивачка просить суд визначити у рішенні.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачці часу для усунення вказаних вище недоліків, а саме: 1) подати до суду копію позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів; 2) подати до суду оригінал документа на підтвердження сплати судового збору за вимогою майнового характеру в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) за такими реквізитами: Отримувач коштів УК Тростянецьк.р/Тростянецький/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37344688, Банк отримувача Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA498999980313151206000018388, код класифікації доходів бюджету 22030101, у графі призначення платежу вказати - судовий збір, зазначити прізвище, ім`я, по-батькові заявника, назву суду, де розглядається справа; у графі "код платника" вказати власний реєстраційний номер облікової картки платника податків; 3) зазначити спосіб захисту прав, який позивачка просить суд визначити у рішенні.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області про витребування майна із чужого незаконного володіння - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк 10 (десять) днів, який обчислюється з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме:
1) подати до суду копію позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів;
2) подати до суду оригінал документа на підтвердження сплати судового збору за вимогою майнового характеру в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) за такими реквізитами: Отримувач коштів УК Тростянецьк.р/Тростянецький/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37344688, Банк отримувача Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA498999980313151206000018388, код класифікації доходів бюджету 22030101, у графі призначення платежу вказати - судовий збір, зазначити прізвище, ім`я, по-батькові заявника, назву суду, де розглядається справа; у графі "код платника" вказати власний реєстраційний номер облікової картки платника податків;
3) зазначити спосіб захисту прав, який позивачка просить суд визначити у рішенні.
Роз`яснити позивачці, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву буде визнано неподаною та повернено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Огієнко
Суд | Тростянецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 23.12.2020 |
Номер документу | 93719503 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні