Справа № 2-1355/07
Провадження № 2-зз/524/2/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.02.2020 року Автозаводський районний суд м Кременчука в складі:
головуючого судді Предоляк О.С.
при секретарі судового засідання Яковлєвій К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м Кременчуці заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука із заявою про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Автозаводського районного суду м.Кременчука від 02.02.2007.
Свої вимоги заявник мотивував тим, що він є власником 2/3 частин квартири АДРЕСА_1 . Згідно витягу на квартирі є ряд арештів та заборон накладених в тому числі ухвалою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 02.02.2007, як на майно ОСОБА_2 , який вже не є власником квартири.
В судове засідання заявник та заінтересовані особи не з`явились.
Суд, дослідивши матеріали заяви та матеріали справи №2-1355/07, оцінивши надані суду докази, приходить до таких висновків.
Так, судом встановлено, що в провадженні Автозаводського районного суду м. Кременчука перебувала цивільна справа № 2-1355/07 за позовом ЗАТ КБ Приватбанк до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Ухвалою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 02.03.2007 у справі №2-1355/07 за заявою ЗАТ КБ Приватбанк судом вжито заходів забезпечення позову: накладено арешт на 1/3 частину квартири квартири АДРЕСА_1 , власником якої був ОСОБА_3 та на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1 , власником якої був ОСОБА_2 .
Згідно з ч.1 ст.158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.59 Закону України Про виконавче провадження особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.
Згідно з п.2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №5 від 03.06.2016 Про судову практику в справах про зняття арешту з майна позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно).
Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_1 не є учасником справи та боржником, а тому як власник майна має право звернутися до суду з позовом про зняття арешту з майна, суд не вбачає підстав для скасування заходів забезпечення позову, у зв`язку з чим заява ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О.С. Предоляк
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2020 |
Оприлюднено | 05.01.2021 |
Номер документу | 93981568 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Предоляк О. С.
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Предоляк О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні