Справа № 161/17828/19 Головуючий у 1 інстанції: Черняк В. В. Провадження № 22-ц/802/8/21 Категорія: 30 Доповідач: Матвійчук Л. В.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 січня 2021 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - судді Матвійчук Л. В.,
суддів - Федонюк С. Ю., Шевчук Л. Я.,
розглянувши клопотання відповідача Акціонерного товариства ВТБ Банк про проведення в режимі відеоконференції судового засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , Приватної фірми Сунар до Акціонерного товариства ВТБ Банк , ОСОБА_2 про визнання недійсними договорів відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги та скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_2 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 03 березня 2020 року,
В С Т А Н О В И Л А:
Волинським апеляційним судом призначено розгляд даної цивільної справи на 13 год. 30 хв. 11 січня 2021 року.
06 січня 2021 року до апеляційного суду надійшло письмове клопотання відповідача Акціонерного товариства ВТБ Банк (далі - АТ ВТБ Банк ) про проведення зазначеного судового засідання у режимі відеоконференції із визначенням Київського апеляційного суду, який є найбільш наближеним до його місцезнаходження.
Розглянувши зазначене клопотання відповідача АТ ВТБ Банк колегія суддів дійшла висновку, що воно до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Згідно з частинами 1, 2, 5, 7 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
З наведених положень процесуального права випливає, що клопотання про участь учасника справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції має подаватись завчасно з таким розрахунком, щоб у суду було в розпорядженні повних п`ять днів для своєчасного виконання всіх дій, необхідних для забезпечення проведення судового засідання в такому режимі.
Клопотання відповідача АТ ВТБ Банк про розгляд справи в режимі відеоконференції надійшло на адресу Волинського апеляційного суду 06 січня 2021 року, а судове засідання призначене на 11 січня 2021 року.
Беручи до уваги дату надходження клопотання (вихідні дні з 07 січня 2021 року по 10 січня 2021 року), суд апеляційної інстанції позбавлений можливості належним чином вирішити питання щодо розгляду цивільної справи в режимі відеоконференції з дотриманням прав та інтересів осіб, які беруть участь у даній справі.
У зв`язку з несвоєчасним поданням клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції в його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 212, 381 ЦПК України, апеляційний суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання відповідача Акціонерного товариства ВТБ Банк про проведення в режимі відеоконференції судового засідання у даній цивільній справі відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді:
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2021 |
Оприлюднено | 12.01.2021 |
Номер документу | 94049114 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Матвійчук Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні