Справа № 352/201/20
Провадження № 1-кс/352/3/21
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
14 січня 2021 р. м. Івано-Франківськ
Слідча суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Тисменицького ВП ГУНП у Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020090250000045 від 23.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 366 КК України,-
В С Т А Н О В И Л А:
Слідчий СВ Тисменицького ВП ГУНП у Івано-Франківській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Тисменицької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які зберігаються в адміністративному приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 , а саме до протоколу сесії VII скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 , датованого 03.07.2020.
Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що 22.01.2020 в чергову частину Тисменицького відділу поліції поступило повідомлення від жителів с. Драгомирчани Тисменицького району про те, що ними виявлено факт складання та видачі службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 рішення та протоколу сесії від 14.01.2020 року, яка насправді не проводилась та інше підроблення офіційних документів.
Причиною звернення громадян з числа жителів с. Драгомирчани Тисменицького району послужило те, що сільським головою с. Драгомирчани Тисменицького району ОСОБА_5 було продемонстровано документи, які свідчать про те, що 14.01.2020 в адміністративному приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 відбулася 20 сесія 7 скликання ІНФОРМАЦІЯ_1 , на якій було розглянуто ряд питань пов`язаних із затвердженням проектів землеустрою, затвердження технічних документацій із землеустрою та передачу ряду земельних ділянок у власність.
Також, сільський голова с. Драгомирчани Тисменицького району ОСОБА_6 пояснив, що 14.01.2020 20 сесія 7 скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 не відбувалася, однак до протоколу допиту додав фотокопії форм поіменного голосування із підписами депутатів сільської ради у відповідності до висунутих питань на порядок денний 20 сесії 7 скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 , які підтверджують розгляд ряду питань пов`язаних із затвердженням проектів землеустрою, затвердження технічних документацій із землеустрою та передачу ряду земельних ділянок у власність.
Крім цього, сільським головою ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 було складено, особисто підписано та скріплено печаткою ІНФОРМАЦІЯ_2 ряд фіктивних рішень нібито прийнятих на 20 сесії 7 скликання ІНФОРМАЦІЯ_1 про затвердження проектів землеустрою та передачу земельних ділянок у власність, які розташовані біля АДРЕСА_2 .
Дані обставини вчинення кримінального правопорушення вже встановлені проведеним рядом тимчасових доступів, проведеними технічними експертизами документів та почеркознавчими експертизами та допитаними свідками у кримінальному провадженні.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження №1202009025000045 від 23.01.2020 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1ст. 366 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Також, 03.07.2020 ІНФОРМАЦІЯ_3 повторно було прийнято рішення про затвердження технічної документації із землеустрою та передачу у власність ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 наступних земельних ділянок:
?2625880901:01:020:0129, для ведення особистого селянського господарства, площею 0.0883 га, яку передано у власність ОСОБА_7 ;
?2625880901:01:020:0133, для ведення особистого селянського господарства, площею 0.0840 га, яку передано у власність ОСОБА_9 ;
?2625880901:01:020:0135, для ведення особистого селянського господарства, площею 0.1000 га, яку передано у власність ОСОБА_8 ;
На даний час в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до протоколу сесії VII скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 , датованого 03.07.2020, який зберігається в адміністративному приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 .
Крім того, в обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що надання тимчасового доступу до вищевказаних документів, надасть можливість встановити відомості, необхідні для спростування або встановлення факту незаконного виділення та вилучення вищевказаних земельних ділянок. Аналізом документів можливо буде встановити коло конкретних службових осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень та експертним шляхом дослідити їх підписи, що згідно методики проведення почеркознавчих експертиз, може проводитись тільки при наявності оригіналів об`єктів досліджень. Отримані відомості можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні.
Слідчий в судове засідання не з`явився, від нього до суду надійшла заява про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав в повному обсязі.
Розгляд даного клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, до яких необхідно надати тимчасовий доступ, оскільки існує реальна загроза зміни документів.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПКУкраїни фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує свої доводи, слідча суддя дійшла такого висновку.
Відповідно дост. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 2ст. 160 КПК Українипередбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Проведення тимчасового доступу до документів необхідне для повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню з метою встановлення усіх обставин кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначений документ зберігається в адміністративному приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 , а також неможливість отримати їх в інший спосіб, необхідність проведення ряду експертиз, слідча суддя вважає за можливе надати доступ до оригіналу документу, а саме до протоколу сесії VII скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 , датованого 03.07.2020, для забезпечення виконання завдань кримінального процесуального законодавства щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Таким чином вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, а відтак клопотання слід задовольнити.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимогчастини другоїстатті 562 цього Кодексу.
Згідно з ч. 4 ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 1 ст. 366 КК України відноситься до нетяжких. Частиною 2 ст. 219 КК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Враховуючи те, що відомості про кримінальне правопорушення у даному кримінальному провадженні внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.01.2020, повідомлення про підозру не вручено, злочин, передбачений ч. 1 ст. 366 КК України відноситься до нетяжких злочинів, то строк досудового розслідування закінчується 23.01.2021, а отже строк дії ухвали про тимчасовий доступ до документів слід встановити до 23.01.2021 включно.
Керуючись ст.ст.131-132,159-166,309 КПК України, слідча суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А:
Клопотання слідчого СВ Тисменицького ВП ГУНП у Івано-Франківській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до документу, з можливістю його вилучення, а саме до протоколу сесії VII скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 , датованого 03.07.2020, який зберігається в адміністративному приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали до 23.01.2021 включно.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого слідчого відділення Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_10 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94135009 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
Гриньків Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні