Ухвала
від 09.02.2021 по справі 404/1356/20
КРОПИВНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

09 лютого 2021 року м. Кропивницький

справа № 404/1356/20

провадження № 22-ц/4809/586/21

Кропивницький апеляційний суд у складі судді Дьомич Л.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Національного авіаційного університету, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Льотної академії Національного авіаційного університету про скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди за апеляційною скаргою Національного авіаційного університету на рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 09 листопада 2020 року,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 09 листопада 2020 року позов задоволено; визнати незаконним наказ начальника Льотної академії Національного авіаційного університету № 59/о від 24 лютого 2020 року Про звільнення ОСОБА_1 ; скасувати наказ начальника Льотної академії Національного авіаційного університету № 59/о від 24 лютого 2020 року Про звільнення ОСОБА_1 ; поновити ОСОБА_1 на посаді першого заступника начальника Льотної академії Національного авіаційного університету з 04 лютого 2020 року; стягнуто з Національного авіаційного університету на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 143 232,00 грн. без врахування обов`язкових платежів та податків; стягнуто з відповідача на користь позивача моральну шкоду в розмірі 5000,00 грн.; вирішено питання розподілу судових витрат.

Не погодившись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.

Під час вивчення матеріалів даної справи, апеляційним судом виявлено недоліки у її оформленні, допущені судом першої інстанції.

Згідно з п. 2 розділу І Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814, зі змінами та доповненнями (далі - Інструкція) визначає загальні правила ведення діловодства в місцевих та апеляційних судах України, регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення до знищення в установленому порядку або передачі до державної архівної установи.

Згідно з п. 10 розділу І Інструкції вимоги Інструкції є обов`язковими для виконання усіма працівниками суду.

Пунктом 7 розділу ІІ Інструкції визначено, що при надходженні до суду судової справи (матеріалів кримінального провадження) перевіряється наявність додатків, зазначених у супровідному листі суду, здійснюється огляд стану справи (наявність томів, повнота підшивання матеріалів справи, наявність опису, відповідність змісту опису фактичній наявності документів, належність оформлення і засвідчення підписами опису справи).

Згідно з ч. 4 ст. 247 ЦПК України, технічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.

Фіксування судового процесу (судового засідання) за допомогою технічних засобів здійснюється відповідно до Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20 вересня 2012 року № 108 (п. 15.1. Інструкції).

Пунктами 2.4., 2.6. Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання) визначено, що фонограмою судового засідання (далі - фонограма) є звуковий запис, який утворюється в процесі безпосереднього фіксування судового засідання за допомогою комплексу звукозапису та перетворений у форму електронних даних; робочою копією фонограми - запис копії фонограми з вбудованого комплексу звукозапису на диск для лазерних систем зчитування (носій інформації), який використовується для відтворення або виготовлення копій технічного запису судового засідання та прослуховування суддями і сторонами (учасниками) судового засідання тощо.

Як визначено у п.п. 5.1., 6.1. Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), робоча копія фонограми зберігається в окремому конверті разом з судовою справою (матеріалами кримінального провадження) постійно. Передача робочих копій у суди апеляційної та касаційної інстанцій з місцевого суду відбувається з дотриманням наступного порядку: передається робоча копія фонограми місцевого суду; перед передачею проводиться перевірка компакт-диска з робочою копією фонограми місцевого суду; номер судової справи, прізвище, ім`я, по батькові судді (головуючого у судовому засіданні), повний об`єм (Mb, Kb) компакт-диска (компакт-дисків) вказується в супровідному листі; компакт-диск (компакт-диски) в окремому конверті підклеюється до судової справи для пересилання його разом зі справою.

Відповідно до п. 1 розділу VII Інструкції, у разі фіксування перебігу судового засідання технічними засобами або проведення судового засідання в режимі відеоконференції носії інформації із технічним записом судового засідання вкладаються в конверт, який вклеюється на внутрішньому боці обкладинки в кінці відповідного тому справи. У внутрішньому описі судової справи, в хронологічному порядку, вказується наявність технічного носія у справі, а в примітках зазначається його фактичне місцезнаходження: "у конверті в кінці тому".

Всупереч викладеному, внутрішній опис матеріалів справи не містить інформації про фактичну наявність двох технічних носіїв інформації: 1) робоча копія фонограми судових засідань від 16 березня 2020 року, від 09 листопада 2020 року; 2) робоча копія фонограми судового засідання від 12 травня 2020 року.

У супровідному листі Кіровського районного суду м. Кіровограда від 28 січня 2021 року № 404/1356/205550/2021 також не зазначено про фактичну наявність двох компакт-дисків у матеріалах справи та не вказана інформація, передбачена п. 6.1. Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання).

Місцевому суду також варто звернути увагу на те, що в порушення п. 8 розділу VII Інструкції у підсумковому записі до внутрішнього опису матеріалів справи не зазначена інформація про кількість аркушів внутрішнього опису матеріалів справи (цифрами та літерами). Зазначена інформація вказана лише у підсумковому записі до продовженого внутрішнього опису матеріалів справи.

Частиною 3 статті 365 ЦПК України встановлено, якщо під час вивчення матеріалів справи суд виявить нерозглянуті зауваження на правильність і повноту фіксування судового процесу технічними засобами, нерозглянуті письмові зауваження щодо повноти чи неправильності протоколу судового засідання, невирішене питання про ухвалення додаткового рішення, суд постановляє ухвалу із зазначенням строку, протягом якого суд першої інстанції має усунути недоліки.

У п. 9 чинної Постанови Пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2008 року №12 Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку зазначено, що при вирішенні питання про повернення до суду першої інстанції справи, яка надійшла разом з апеляційною скаргою, для усунення недоліків у її оформленні апеляційні суди повинні враховувати, що перелік недоліків у оформленні справи, про які йдеться в частині четвертій статті 297 ЦПК (в редакції 2004 року), яка кореспондується з положеннями ч.3 ст. 365 ЦПК України (в редакції 2017 року), як про підставу для повернення справи до суду першої інстанції з метою їх усунення, не є вичерпним.

Враховуючи викладене, матеріали даної цивільної справи слід повернути до суду першої інстанції для усунення виявлених недоліків у її оформленні.

Керуючись ст.ст. 260-261, 365 ЦПК України , апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного авіаційного університету, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Льотної академії Національного авіаційного університету про скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди повернути до Кіровського районного суду м. Кіровограда для усунення недоліків у оформленні матеріалів справи.

Усунути недоліки суд повинен у строк, що не перевищує п`яти днів з дня отримання справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Кропивницького

апеляційного суду Л.М. Дьомич

СудКропивницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення09.02.2021
Оприлюднено11.02.2021
Номер документу94772938
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —404/1356/20

Постанова від 01.06.2021

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 01.06.2021

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 01.04.2021

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 17.03.2021

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 01.03.2021

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 09.02.2021

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Рішення від 09.11.2020

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

Рішення від 09.11.2020

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

Ухвала від 20.08.2020

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

Ухвала від 12.05.2020

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Варакіна Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні