У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/6793/20
Провадження № 1-кс/210/331/21
"09" лютого 2021 р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна, -
В С Т А Н О В И В:
В провадження Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу надійшло клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна .
Клопотання мотивоване тим, що вилучене, в ході обшуку 11.12.2020 року майно, а саме автомобіль MAN на базі кузова TGM НОМЕР_1 з навісним обладнанням, держномер НОМЕР_2 не відповідає критеріям речового доказу. Просить скасувати арешт з вищевказаного автомобіля.
Заявник ОСОБА_3 надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Прокурор надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, проти задоволення клопотання заперечує.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Ухвалою Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 11.12.2020 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020040630000743 від 24.03.2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України надано дозвіл на проведення обшуку за адресою м. Дніпро, вул. Набережна Заводська, будинок 84, яке на праві власності належить, ТОВ «Ленглі», та фактично використовується ТОВ «Пентагон-ЮА» у якості промислової бази з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення.
Під час проведення обшуку 06.01.2021 року був вилучений автомобіль MAN на базі кузова TGM НОМЕР_1 з навісним обладнанням, держномер НОМЕР_2 , який використовувався ТОВ «Пентагон-ЮА» та визнаний речовим доказом по справі та переданий на зберігання ОСОБА_3 .
Ухвалою Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 12.01.2021 року накладено арешт на
автомобіль MAN на базі кузова TGM НОМЕР_1 з навісним обладнанням «SKF 950 B», д/н НОМЕР_2 .
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Отже, в данному судовому засіданні доведено, що вилучений в ході обшуку автомобіль MAN на базі кузова TGM НОМЕР_1 з навісним обладнанням, держномер НОМЕР_2 майно відповідає критеріям речового доказу у цьому кримінальному провадженні, зазначеним в ст. 98 КПК України та є об`єктом кримінально-протиправних дій.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання щодо арешту майна слідчий суддя повинен враховувати сукупність чинників та факторів, серед яких, правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи вищенаведене, з метою попередження можливості зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що незастосування такого виду забезпечення кримінального провадження як арешт майна (речового доказу), може негативно вплинути на кримінальне провадження, а тому клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі.
Виходячи з наведеного, слідчий суддя вважає можливим задовольнити клопотання про скасування арешту майна частково, в частині права користування автомобілем MAN на базі кузова TGM НОМЕР_1 з навісним обладнанням, держномер НОМЕР_2 , в іншій частині клопотання необхідно відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст..ст. 9, 16, 98-100, 160-169, 303-307 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна задовольнити частково.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу від 12.01.2021 року в частині права користування автомобілем MAN на базі кузова TGM НОМЕР_1 з навісним обладнанням, держномер НОМЕР_2 .
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчийсуддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94804182 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Літвіненко Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні