Ухвала
від 19.02.2021 по справі 552/3539/20
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районнийсуд м.Полтави

Справа № 552/3539/20

Провадження № 1-кс/552/305/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.2021 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 про проведення допиту свідка, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з особливо важливих справ першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про допит свідка під час досудового розслідування в судовому засіданні.

Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020170000000024 від 03.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, за фактом того, що протягом 2017-2020 років ОСОБА_5 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , під час здійснення фінансово-господарської діяльності, шляхом приховування об`єкту оподаткування ухилився від сплати податків на суму понад 7500 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Слідча вказувала, що допитаний в якості свідка ОСОБА_6 повідомив, що зареєстрований як фізична особа-підприємець за пропозицією ОСОБА_5 , рахунки у АТ КБ «Приватбанк» були відкриті ним у присутності ОСОБА_5 , отриману банківську картку одразу після відкриття ОСОБА_5 забрав собі, не пояснюючи ніяких причин таких дій. Після реєстрації як ФОП та відкриття рахунків у банківській установі, будь-якого відношення до фінансово-господарської діяльності та грошових коштів, що акумулювались на його рахунках, він не мав, фактично ніякої діяльності у якості фізичної особи-підприємця не здійснював, оскільки веденням бухгалтерського обліку та здійсненням від його імені підприємницької діяльності займались ОСОБА_7 , яка отримала його логін та пароль доступу до програми «Приват 24», та ОСОБА_5 . У середині серпня 2020 року в присутності ОСОБА_5 у відділенні АТ КБ «Приватбанк» було знято з його рахунку 500000 грн., які ОСОБА_5 забрав собі, та отримано нову банківську картку, яку ОСОБА_5 після видачі знову ж таки забрав собі.

Крім того ОСОБА_6 повідомив, що керівництво торгівельної мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надає вказівки усім продавцям-консультантам вказаних магазинів, що у разі виклику на допит до правоохоронних органів необхідно відмовлятись від надання показань та уникати відвідування допитів, та повідомив, що він побоюється, що ОСОБА_5 буде намагатись вплинути на нього з метою зміни його показань, та буде вчиняти інші дії з метою схиляння до подальшої співпраці з ним.

Вважає, що виникла необхідність у проведенні слідчої дії, а саме допиту в якості свідка у кримінальному провадженні №32020170000000024 від 03.08.2020 ОСОБА_6 , яка обумовлена тим, що існують інші обставини, що можуть унеможливити допит ОСОБА_6 в суді або вплинути на повноту чи достовірність показань.

Слідчий суддя, заслухавши обґрунтування прокурора, думки інших осіб, які приймають участь в розгляді клопотання слідчого, розглянувши надані матеріали, приходить до таких висновків.

Відповідно до ст. 225 КПК України у виняткових випадках, пов`язаних із необхідністю отримання показань свідка чи потерпілого під час досудового розслідування, якщо через існування небезпеки для життя і здоров`я свідка чи потерпілого, їх тяжкої хвороби, наявності інших обставин, що можуть унеможливити їх допит в суді або вплинути на повноту чи достовірність показань, сторона кримінального провадження, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, мають право звернутися до слідчого судді із клопотанням провести допит такого свідка чи потерпілого в судовому засіданні, в тому числі одночасний допит двох чи більше вже допитаних осіб. У цьому випадку допит свідка чи потерпілого здійснюється у судовому засіданні в місці розташування суду або перебування хворого свідка, потерпілого в присутності сторін кримінального провадження з дотриманням правил проведення допиту під час судового розгляду. Неприбуття сторони, що була належним чином повідомлена про місце та час проведення судового засідання, для участі в допиті особи за клопотанням протилежної сторони не перешкоджає проведенню такого допиту в судовому засіданні.

Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУ ДФС у Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32020170000000024 від 03.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, за фактом того, що протягом 2017-2020 років ОСОБА_5 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , під час здійснення фінансово-господарської діяльності, шляхом приховування об`єкту оподаткування ухилився від сплати податків на суму понад 7500 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

За матеріалами досудового розслідування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період 2017-2019 років, будучи зареєстрованим як фізична особа підприємець, являючись платником єдиного податку ІІ групи, здійснював діяльність, пов`язану із реалізацією алкогольних, слабоалкогольних напоїв та продуктів харчування через мережу магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташовані у м. Полтава, при цьому не відображав указані господарські операції по бухгалтерському та податковому обліках. Крім того, ОСОБА_5 17.12.2019 припинив діяльність, як фізична особа-підприємець, проте на даний час продовжує провадити господарську діяльність, пов`язану із реалізацією алкогольних, слабоалкогольних напоїв та продуктів харчування через мережу магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Установлено, що до мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у м. Полтава входить 25 торгівельних об`єктів, в яких здійснюється реалізація алкогольних, слабоалкогольних напоїв та продуктів харчування без державної реєстрації, ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (пивом) та ліцензій на зберігання, за готівку та без використання реєстраторів розрахункових операцій, які б відповідали вимогам діючого законодавства. До організації протиправної діяльності мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » причетний ФОП ОСОБА_5 , який під час проведення фінансово-господарської діяльності в період 2017-2019 років, намагаючись отримати якнайбільший дохід, з метою особистого збагачення, приховував достовірні відомості про фактичні обсяги реалізації алкогольних напоїв та продуктів харчування, а також інші особи, яких ОСОБА_5 залучив для забезпечення організованої ним незаконної та протиправної діяльності, направленої на ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, в тому числі ОСОБА_6 , який фактично працює продавцем-консультантом у мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та на банківську картку якого здійснюється зарахування безготівкових коштів з магазинів за реалізовані пиво, сидр та іншу продукцію, ОСОБА_8 , яка проживає разом із ОСОБА_5 та сприяє йому своїми діями у забезпеченні функціонування схеми незаконної діяльності магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », спрямованої на ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та інших осіб.

За матеріалами клопотання фактичний обсяг реалізації товарів ФОП ОСОБА_5 через мережу підпорядкованих йому магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період 2017-2019 років може становити 365500000 грн. При цьому, в податкових деклараціях платника єдиного податку фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 задекларовано загальну суму доходу за 2017 рік в сумі 999700 грн., за 2018 рік 964343,76 грн., за 2019 рік 917100 грн. Встановлено, що на даний час у магазинах торгівельної мережі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », продовжує здійснюватись реалізація алкогольних, слабоалкогольних напоїв та продуктів харчування без відображення таких операцій в податковому та бухгалтерському обліках, за готівку та без використання зареєстрованих, опломбованих у встановленому порядку реєстраторів розрахункових операцій, без ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому, ОСОБА_5 фактичні доходи, отримані в результаті роздрібної торгівлі алкогольними напоями та продуктами харчування, свідомо приховуються та не декларуються у відповідності до чинного законодавства, відповідно податки з таких доходів до бюджету не сплачуються.

07.08.2020 на підставі ухвали Київського районного суду м. Полтави проведено обшук магазину торгівельної мережі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Під час проведення обшуку за вказаною адресою був присутній ОСОБА_6 , який працює продавцем-консультантом магазинів торгівельної мережі « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Також, органом досудового розслідування встановлено, що під час безготівкових розрахунків з використанням POS-терміналів в мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », грошові кошти з магазинів перераховуються в адресу ОСОБА_6 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ).

Разом з тим встановлено, що ОСОБА_6 зареєстрований як фізична особа-підприємець та з 04.05.2020 перебуває на податковому обліку в ДПІ Полтаві управління у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області, є платником єдиного податку ІІ групи. Відповідно до поданої за ІІ квартал 2020 року податкової декларації про майновий стан і доходи ФОП ОСОБА_6 задекларовано відсутність доходу від провадження господарської діяльності. Крім того, встановлено, що ФОП ОСОБА_6 ліцензію на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольних напоїв не отримував.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 повідомив, що зареєстрований як фізична особа-підприємець за пропозицією ОСОБА_5 , рахунки у АТ КБ «Приватбанк» були відкриті ним у присутності ОСОБА_5 , отриману банківську картку одразу після відкриття ОСОБА_5 забрав собі, не пояснюючи ніяких причин таких дій. Після реєстрації як фізичної особи-підприємця та відкриття рахунків у банківській установі, будь-якого відношення до фінансово-господарської діяльності та грошових коштів, що акумулювались на його рахунках, він не мав, фактично ніякої діяльності у якості фізичної особи-підприємця не здійснював, оскільки веденням бухгалтерського обліку та здійсненням від його імені підприємницької діяльності займались ОСОБА_7 , яка отримала його логін та пароль доступу до програми «Приват 24», та ОСОБА_5 . У середині серпня 2020 року в присутності ОСОБА_5 у відділенні АТ КБ «Приватбанк» було знято з його рахунку 500000 грн., які ОСОБА_5 забрав собі, та отримано нову банківську картку, яку ОСОБА_5 після видачі знову ж таки забрав собі.

Під час допиту ОСОБА_6 повідомив, що керівництво торгівельної мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надає вказівки усім продавцям-консультантам вказаних магазинів, що у разі виклику на допит до правоохоронних органів необхідно відмовлятись від надання показань та уникати відвідування допитів, та повідомив, що він побоюється, що ОСОБА_5 буде намагатись вплинути на нього з метою зміни його показань, та буде вчиняти інші дії з метою схиляння до подальшої співпраці з ним.

Враховуючи встановлені органом досудового розслідування обставини, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість тверджень слідчого про те, що існує необхідність у проведенні слідчої дії, а саме допиту в якості свідка у кримінальному провадженні №32020170000000024 від 03.08.2020 ОСОБА_6 .

Необхідність допиту вказаного свідка під час досудового розслідування в судовому засіданні обумовлена тим, що існують інші обставини, що можуть унеможливити допит ОСОБА_6 в суді або вплинути на повноту чи достовірність показань.

Наданими до слідчого судді матеріалами підтверджено наявність достатність підстав вважати, що є обставини, які в подальшому можуть вплинути на повноту та достовірність показань свідка ОСОБА_6 . Зокрема, ОСОБА_6 побоюється, що ОСОБА_5 буде намагатись вплинути на нього з метою зміни його показань, та буде вчиняти інші дії з метою схиляння до подальшої співпраці з ним.

Слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Жодній особі в межах даного кримінального провадження №32020170000000024 від 03.08.2020 не повідомлено про підозру.

Допит свідка відповідно до вимог ст. 225 КПК України слід провести в судовому засіданні в присутності сторін кримінального провадження з урахуванням норм абз. 3 ч. 1 ст. 225 КПК України, який передбачає, що допит особи згідно з положеннями цієї статті може бути також проведений за відсутності сторони захисту, якщо на момент його проведення жодній особі не повідомлено про підозру у цьому кримінальному провадженні.

Керуючись ст. 225 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 про проведення допиту свідка під час досудового розслідування в судовому засіданні задовольнити.

Провести допит свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , під час досудового розслідування в судовому засіданні з дотриманням правил проведення допиту під час судового розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення19.02.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу94991388
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —552/3539/20

Ухвала від 16.03.2021

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Корсун О. М.

Ухвала від 16.03.2021

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Корсун О. М.

Ухвала від 16.03.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 24.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 24.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні