Ухвала
24 лютого 2021 року
м. Київ
справа № 622/218/13-ц
провадження № 61-971ск21
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Коломієць Г. В. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Золочівського районного суду Харківської області від 20 квітня 2018 року та постанову Харківського апеляційного суду від 03 грудня 2020 року у справі за позовом кредитної спілки Інтер-Інвест до ОСОБА_1 , третя особа - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Милиця Марія Леонідівна, про стягнення заборгованості за кредитним договором шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки,
ВСТАНОВИВ:
17 січня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Верховного суду з касаційною скаргою на рішення Золочівського районного суду Харківської області
від 20 квітня 2018 року, постанову Харківського апеляційного суду
від 03 грудня 2020 року, рішення Золочівського районного суду Харківської області від 15 травня 2013 року, рішення апеляційного суду Харківської області від 24 лютого 2014 року, постанову Верховного Суду України
від 02 листопада 2016 року, ухвалу Верховного Суду України від 13 березня 2017 року (надійшла до суду 19 січня 2021 року) у якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив скасувати оскаржувані судові рішення та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду
від 27 січня 2021 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху
з наданням строку для усунення її недоліків, а саме запропоновано надати докази поважності пропуску строку подачі касаційної скарги, доплатити судовий збір та уточнити, які конкретно рішення він оскаржує. Зазначено строк виконання ухвали, а також попереджено про наслідки її невиконання.
23 лютого року до Верховного Суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для подачі касаційної скарги, клопотання про зменшення розміру судового збору та зміни до касаційної скарги.
Відповідно до частини першої та другої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
У заяві про поновлення строків для подачі касаційної скарги ОСОБА_1 зазначає, що постанову Харківського апеляційного суду від 03 грудня 2020 року він отримав 05 січня 2021 року в приміщенні Золочівського районного суду Харківської області, та надав в якості доказів заяву про ознайомлення з матеріалами справи від 05 січня 2021 року та заяву про видачу копії рішення по справі від 05 січня 2021 року.
За таких підстав строк на касаційне оскарження підлягає поновленню.
Також, ОСОБА_1 заявив клопотання про зменшення судового збору, посилаючись на пункт 1 частини першої статті 8 Закону України Про судовий збір . Зазначає, що судовий збір, який необхідно сплатити перевищує 5 відсотків його річного доходу. На підтвердження цього клопотання надав довідку про доходи за 2020 рік видану Головним управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області.
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оскільки у клопотанні наведено достатньо обґрунтованих підстав, які підтверджені доказами, клопотання підлягає задоволенню.
Таким чином, заявнику необхідно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 2 010,00 грн.
Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи викладене вище, зазначений в ухвалі Верховного Суду
від 27 січня 2021 року строк для усунення недоліків слід продовжити та повідомити про це заявника.
Керуючись статтями 127, 185, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити. Поновити ОСОБА_1 процесуальний строк для подачі касаційної скарги.
Клопотання ОСОБА_1 про розміру судового збору за подачу касаційної скарги задовольнити. Зменшити ОСОБА_1 розмір судового збору за подачу касаційної скарги до 2 010,00 грн.
Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, вказаний в ухвалі Верховного Суду від 27 січня 2021 року, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали настануть наслідки, передбачені законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г. В. Коломієць
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2021 |
Оприлюднено | 26.02.2021 |
Номер документу | 95139370 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коломієць Ганна Василівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні