Справа № 336/391/20
Провадження № 1-кп/336/180/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2021 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 за ч.2 ст.15, ч.2 ст.185, ч.2 ст.186 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Запоріжжя знаходиться вищевказане кримінальне провадження.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04.02.2021 р. обвинуваченому ОСОБА_5 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою по 05.04.2021 р. включно.
Прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки ризики, які були підставою для його обрання, не зникли.
Обвинувачений заперечував проти продовження раніше обраного запобіжного заходу.
Захисник просила відмовити прокурору в задоволенні клопотання, оскільки ризики, на які посилається сторона обвинувачення доказами не підтверджені. Просила змінити обвинуваченому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт та врахувати, що ОСОБА_5 має захворювання, та місцні соціальні зв`язки, до затримання проживав разом з матір`ю, яка є інвалідом третьої групи та потребує допомоги з боку сина.
Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, суд вважає, що продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 є доцільним, виходячи з наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищити, сховати або спотворити речі чи документи, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.
За змістом ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, суд зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі вагомість наявних доказів, тяжкість покарання, що загрожує особі, у разі визнання її винною, вік та стан здоров`я обвинуваченого, міцність соціальних зв`язків, наявність постійного місця роботи, наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення, репутацію обвинуваченого, наявність у нього судимостей, дотримання обвинуваченим умов застосування запобіжних заходів у випадках їхнього попереднього застосування.
Із змісту наведених норм випливає, що завданням застосування будь-якого запобіжного заходу є забезпечення належної процесуальної поведінки особи, яка піддана кримінальному переслідуванню, а при обранні того чи іншого запобіжного заходу, достатнього і необхідного у кожному конкретному випадку, крім тяжкості звинувачення необхідно враховувати сукупність перелічених в законі обставин.
В силу ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК.
ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, який вчинив в той час, коли в провадженні суду перебували інші кримінальні провадження відносно нього. Обвинувачений офіційно непрацевлаштований.
Аналізуючи вищенаведене суд вважає, що є достатньо підстав констатувати наявність ризику того, що перебуваючи на волі, ОСОБА_5 може вчинити інше кримінальне правопорушення, і застосування більш м`якого запобіжного заходу не забезпечить запобіганню вказаного ризику, передбаченого ст. 177 КПК України.
Оскільки ОСОБА_5 вчиняв в минулому злочини проти власності громадян, з приводу чого притягався до кримінальної відповідальності, тому наявність у нього захворювання, як і постійного місця проживання та соціальних зв`язків, не може бути запорукою не вчинення ним кримінальних правопорушень в майбутньому, у зв`язку з чим клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.331 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів, тобто по 27 квітня 2021 року включно.
Ухвалав частиніпродовження запобіжногозаходу увиді триманняпід вартоюможе бутиоскарженавапеляційному порядкучерезШевченківськийрайонний судм.ЗапоріжжядоЗапорізького апеляційногосудупротягомсеми днівздняїї оголошення.
Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Якщо ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Ухвала підлягає негайному виконанню, її оскарження не зупиняє виконання ухвали.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 95188377 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні