ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
08.04.2021Справа № 910/1127/21 Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М. , розглянувши без повідомлення сторін
клопотання адвоката Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр технічної експертизи та аудиту", м. Київ
про проведення судового засідання у режимі відеоконференції
у справі
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Німецько-українська науково-виробнича фірма "Бровафарма", Київська область, м. Бровари
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр технічної експертизи та аудиту", м. Київ
про стягнення 79 620,84 грн,
ВСТАНОВИВ:
26.01.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Німецько-українська науково-виробнича фірма "Бровафарма" (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр технічної експертизи та аудиту" (відповідач) суми безпідставно отриманих коштів в розмірі 79 620,84 грн, посилаючись на припинення дії Договору №88 від 16.10.2019 року та Договору №4 від 20.01.2020 року та невиконання відповідачем своїх зобов`язань за вказаними договорами.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.01.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
23.02.2021 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи в за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою від 24.02.2021 року розгляд справи №910/1127/21 вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, судове засідання призначено на 13.04.2021 року.
07.04.2021 до суду від адвоката відповідача Стахєєва О.О. надійшло клопотання про розгляд справі №910/1127/21 у режимі відеоконференції у Господарському суді Кіровоградської області.
Відповідно до ч. ч. 5, 7 статті 197 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у законі не визначені.
Відтак, необхідність проведення відповідного судового засідання у режимі відеоконференції визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасниками справи, які з незалежних від них причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою. Призначення судових засідань у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник справи не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. При цьому, постановлення ухвали про участь учасника судового процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.
Стороною в клопотанні зазначається про те, що встановлений режим небезпеки та віддаленість місця перебування суттєво обмежує можливості сторони відповідача взяти участь безпосередньо у судовому засіданні за адресою суду.
Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства, винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Проведення відеоконференції позбавляє можливості учасника процесу, який за допомогою відеоконференції бере участь у засіданні суду, подати докази під час судового засідання, знайомитись з матеріалами справи, брати участь в огляді наданих іншою стороною документів. До того ж, під час судового засідання особа, що бере участь у засіданні, встановлюється судом, що розглядає справу, за оригіналом документа, який пред`являється суду. У випадку участі особи у відеоконференції можливість суду перевірити особу стає проблематичною. Тобто всі ці обставини ведуть до звуження обсягу реалізації прав учасників судового процесу, а тому призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. Також суд вважає, що проведення судового засідання у цій справі в режимі відеоконференції може значно ускладнити розгляд справи та збільшить час проведення судового засідання.
В той же час, відповідно до п. 17.6 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
Судом також враховано технічну неможливість у Господарського суду міста Києва на проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявні лише два зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, зі щільним графіком проведення судових засідань, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги технічну неможливість у Господарського суду міста Києва на проведення засідання у справі №910/1127/21 призначеного на 13.04.2021 року в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання адвоката Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр технічної експертизи та аудиту".
Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр технічної експертизи та аудиту" про розгляд справи в режимі відеоконференції в справі №910/1127/21 відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя C.М. Морозов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 09.04.2021 |
Номер документу | 96104913 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Морозов С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні