№ 1-377/10
ВИРОК
Іменем України
13 квітня 2010 року Голосіївським районним судом м. Києва в складі: головуючого судді - Бондаренко Г.В.,
при секретарі - Титенко Ю.А.,
з участю прокурора Ткачук Ю.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, освіта середня, розлучена, має на утриманні неповнолітню дитину, тимчасово не працює, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України,
встановив:
Згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ОСОБА_1 є засновником товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ ПЛВ» (код за ЄДРПОУ 35137607).
Незважаючи на те, що зазначене підприємство зареєстроване в державних органах влади як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, ОСОБА_1. взяла участь у його створенні не з метою здійснення господарської діяльності, як передбачено статутом ТОВ «ОПТ ПЛВ», а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб.
Так, в травні 2007 року на прохання невстановлених осіб ОСОБА_1 за грошову винагороду погодилась зареєструвати в органах державної влади на своє імя субєкт підприємницької діяльності юридичну особу ТОВ «ОПТ ПЛВ».
Не маючи наміру здійснювати діяльність підприємства, повязану з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, зафіксовану в статутних документах ТОВ «ОПТ ПЛВ», усвідомлюючи протиправний характер запропонованих їй дій як майбутнього засновника та власника вказаного підприємства, ОСОБА_1 погодилася на таку пропозицію. При цьому ОСОБА_1 надала невстановленій особі свої паспортні данні (паспорт серії СН НОМЕР_2 виданий Дарницьким РУГУ МВС України в м. Києві 15.01.1998) та ідентифікаційний номер НОМЕР_1, які необхідні для складання статутних та реєстраційних документів підприємства.
Далі, невстановлена слідством особа при невстановлених обставинах виготовила Протокол № 1 Загальних зборів Учасників ТОВ «ОПТ ПЛВ» від 22.05.2007, акт оцінки та прийому-передачі майна до статутного капіталу ТОВ «ОПТ ПЛВ» від 22.05.2007» та статут ТОВ «ОПТ ПЛВ», в яких ОСОБА_1 була зазначена, як засновник вказаного підприємства. З метою надання своїм злочинним діям при реєстрації фіктивного субєкта підприємницької діяльності зовнішнього вигляду правомірних дій, невстановлена слідством особа, виконала запис про те, що для забезпечення діяльності ТОВ «ОПТ ПЛВ» за рахунок вкладів учасників, а саме ОСОБА_1, створюється статутний фонд підприємства у розмірі 42 000 грн. При цьому, ОСОБА_1 фактично ніякого майна чи грошових коштів до статутного фонду ТОВ «ОПТ ПЛВ» не вносила.
В той же день, тобто 22.05.2007 ОСОБА_1, домовившись з невстановленою слідством особою, прибула до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 58 офіс № 2. У нотаріуса ОСОБА_2 ОСОБА_1 на прохання невстановлених слідством осіб, повідомила її, що має намір створити ТОВ «ОПТ ПЛВ» і тому необхідно нотаріально засвідчити її підпис у статуті вказаного підприємства. Далі, достовірно усвідомлюючи, що зареєстроване на її імя підприємство буде використовуватись для прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_1 засвідчила своїм підписом статут ТОВ «ОПТ ПЛВ», незаконно набувши статус його засновника, після чого цей статут був нотаріально посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_2, яка не була обізнана зі злочинною діяльністю її засновника.
Крім того, у нотаріуса ОСОБА_2 ОСОБА_1 на прохання невстановлених слідством осіб підписала довіреність ВЕК №572713 від 22.05.2007, яка була зареєстрована в книзі вчинення нотаріальних дій за номером №3084. Відповідно до зазначеної довіреності, ОСОБА_1 надала право ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від її імя, в тому числі подавати заяви, отримувати необхідні довідки та документи, розписуватись, зареєструвати ТОВ «ОПТ ПЛВ» в державній адміністрації, отримати свідоцтво про реєстрацію товариства в державній адміністрації, поставити на облік у податковій інспекції, податковій міліції, одержати свідоцтво платника ПДВ та довідку форми 4-ОПП, зареєструвати товариство в Пенсійному фонді, фонді зайнятості та фондах соціального страхування, фондів страхування від нещасних випадків на виробництві, органах статистики тощо, подати необхідні документи та отримати дозвіл на виготовлення печатки та штампу, прийняти майно, яке вноситься до Статутного фонду (капіталу) на баланс ТОВ «ОПТ ПЛВ» та виконувати всі інші необхідні дії, що повязанні з цим доручення.
Після цього, ОСОБА_1 власноручно розписалася в реєстрі нотаріальних дій приватного нотаріуса ОСОБА_2, після чого невстановлена слідством особа передала ОСОБА_1 грошову винагороду за створення ТОВ «ОПТ ПЛВ». Всі нотаріально посвідчені документи ОСОБА_1 передала невстановленій слідством особі.
25.05.2007 Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією, що розташована у м. Києві по вул. Димитрова, 2, ТОВ «ОПТ ПЛВ» було зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, за адресою: АДРЕСА_2 В єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України ТОВ «ОПТ ПЛВ» був присвоєний ідентифікаційний код субєкта підприємницької діяльності 35137607 та видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №211489 від 25.05.2007 року.
Протягом травня-червня 2007 року, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5. на прохання невстановленої особи, використовуючи надані нею статутні документи ТОВ «ОПТ ПЛВ», а також видану ОСОБА_1 довіреність, зареєстрували вказане підприємство як платника податків в державній податковій інспекції у Голосіївському районі м. Києва, управлінні статистики, державних цільових фондах, не будучи при цьому обізнаними у злочинній діяльності ОСОБА_1, направленої на прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб.
Реєстрація ТОВ «ОПТ ПЛВ» в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємства, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість вказаного підприємства, відкриття поточного рахунку та виготовлення печатки підприємства надало можливість невстановленим слідством особам, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «ОПТ ПЛВ», здійснювати неконтрольовані державою фінансові операції.
Так, використовуючи ТОВ «ОПТ ПЛВ» для прикриття незаконної діяльності, невстановлені слідством особи уникнули від контролю за своєю діяльністю зі сторони контролюючих органів, завдяки чому отримали можливість складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документи.
Незаконна діяльність ОСОБА_1, яка на прохання невстановлених слідством осіб створила ТОВ «ОПТ ПЛВ», здійснювалася в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність субєктів підприємництва, а саме: ст. 81 ЦК України, згідно положень якої юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу; ст. 87 ЦК України якою встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження; юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації; ст. 89 ЦК України згідно якої юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом; порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи; ст. 56 ГК України де обумовлено, що субєкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, ст 57 ГК України, якою встановлено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом; ст. 89 ГК України, якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства; ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом; ст. 24 вказаного закону, якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1, свою вину у вчиненому злочині при обставинах, викладених в обвинувальному висновку визнала повністю та пояснила, що в травні-червні 2007 року на прохання незнайомого їй чоловіка, імя якого вона не памятає, за грошову винагороду зареєструвала на своє імя ТОВ «ОПТ ПЛВ». При зустрічі вона передала незнайомому їй чоловіку свої паспортні данні та копію ідентифікаційного номеру. Далі, не маючи на меті займатися фінансово-господарською діяльністю створюваного нею підприємства, вона з наглядно знайомим їй чоловіком, домовилася про зустріч в районі вул. Саксаганського у м. Києві з метою підписання та нотаріального посвідчення статутних документів ТОВ «ОПТ ПЛВ». Як пояснив їй наглядно знайомий чоловік, документи по створенню підприємства він підготовить самостійно за наявності її паспортних даний та ідентифікаційного номеру. Зустрівшись у зазначеному місці, вона разом з наглядно знайомим їй чоловіком направилися до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, у якого підписала статутні документи ТОВ «ОПТ ПЛВ» та довіреність на реєстрацію вказаного підприємства в державних органах влади. Назву підприємства вона дізналася із документів, які підписувала у нотаріуса, попередньо з ними ознайомившись. Після підписання документів вона розписалася у книзі вчинення нотаріальних дій та всі документи підписані нею у нотаріуса передала невстановленій особі за грошову винагороду. При підписанні статутних документів ТОВ «ОПТ ПЛВ» вона розуміла, що реєструє на своє ім'я субєкт підприємницької діяльності, усвідомлюючи при цьому, що вказане підприємство буде використовуватися з метою прикриття незаконної діяльності, однак до цього вона ставилася байдуже.
Крім того, ОСОБА_1 показала, що вона ніколи не планувала займатися фінансово-господарською діяльністю ТОВ «ОПТ ПЛВ», печатку підприємства вона не отримувала, фінансово-господарської діяльності визначеної у статуті ТОВ «ОПТ ПЛВ» не здійснювала, а зареєструвала на своє імя вказане підприємство виключно за грошову винагороду. У вчиненому злочині ОСОБА_1. щиро розкаюється.
Враховуючи те, що підсудна ОСОБА_1 в повному обсязі визнала свою вину у вчиненні інкримінованого їй органом досудового слідства злочині при обставинах, викладених в обвинувальному висновку, та беручи до уваги, що прокурор також не оспорював фактичні обставини справи, і судом встановлено, що учасники судового розгляду, в тому числі підсудна, правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності та істинності їх позиції, розяснивши їм положення ч. 3 ст. 299 КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи у апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового розгляду, які не заперечували проти розгляду кримінальної справи, в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 299, ст. 301-1 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Враховуючи викладене, суд допитавши підсудну та дослідивши матеріали кримінальної справи, що характеризують особу підсудної, прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй злочину при обставинах, викладених в обвинувальному висновку, доведена повністю. Дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 205 КК України як вчинення фіктивного підприємництва, тобто створення субєкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, кваліфіковані вірно.
При призначенні ОСОБА_1 покарання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, який відповідно до вимог ст. 12 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, обставини вчинення злочину, наслідки від вчиненого злочину, дані про особу підсудної, яка раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягалася (т. 20 а.с. 79), за даними облікової документації не перебуває на обліку у лікарів нарколога та психіатра (т. 20 а.с.74, 75), має середню освіту, має постійне місце реєстрації та проживання, за яким характеризується позитивно (т. 20 а.с. 73), має на утриманні неповнолітню дитину 1997 року народження, двох повнолітніх дітей, мати пенсіонерку, яка проживає разом з ОСОБА_1 та є дитиною війни, обставини, що помякшують покарання, - визнання вини та щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують покарання. Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність призначити підсудній ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст.205 КК України покарання у виді обмеження волі в межах санкцій вказаної частини статті. Проте суд вважає, що виправлення підсудної ОСОБА_1, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про її особу, зокрема, відсутність судимостей, наявність на утриманні неповнолітньої дитини і матері пенсіонерки, дитини-війни, та обставини, що помякшують її покарання, можливе без ізоляції від суспільства і тому до неї слід застосувати вимоги ст.ст. 75, 76 КК України.
Долю речових доказів необхідно вирішити відповідно до вимогx ст. 81 КПК України, долю судових витрат вирішити у відповідності до вимог ст. 93 КПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України і призначити їй покарання у виді обмеження волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1 від відбування покарання у виді обмеження волі з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік.
На підставі ст. 76 КК України покласти на засуджену ОСОБА_1 обовязки протягом іспитового строку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінальну-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання і роботи та періодично зявлятися для реєстрації до кримінально-виконавчої інспекції.
Речові докази:
документи що знаходяться в томі 1 на а.с. 103-172 кримінальної справи № 1-377/10 (№ 70-00422) - зберігати при матеріалах кримінальної справи № 1-377/10 (№70-00422).
Стягнути з засудженої ОСОБА_1 судові витрати по справі вартість проведеної судово-почеркознавчої експертизи № 6328 від 5.10.2009 року в розмірі 2 300 гривень на рахунок Київського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України.
Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_1 залишити у виді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.
Вирок суду може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту проголошення, а засудженим в той же строк з моменту отримання ним копії вироку.
Суддя Г.В. Бондаренко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2010 |
Оприлюднено | 13.12.2022 |
Номер документу | 9628909 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні