Справа №543/673/20
Пров. №1-кп/544/19/2021
У Х В А Л А
про здійснення дистанційного судового провадження
"14" квітня 2021 р. м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
у складі: головуючої - судді ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Пирятинського районного суду Полтавської області на вул. Соборна, 41, матеріали кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 364, ч.1 ст.366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 364, ч.1 ст.366 КК України.
Під час судового розгляду кримінального провадження у суду виникла необхідність у допиті судового експерта ОСОБА_7 щодо результатів проведеної ним судової оціночно-земельної експертизи №3/20 від 17.04.2020 в межах досудового розслідування кримінального провадження №42019171240000025. У зв`язку з тим, що судовий експерт працює та проживає віддалено від приміщення Пирятинського районного суду Полтавської області, а саме в м.Ужгород, суд вважає за необхідне провести допит експерта в режимі відеоконференції під час трансляції з приміщенням Закарпатського апеляційного суду.
Прокурор, обвинувачений та його захисники не заперечували проти проведення допиту судового експерта в режимі відеоконференції.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1ст. 336 КПК Україниу разінеобхідності забезпечення оперативності судового провадження, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Згідно вимогст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Таким чином, з метою підвищення оперативності судового розгляду, враховуючи, неможливість безпосередньої участі експерта в судовому засіданні Пирятинського районного суду (через віддаленість суду від місця проживання експерта), суд вважає, за необхідне провести судове засідання в режимі відеоконференції. Доручити Закарпатському апеляційномусудузабезпечити проведення по справі судового засідання в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 336 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Провести судове засідання по розгляду кримінального провадження, внесене доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42019171240000025від 15.02.2019,за обвинувальнимактом стосовно ОСОБА_4 ,обвинуваченого увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.2ст.364,ч.1ст.366КК України,за допомогоювідеоконференції підчас трансляціїізЗакарпатським апеляційним судом (88008, м. Ужгород, вул. Довженка, 7, зал №1) о 10-00 год. 28 квітня 2021 року.
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеоконференцзв`язку доручити головному спеціалісту з інформаційних технологій Закарпатського апеляційного суду.
Пирятинський районний суд Полтавської області доручає відповідній службовій особі Закарпатського апеляційногосуду перевіритидокументи,що посвідчуютьособу (експерта),який з`явитьсясяна судовезасіданнята перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції повинні фіксуватися за допомогою технічних засобів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - ОСОБА_1
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 96292775 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем |
Кримінальне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Сайко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні