Справа №463/4149/21
Провадження №2/463/1150/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 квітня 2021 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Леньо С. І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю БПФ про відшкодування матеріальної шкоди, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом майнового характеру. Просить стягнути з відповідача на його користь 10 040,22 грн. матеріальної шкоди, з яких 1 040,22 грн. витрати на лікування, 9000,00 грн. - втрачений заробіток внаслідок втрати загальної працездатності.
Оглянувши матеріали позовної заяви, вважаю, що таку слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з вимогами статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі . За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (11 350,00 грн.) .
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Частиною ч.2 ст.6 Закону України Про судовий збір передбачено, що у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру - стягнення матеріальної шкоди в розмірі 10 040,22 грн., однак судовий збір за таку не сплачено у розмірі встановленому чиним законодавством. Як на підставу звільнення від сплати судового збору за заявлену вимогу позивач покликається на положення п.13 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , згідного якого від сплати судового збору під час розгляду справи у всіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій , постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. На підтвердження наявності статусу учасника бойових дій долучив до матеріалів позовної заяви копію посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 06 травня 2019 року.
Відповідно до позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленої в ухвалі від 06 травня 2020 року при розгляді справи №9901/70/20, пунктом 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI звільнення від сплати судового збору осіб, які мають, зокрема статус ветеранів війни - учасників бойових дій, обмежено справами, пов`язаними з порушенням їхніх прав. Тобто, встановлені цим Законом положення стосуються випадків звернення до суду за захистом прав, пов`язаних винятково зі статусом учасника бойових дій , і не поширюються на подання позовних заяв до суду із вимогами, що виходять за межі таких спірних правовідносин.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту . У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону . Серед них немає права на звернення до суду зі звільненням від сплати судового збору з вимогами, подібними до тих, з якими позивач звернувся у цій справі.
Зважаючи на те, що позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок незабезпечення відповідачем дотримання правил благоустрою у м.Львові, що спричинило позивачу тілесні ушкодження, суд вважає, що в даному випадку позивач не підпадає під пільгову категорію позивачів, передбачену п.13 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , які звільнені від сплати судового збору за заявлену в даній справі вимогу, а відтак позивачу слід сплатити судовий збір за заявлену вимогу в розмірі 908,00 грн., оскільки 1% від 10 040,22 грн. є меншим, аніж 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Зважаючи на вищенаведене, зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки така подана з порушенням вимог ст.177 ЦПК України, з встановленням позивачу 10-денного строку на усунення недоліків, шляхом скерування на адресу суду заяви про усунення недоліків, до якої слід долучити: 1) оригінал платіжного документа про сплату судового збору за вимогу про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 908,00 грн.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю БПФ про відшкодування матеріальної шкоди - залишити без руху, надавши позивачу строк у 10 (десять) днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків, які зазначені в мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що у випадку неусунення ним недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Леньо С. І.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2021 |
Оприлюднено | 19.04.2021 |
Номер документу | 96319554 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Леньо С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні