Ухвала
від 29.04.2021 по справі 420/6856/19
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

29 квітня 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/6856/19

Суддя-доповідач П`ятого апеляційного адміністративного суду Скрипченко В.О., розглянувши питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління внутрішніх справ України в Одеській області, Суворовського районного відділу Одеського міського управління ГУМВС України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року адміністративний позов ОСОБА_1 був задоволений частково.

Не погоджуючись з судовим рішенням 15 квітня 2021 року (здана на пошту згідно штемпеля на конверті) ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, тобто з пропуском строку, встановленого ст. 295 КАС України.

Одночасно в апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

В обґрунтування причин такого пропуску зазначено, що копію рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року по адміністративній справі №420/6856/19 ОСОБА_1 отримав 16.03.2021 року, що підтверджується підписом про отримання. Під час розгляду та прийняття рішення по адміністративній справі №420/6856/19 ОСОБА_1 не мав змоги приймати участь у судових засіданнях, оскільки у зв`язку з загрозою розповсюдження коронавірусу в Україні органи влади прийняли ряд нормативно правових актів, які ввели в Україні особливий режим, за якого обмежуються права людини.

11 березня 2020 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» . Крім того, Рада Національної безпеки і оборони України прийняла рішення про закриття пунктів пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення з 17 березня 2020 року. Згідно Указу Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 , з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, на всій території України установлено карантин. 14 березня 2020 року прийнято розпорядження КМУ №291-р «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в`їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» .

17 березня 2020 р. Верховна Рада прийняла закон №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» , яким введену адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей (відповідальність - штраф до 3400 грн. для громадян, та до 17000 грн. - для посадових осіб) та посилено кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням (тепер відповідальність до трьох років позбавлення волі).

Зі змісту наведених нормативно правових актів, які вже діють, було обмежено права громадян на свободу пересування та скасовано транспортне сполучення між містами з 17 березня 2020 року.

21 травня 2020 року ОСОБА_1 перетнув кордон України і знаходився на території США до листопада 2020 року, що підтверджується копіями загранпаспорту серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_1 , з відмітками про перетин кордону та копіями авіаквитків на ім`я ОСОБА_1 ..

Апелянт зазначає, що у зв`язку з карантинними обмеженнями та скасуванням авіасполучення між Україною та США ОСОБА_1 не мав можливості приймати участь у судових засіданнях по адміністративній справі № 420/6856/19 та отримати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року по адміністративній справі №420/6856/19 з поважних причин.

Із врахуванням вищенаведеного, апелянт вважає, що строк на апеляційне оскарження має бути поновлений, оскільки ОСОБА_1 пропустив строк звернення до суду з апеляційною скаргою на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року з поважних причин.

Дослідивши матеріали справи, суддя-доповідач дійшов висновку, що вказані підстави не свідчать про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до ч.1 ст.121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

При цьому, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.

Статтею 44 КАС України передбачено обов`язок учасників справи добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки, зокрема, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, а також виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом (пункти 6, 7 частини п`ятої цієї статті).

Наведеними положеннями КАС України чітко окреслено характер процесуальної поведінки, який зобов`язує учасника справи діяти сумлінно, тобто проявляти добросовісне ставлення до наявних у нього прав і здійснювати їх реалізацію таким чином, щоб забезпечити неухильне виконання своїх обов`язків, встановлених законом.

Колегія суддів зазначає, що обставини, з якими апелянт пов`язує поважність причин пропуску строків звернення, повинні бути доведеними та підтвердженими належними доказами, і дійсно підтверджувати неможливість звернення до суду у встановлений законодавством строк. Тільки наявність об`єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судового рішення в апеляційному порядку у строк, встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск строку апеляційного оскарження з поважних причин.

Враховуючи викладене, наведені скаржником у клопотанні обставини не дають підстави для висновку про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення у даній справі.

За приписами ст.295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо розгляду справи відбувся в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

З матеріалів справи встановлено, що повний текст рішення Одеського окружного адміністративного суду складено та підписано 22 червня 2020 року.

Разом з тим, всупереч твердженням апелянта, матеріали справи містять супровідний лист Одеського окружного адміністративного суду від 22 червня 2020 р. про надсилання на адрессу ОСОБА_1 копії рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року (а.с. 235).

Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення оскаржуване рішення було направлено судом за адресою, зазначеною позивачем в позовній заяві та в апеляційній скарзі: АДРЕСА_1 , яку апелянт отримав 03 липня 2020 року (а.с. 239), проте апеляційна скарга подана апелянтом 15 квітня 2021 року (згідно штемпеля на конверті), тобто з пропуском строку, встановленого ст. 295 КАС України.

Отже, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку для усунення вказаного недоліку шляхом подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних підстав для його поновлення, які б підтверджували неможливість своєчасного вчинення процесуальної дії зі звернення до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою у строк, визначений законом.

Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз`яснити, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись статтями 169, 296, 298, 325, 328 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Визнати неповажними підстави пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року - залишити без руху.

Запропонувати апелянту у десятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 червня 2020 року та навести інші підстави поновлення строку на апеляційне оскарження вказаного рішення .

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги десять днів з дня отримання даної ухвали суду.

Роз`яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику, а якщо заяву не буде подано у визначений строк або причини пропуску строку буде визнано судом не поважними то відповідно до ст. 299 КАС судом буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала у касаційному порядку не підлягає оскарженню.

Суддя-доповідач В.О. Скрипченко

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.04.2021
Оприлюднено30.04.2021
Номер документу96652917
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —420/6856/19

Постанова від 03.11.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Ухвала від 15.09.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Ухвала від 23.06.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Ухвала від 20.05.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Ухвала від 29.04.2021

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Рішення від 21.06.2020

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

Рішення від 11.06.2020

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

Постанова від 05.03.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Ухвала від 11.02.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

Ухвала від 17.01.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Скрипченко В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні