Номер провадження: 22-ц/813/8344/21
Номер справи місцевого суду: 522/5322/15-ц
Головуючий у першій інстанції Домусчі Л. В.
Доповідач Драгомерецький М. М.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
20.05.2021 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі судді судової колегії судової палати у цивільних справах Драгомерецького М.М., розглянувши питання про відкриття апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою адвоката Десятник Станіслава Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 08 грудня 2015 року по справі за позовом Кредитної спілки Меркурій до ОСОБА_1 , за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання спадкоємцем правонаступником боргу та стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішеннямПриморського районного суду м. Одеси від 08 грудня 2015 року позовну заяву КС Меркурій задоволено частково.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 09 березня 2021 року заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення Приморського районного суду м. Одеси від 08 грудня 2015 року залишено без задоволення.
10 травня 2021 року адвокат Десятник С.М. в інтересах ОСОБА_1 подав до суду апеляційну скаргу на вищезазначене заочне рішення суду першої інстанції.
Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження за апеляційною скаргою не може бути відкрито, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України .
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги, поданої представником, має бути додано довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо ці документи раніше не подавалися.
Згідно із ч. ч. 4, 8 ст. 62 ЦПК України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (частина 2 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).
Згідно частини 3 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Частиною 4 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Апеляційний суд звертає увагу, що в матеріалах справи наявний Ордер серії ОД №079545 від 08.01.2021р., згідно якого адвоката Десятник С.М. уповноважено представляти інтереси ОСОБА_1 , однак та в графі про назву органу, в якому надається правова допомога, зазначено - у судах України, поліції, прокуратурі за повноваженнями представляти в повному обсязі . Проте, в якому саме суді України ОСОБА_3 має повноваження на представництво ОСОБА_1 в ордері не зазначено (т. 2 а.с. 6).
Однак, згідно із підпунктом 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року №36, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням за необхідності виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону №5076-VI.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі Назва органу, в якому надається правова допомога .
Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 05 червня 2019 року (справа №9901/847/18).
Таким чином, особі яка подає апеляційну скаргу слід надати оригінал документа, що підтверджує повноваження адвоката Десятник С.М.здійснювати представництво інтересів ОСОБА_1 саме в Одеському апеляційному суді.
Крім того, за подачу апеляційної скарги не сплачено судовий збір.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 1 Закону України Про судовий збір визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.
Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При цьому, ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із матеріалів справи встановлено, що при поданні позовної заяви Кредитної спілки Меркурій , сплаті підлягав судовий збір в сумі 1 580,36 гривень (243,60грн. +1336,76грн.) (т. 1 а.с. 2-3, 77-79).
243,60 грн. - за вимогу про визнання ОСОБА_1 спадкоємцем та правонаступником боргу ОСОБА_4 , оскільки згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції чинній на момент подання позовної заяви), за подання позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (243,60грн.).
1336,76 грн. - за вимогу про стягнення з ОСОБА_1 на користь КС Меркурій заборгованості в розмірі 133 676 гривень, оскільки згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції чинній на момент подання позовної заяви), за подання позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1 % ціни позову.
Таким чином, сума судового збору, що підлягає сплаті при подачі апеляційної скарги становить 2 370,54 гривень (1580,36грн.*150%).
Тому, ОСОБА_1 слід сплатити судовий збір в сумі 2 370,54 гривень на розрахунковий рахунок: Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Малиновськ. р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526. Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.). Код банку отримувача (МФО): 899998. Рахунок отримувача: UA428999980313161206080015757. Код класифікації доходів бюджету: 22030101. Призначення платежу*;101
Апеляційний суд звертає увагу, що до апеляційної скарги додано оригінал квитанції №17027539 від 25.07.2018р. про сплату судового збору в сумі 1 800 гривень (т. 2 а.с. 35).
Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України Про судовий збір суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Однак, під час перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України встановлено, що даний судовий збір був сплачений не на реквізити рахунку Одеського апеляційного суду для зарахування судового збору.
Крім того, в наданій квитанції в графі Призначення платежу зазначено Судовий збір, апеляційний суд Одеської області, пл. Десятник С.М. , в той час як вірним для ідентифікації квитанції є зазначення номеру справи, у межах якої подається відповідна скарга, за яку сплачується судовий збір, та дата судового акту, що оскаржується.
Оригінал квитанції про сплату судового збору та оригінал документа, що підтверджує повноваження представника необхідно направити на адресу Одеського апеляційного суду (65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 24-а).
Частиною 2 ст. 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору, застосовуються положення ст. 185 ЦПК України, яка передбачає залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків.
За вказаних обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення виявлених судом недоліків.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу адвоката Десятник Станіслава Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 08 грудня 2015 року залишити без руху.
Надати скаржнику десятиденний строк, з дня отримання копії даної ухвали, для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Роз`яснити, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання та може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судового збору безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги.
Суддя Одеського апеляційного суду М.М. Драгомерецький
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2021 |
Номер документу | 97088483 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Драгомерецький М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні