КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
про участь в режимі відеоконференції
01 червня 2021 року м. Кропивницький Справа №П/811/2001/17
провадження № 2-кас/340/24/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Кропивницькому заяву представника відповідача про розгляд в режимі відеоконференції справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Експрес ТН , м. Світловодськ, Кіровоградська область, вул. Франка, 1а,
до відповідача: Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 57
про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Експрес ТН звернулося з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про:
- визнання протиправними дії Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Експрес ТН з питань дотримання вимог податкового законодавства України за період з 01.01.2014 по 31.07.2016 р., валютного за період з 01.01.2014 р. по 31.07.2016 р., єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з період з 01.01.2014 р. по 31.07.2016 р.;
- визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень:
- №0009224609 від 02.10.2017, яким Товариству з обмеженою відповідальністю Експрес ТН збільшено грошове зобов`язання з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 1 050 799,75 грн, у тому числі 845 983,00 грн за податковими зобов`язаннями та 204 816,75 грн за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);
- №0009176418 від 29.09.2017, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю Експрес ТН застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 365 400,00 грн;
- №0009184609 від 29.09.2017, яким Товариству з обмеженою відповідальністю Експрес ТН збільшено грошове зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у сумі 1 310 102,50 грн, у тому числі 1 048 082 грн за податковими зобов`язаннями та 262 020,50 грн за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);
- №0009204609 від 02.10.2017, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю Експрес ТН застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 86 316,17 грн;
- №0009214609 від 02.10.2017, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю Експрес ТН застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 510,00 грн.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 02.02.2021 р. допущено заміну відповідача Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України на правонаступника - Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (а.с.30-31, Т.5).
31.05.2021 р. до суду надійшло клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, відповідно до якого просить суд забезпечити проведення судового засідання у справі №П811/2001/17 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Клопотання мотивоване віддаленістю представника відповідача, оскільки місце роботи знаходиться у м. Дніпро.
Згідно з ч.ч.1-5 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до п.п.2, 5 Р.І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 р. №196 (далі за текстом - Порядок №196) учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
З огляду на п.1 Р.ІІІ Порядку №196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
На підставі викладеного, беручи до уваги наявність в Кіровоградському окружному адміністративному суді технічної можливості для судових засідань в режимі відеоконференції, з метою сприяння відповідачу в участі представника у судовому засіданні, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про забезпечення проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon (на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua), підлягає задоволенню.
Водночас, суд зауважує, що з огляду на необхідність ідентифікувати особу, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, такий учасник справи повинен завчасно надати до суду скріплені електронним цифровим підписом скановані копії документів, що посвідчують особу, а під час судового засідання - пред`явити їх оригінали.
Також сторона повинна повідомити суд про намір здійснювати трансляцію судового засідання (за наявності такого наміру).
Керуючись ст.ст.195, 248, 256, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
2. Розгляд справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Експрес ТН до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №П811/2001/17 за участю представника відповідача здійснювати у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
3. Роз`яснити представнику відповідача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Провести відеоконференцію за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.
5. Роз`яснити представнику відповідача про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
6. Роз`яснити про необхідність повідомлення суду у разі, якщо сторона має намір проводити трансляцію судового засідання.
7. Копію ухвали невідкладно надіслати учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. Момонт
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2021 |
Оприлюднено | 03.06.2021 |
Номер документу | 97318635 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Г.М. Момонт
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні