Ухвала
від 17.06.2021 по справі 2-89/10
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-89/10

Провадження № 6/545/60/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.06.2021 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Шелудякова Л.В.,

за участю секретаря судових засідань Лабовкіної Г.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава заяву представника АТ Альфа-Банк про заміну стягувача за позовом ПАТ Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

встановив:

Представник АТ Альфа-Банк звернувся до суду з заявою, в якій просив замінити стягувача у виконавчих листах №2-89/2010, виданих Полтавським районним судом Полтавської області від 04.06.2010 року про стягнення грошових коштів за кредитним договором з ПАТ Укрсоцбанк на АТ Альфа-Банк у зв`язку з переходом до АТ Альфа-Банк прав кредитора за кредитним договором укладеним між ПАТ Укрсоцбанк та ОСОБА_1 .

Представник заявника АТ Альфа-Банк в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином, в матеріалах справи наявна заява про розгляд справи за його відсутності, заяву підтримує та просить задовольнити.

Боржники ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, повідомлена належним чином, про причини суд не повідомила.

Представник стягувача ПАТ Укрсоцбанк в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч.3 ст.442 ЦПК України суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб, і неявка інших учасників справи не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Вивчивши заяву, додані до неї матеріали та матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що Полтавським районним судом Полтавської області 04.06.2010 року видано виконавчі листи №2-89/2010 про солідарне стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь ПАТ Укрсоцбанк заборгованість за договором кредиту в сумі 71422 грн. 16 коп. та 425 грн. судового збору.

10.09.2019 року загальними зборами акціонерів АТ Альфа-Банк та єдиним акціонером АТ Укрсоцбанк затверджено рішення про реорганізацію АТ Укрсоцбанк шляхом приєднання до АТ Альфа-Банк .

Згідно рішення №5/2019 єдиного акціонера АТ Укрсоцбанк від 15.10.2019 року, було затверджено Передавальний акт та визначено, що правонаступництво щодо всього майна, прав та обов`язків АТ Укрсоцбанк , які зазначені у передавальному акті, виникає у АТ Альфа-Банк з дати визначеної у Передавальному акті, а саме з 15.10.2019 року.

Протоколом №4/2019 позачергових загальних зборів акціонерів АТ Альфа-Банк`від 15.10.2019 року було вирішено затвердити передавальний акт.

Відповідно до п. 1.2 Постанови Правління НБК №189 від 27.06.2008 року Про затвердження положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників приєднання банків це - припинення одного або більше банків з передаванням ним згідно з передавальним актом усього його майна, прав та обов`язків іншого банку-правонаступнику.

Відповідно до п. 5.3. Постанови Правління НБУ №189 від 27.06.2008 року Про затвердження положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників`банк у разі проведення реорганізації шляхом злиття, приєднання складає передавальний акт.

Відповідно до підпункту г пункту 11 частини 4 статті 1 Закону України Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків , правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків Банку, що приєднується, виникає у Правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків Банку, що приєднується, виникає у Банку-правонаступника з моменту, визначеного передавальним актом, затвердженим загальними зборами Банку, що приєднується, та Банку-правонаступника.

Банк-правонаступник у порядку правонаступництва набуває всіх прав за переданими йому активами (включаючи права за договорами забезпечення, у тому числі поруки), а також набуває обов`язків боржника за вимогами кредиторів (вкладників) за переданими зобов`язаннями без необхідності внесення змін до відповідних договорів. Банки-учасники повідомляють клієнтів, у тому числі вкладників та інших кредиторів Банку, що приєднується, про правонаступництво щодо його прав, обов`язків та майна шляхом розміщення інформації на офіційних веб-сайтах Банків-учасників, у приміщеннях цих банків та їх відокремлених підрозділів, де проводиться обслуговування клієнтів, а також на офіційному веб-сайті Національного банку України.

Відповідно до п. 1 Передавального акту від 15.10.2019 року, внаслідок реорганізації шляхом приєднання АТ Укрсоцбанк правонаступником усього його майна, прав та обов`язків, майнових прав та обов`язків за цим актом є АТ Альфа-Банк . Правонаступником щодо майна, прав та обов`язків АТ Укрсоцбанк виникає у АТ Альфа-Банк з дати затвердження цього передавального акту загальними зборами акціонерів АТ Альфа-Банк та рішенням єдиного акціонера АТ Укрсоцбанк , а саме з 15.10.2019 року.

Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Згідно до п. 2 ч.1 ст.512 ЦК України, Кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: правонаступництва.

Відповідно до ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, до АТ Альфа-Банк перейшли усі права та обов`язки АТ Укрсоцбанк , в тому числі і право вимоги до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредиту в сумі 71422 грн. 16 коп.

У постанові від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13 Верховний Суд України, зазначає, що по своїй суті заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку з заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до ч.5 ст.442 ЦПК України, передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадках необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для заміни стягувача у виконавчих листах №2-89/2010, виданих Полтавським районним судом Полтавської області від 04.06.2010 року.

Керуючись ст.ст. 442 , 446 ЦПК України , -

ухвалив:

Заяву представника АТ Альфа-Банк про заміну стягувача за позовом ПАТ Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчих листах №2-89/2010, виданих Полтавським районним судом Полтавської області від 04 червня 2010 року про стягнення грошових коштів за кредитним договором, з ПАТ Укрсоцбанк (03150, м. Київ, вул. Велика Василівська, 100, ЄДРПОУ 00039019, IBAN - НОМЕР_1 , МФО 300023) на АТ Альфа-Банк (03150, Україна, м. Київ, вул. Велика Василівська, 100, ЄДРПОУ 23494714, IBAN - НОМЕР_2 ) у зв`язку з переходом до АТ Альфа-Банк прав кредитора за кредитним договором укладеним між ПАТ Укрсоцбанк та ОСОБА_1 .

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Л. В. Шелудяков

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.06.2021
Оприлюднено18.06.2021
Номер документу97748525
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-89/10

Ухвала від 18.08.2021

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 17.06.2021

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 14.04.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 22.03.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 05.05.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 27.09.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Калашнікова О. І.

Ухвала від 05.02.2018

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Максютенко О. А.

Ухвала від 30.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Прокопчук Л. М.

Постанова від 23.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Прокопчук Л. М.

Ухвала від 12.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Прокопчук Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні