Постанова
від 16.06.2021 по справі 641/5616/20
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Справа № 641/5616/20 Головуючий суддя І інстанції

Провадження № 22-з/818/223/21 Суддя доповідач Яцина В.Б.

Категорія:

ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2021 року м.Харків.

Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого судді - Яцини В.Б.

суддів: - Котелевець А.В., Хорошевського О.М.,

за участю секретаря - Семикрас О.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні заявупредставника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство МОТОРІМПЕКС - адвоката Пивоварової Руслани В`ячеславівни про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Моторімпекс , Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - директор Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Моторімпекс ОСОБА_3 про визнання протиправними наказів про застосування дисциплінарного стягнення, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,

встановив:

Постановою Харківського апеляційного суду від 26 травня 2021 року апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 залишено без задоволення. Рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 08 лютого 2021 року залишено без змін.

31 травня 2021 року ТОВ Виробниче підприємство Моторімпекс - адвокат Пивоварова Р.В. подала до Харківського апеляційного суду заяву про ухвалення додаткового рішення.

В обґрунтування заяви представник відповідача посилається на те, що у відзиві на апеляційну скаргу було попередньо визначено суму судових витрат. Зазначає, що повний перелік доказів понесених судових витрат ,докази оплати подано протягом п`яти днів після ухвалення судового рішення.

Частинами 3,4 ст.270 ЦПК України передбачено, що суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Відповідно до ст. 270 ЦПК України суд апеляційної інстанції розглянув заяву за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими для апеляційного провадження з повідомленням учасників справи та проведенням судового засідання, згідно до положень ч.3 ст. 270 , ч. 3 ст. 369 ЦПК України .

Вислухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, за відсутності осіб, які належним чином повідомлялись про судове засідання, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що заява підлягає задоволенню.

Частиною 1 ст. 133 ЦПК України , визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

За положенням ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, у тому числі, витрати на професійну правничу допомогу, витрати, пов`язані з проведенням експертиз.

Статтею 134 ЦПК України передбачено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтований) розрахунок судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

У разі неподання стороною попереднього розрахунку судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.

Зі змісту ст. 58 ЦПК України вбачається, що сторона, третя особа, а також особа, якій за законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно ст. 15 ЦПК України представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Частиною 4. ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Статтею 137 ЦПК України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 137 ЦПК України у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті щодо розміру витрат суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Судом встановлено, що правнича допомогу відповідачу у даній справі у судах першої та апеляційної інстанції надавалась адвокатом Пивоваровою Р.В.

Згідно з актом приймання-передачі виконаних робіт №54 від26 травня 2021 року за договором №03/30/07 від 30 липня 2020 року, та детального опису робіт правова допомога була надана у вигляді складання та подання відзиву на апеляційну скаргу, участь у судовому засіданні 26.05.2021 року, складання та подання заяви про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, складання та подання заяви про видачу повного тексту постанови Харківського апеляційного суду на загальну суму 27686,70 грн. (а.с.191,195 т.6).

Згідно платіжного доручення №835 від 6 травня 2021 року ТОВ ВП МОТОРІМПЕКС було сплачено за договором 03.30.07 від 30.07.2020 року 27686,70 грн.

Згідно до ст.ст. 12 , 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підтвердження витрат, понесених ТОВ ВП МОТОРІМПЕКС судових витрат було надані всі передбачені законом докази, заперечення щодо розміру та розрахунку витрат на правову допомогу з боку інших сторін в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачі не надали до суду заперечень про необґрунтованість розміру чи не співмірність понесених позивачем витрат на правничу допомогу, зміст вказаних документів не спростували.

З огляду на вищевикладене, заяву представника ТОВ ВП МОТОРІМПЕКС - адвоката Пивоварової Р.В. про ухвалення додаткового рішення слід задовольнити повністю.

Керуючись ст.ст. 133 , 134 , 137 , 259 , 270 , 382-384 , 389-391 ЦПК України , суд апеляційної інстанції

постановив:

Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство МОТОРІМПЕКС - адвоката Пивоварової Руслани В`ячеславівни про ухвалення додаткового рішення у справі - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство Моторімпекс (ЄДРПОУ 42671881) 27686,70 грн в рахунок відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.

Додаткова постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, і протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.

Повний текст судового рішення складено 16 червня 2021року.

Головуючий суддя В.Б.Яцина.

Судді колегії А.В.Котелевець.

О.М.Хорошевський.

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено22.06.2021
Номер документу97782229
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —641/5616/20

Рішення від 10.07.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Богдан М. В.

Ухвала від 02.12.2021

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Богдан М. В.

Постанова від 10.11.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Ухвала від 01.11.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Ухвала від 03.08.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Ухвала від 20.07.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Постанова від 16.06.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 07.06.2021

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Постанова від 26.05.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Постанова від 26.05.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні