Ухвала
від 22.07.2021 по справі 636/2998/21
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 636/2998/21

Провадження № 1-кс/636/690/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 липня 2021 року м.Чугуїв

Слідчий суддя Чугуївського міського суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Чугуєві клопотання прокурора Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню № 22020220000000142 про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом Чугуївського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22020220000000142, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових 04 листопада 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України - незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею.

Встановлено, що громадянами України, мешканцями м. Харкова та області здійснюється протиправна діяльність на території Чугуївського району Харківської області з незаконного масового вилову водних біоресурсів, без відповідної дозвільної документації.

Таким чином, в діях громадян України мешканців м. Харкова та області вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України.

Відповідно до інформації відділу у м. Чугуєві Управління СБ України в Харківській області на території Печенізького водосховища діє група осіб, які займаються незаконним виловом водних біоресурсів без відповідної дозвільної документації поруч з населеними пунктами с. Верхній Салтів, с. Рубіжне, с. Старий Салтів, с. Хотімля, с. Мартове, та смт. Печеніги.

До вчинення вказаної протиправної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , директор ПП «Вествінд» (36225002). За наявною інформацією у вчиненні незаконного вилову водних біоресурсів ОСОБА_4 надають сприяння наступні особи з числа рибалок: АДРЕСА_1 вилов здійснюється рибаками ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , с. Хотімля, вилов здійснюється: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , на території с. Хотімля та с. Печеніги вилов здійснюється ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Вилов водних біоресурсів здійснюється переважно в нічний час близько 21:00 рибалки виходять та встановлюють сітки в подальшому близько 04:00 годин рибаки виходять на воду збирають сітки та виходять на берег. Основними видами водних біоресурсів є товсолоб, лящ, щука, судак, ласкирь та інші. Після виходу на берег сітки протрушуються та доповідають

ОСОБА_4 щодо ваги виловлених водних біоресурсів. За наявними даними вага виловлених водних біоресурсів складає від 250 до 1500 кг за добу.

Крім того з метою доставки водних біоресурсів з печенізького водосховища до бази з переробки водних біоресурсів ОСОБА_4 залучено водіїв ОСОБА_13 авто WW CRAFTER НОМЕР_1 , ОСОБА_14 авто WW CRAFTER НОМЕР_2 , ОСОБА_15 авто мерседес НОМЕР_3 та інші, які щоденно об`їжджають місця вилову водних біоресурсів збирають рибу та перевозять її до місця переробки за адресою: АДРЕСА_2 . В подальшому виловлена риба розвозиться в торгівельні мережі «Класс», «Рост», «Сумський ринок», «Fozzy» та інші торгівельні мережі по м. Харкову та області.

30.06.2021 року в період часу з 07 годин 45 хвилин до 09 годин 45 хвилин за адресою: АДРЕСА_3 під безперервну відеозйомку, за участі двох понятих та співробітників УСБ України, на підставі ухвали слідчого судді Чугуївського міського суду Харківської області проведено обшук квартири, що на праві власності зареєстроване за ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 . В ході проведення обшуку було виявлено та вилучено моьільний телефон «Хуавей». 30 червня 2021 року, на підставі ч. 2 ст. 100, ч. 1 ст. 98, ч. 3 ст. 110 КПК України винесено постанову про визнання вищеописаного речовими доказами, після чого їх було поміщено до камери схову Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області.

Ураховуючи викладене, з метою забезпечення збереження вилучених речових доказів, здійснення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, а також встановлення істини у даному кримінальному провадженні, орган досудового розслідування просить клопотання задовольнити.

Прокурор та власник майна надали заяви про розгляд клопотання у їх відсутність, прокурор просив клопотання задовольнити, власник майна не заперечував.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступного.

З відомостей провадження встановлено, що СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження №22020220000000142, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових 04 листопада 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України - незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею.

29 червня 2021 року, згідно ухвали слідчого судді Чугуївського міського суду Харківської області від 29.06.2021 року, проведено обшук квартири, що на праві власності зареєстроване за ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , з метоювідшукання івилучення речей, предметів та документів, які містять в собі відомості про обставини вчинення злочину, а саме сітки, неводи, човни, бухгалтерську документацію, службові записки, чорнові записи, блокноти, щоденники, мобільні телефони, засоби накопичення, зберігання та передачі інформації (комп`ютерна техніка, флеш-картки, CD та DVD диски, відео, фото, тощо), рибу отриману в результаті незаконного зайняття рибним промислом, грошові кошти, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, а також інших предметів чи документів, що мають суттєве значення для проведення досудового розслідування та які в подальшому можуть мати доказове значення по кримінальному провадженню.

В ході проведення обшуку було виявлено та вилучено мобільний телефон.

Відповідно до положеньстатті 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Згідно ч.2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Як зазначено в ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до положень ч.1 ст.98КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Матеріали клопотання про арешт майна свідчать про відповідність вилученого під час обшуку мобільного телефону ознакам речових доказів, оскільки вони можуть містити інформацію щодо обставин вчинення злочину, яка має значення для цього кримінального провадження і ці обставини та стануть предметом перевірки під час досудового розслідування.

Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначає лише, чи може майно бути предметом або доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, або воно набуте злочинним шляхом чи є доходом від вчиненого злочину та чи містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Майно, на яке спрямоване кримінальне правопорушення підлягає арешту незалежно від того, хто є його власником, де знаходиться і незалежно від того, чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування запобіжного заходу, а саме: запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховування) на певне майно, що перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.

Вилучений мобільний телефоні, під час обшуку підлягає арешту, оскільки не застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, може в подальшому перешкодити кримінальному провадженню, оскільки існує можливість відчужити, змінити, переробити, зіпсувати, передати вказане майно іншим особам до закінчення досудового розслідування. Вимоги клопотання, на цьому етапі досудового розслідування, виправдовують втручання у права і інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження.

Стороною обвинувачення доведена наявність достатніх підстав вважати, що вилучені речі є речовими доказами та зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, а тому клопотання прокурора в цій частині підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 98, 168, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора задовольнити.

Накласти арештна мобільнийтелефон «Хуавей»,вилучений 30.06.2021року вході обшуку за адресою: АДРЕСА_3 .

Зберігання арештованогомайна здійснюватив порядку,передбаченому ПостановоюКабінету МіністрівУкраїни №1104від 19.11.2012р.«Про затвердженняпорядку зберіганняречових доказівстороною обвинуваченняїх реалізації,технологічної переробки,знищення,здійснення витрат,пов`язаних зїх зберіганнямі пересиланням,схоронності тимчасововилученого майнапід часкримінального провадження».

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.07.2021
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу98485118
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —636/2998/21

Ухвала від 19.10.2021

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Савенко М. Є.

Ухвала від 27.10.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 28.09.2021

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Кружиліна О. А.

Ухвала від 28.09.2021

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Кружиліна О. А.

Ухвала від 17.09.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 20.08.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 18.08.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гуменний З. І.

Ухвала від 23.07.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 22.07.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 22.07.2021

Кримінальне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні