Ухвала
26 липня 2021 року
м. Київ
справа № 159/1016/19
провадження № 61-11634ск21
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
Шиповича В. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою дочірнього підприємства Арсенал СТ-11 товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал СТ на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 03 лютого 2021 року та постанову Волинського апеляційного суду від 01 червня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до дочірнього підприємства Арсенал СТ-11 товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал СТ про відшкодування заподіяної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
07 липня 2021 року засобами поштового зв`язку дочірнє підприємство Арсенал СТ-11 товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал СТ (далі - ДП Арсенал СТ-11 ТОВ Арсенал СТ ) подало до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 03 лютого 2021 року та постанову Волинського апеляційного суду від 01 червня 2021 року у справі № 159/1016/19.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Касаційна скарга подана 07 липня 2021 року, тобто із пропуском строку на касаційне оскарження передбаченого статтею 390 ЦПК України.
За змістом частини першої статті 127 ЦПК України поновлення пропущеного процесуального строку здійснюється судом за заявою учасника справи .
Однак відповідна заява (клопотання) про поновлення пропущеного строку, особою, яка звернулась із касаційною скаргою не подана.
Відповідно до частини третьої статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини другої статті 394 цього Кодексу.
Недоліки касаційної скарги мають бути усунені шляхом подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин пропуску цього строку та наданням доказів, які підтверджують такі причини.
Підтвердженням дати отримання копії судового рішення можуть бути, зокрема довідка суду; поштові документи, що дають можливість ідентифікувати поштове відправлення або інші документи, в яких зазначена дата вручення заявнику копії оскарженої постанови апеляційного суду.
Питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження) буде вирішено колегією суддів після усунення недоліків касаційної скарги та її оформлення відповідно до вимог статті 392 ЦПК України.
Керуючись статтями 127, 390, 392, 393 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу дочірнього підприємства Арсенал СТ-11 товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал СТ на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 03 лютого 2021 року та постанову Волинського апеляційного суду від 01 червня 2021 року у справі № 159/1016/19 залишити без руху.
Визначити для усунення недоліків касаційної скарги строк - десять днів з дня вручення ДП Арсенал СТ-11 ТОВ Арсенал СТ копії цієї ухвали.
Роз`яснити особі, яка подала скаргу право протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження із зазначенням підстав для поновлення цього строку та наданням доказів на підтвердження таких підстав. Якщо в зазначений строк заяву не буде подано або наведені підстави для поновлення строку будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Шипович
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2021 |
Оприлюднено | 27.07.2021 |
Номер документу | 98548346 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні