УХВАЛА
Справа № 569/14981/21
1-кс/569/5155/21
26 липня 2021 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання прокурора Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації),
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄРДПОУ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до документів: накази по підприємству за період 2020-2021 років щодо створення відповідної служби чи призначення посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці; інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій; документи, (накази, посвідчення та інше), щодо проходження посадовим особи, діяльність яких пов`язана з організацією безпечного ведення робіт, перевірки знань з питань охорони праці; журналів проведення із працівниками первинного та періодичного інструктажу із охорони праці на підприємстві, при виконанні робіт із підвищеною небезпекою; документи, щодо проведеного аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку, що визначаються законодавством за період 2020-2021 років, положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці; дозволу (та документів що слугували його видачі) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, що проводяться експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, документів (наказів, положень чи інструкцій) на осіб, відповідальних за належне функціонування механізму (устаткування) агрегату 5 відділення цеху неконцентрованої азотної кислоти, де було здійснено аварійне розгерметизування труби із подальшим викидом в атмосферне повітря, план ліквідації аварійних ситуацій, а також з метою виявлення та вилучення механізмів чи інших предметів, які могли бути причиною розгерметизації трубопроводу в районі підігрівача хвостових газів в агрегаті 5 відділення цеху неконцентрованої азотної кислоти, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх оригінали (здійснити виїмку).
В обґрунтування клопотання вказав, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021181180000425 від 20.07.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що 20.07.2021 о 17:47 зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 20.07.2021 порушено правила безпеки внаслідок чого сталася аварія на території ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АДРЕСА_1 , а саме відбувся викид газів.
Виїздом на місце події встановлено, що 20.07.2021, о 16 год. 57 хв. на ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " сталася аварійна зупинка (спрацювала автоматика) агрегату 5 цеху неконцентрованої азотної кислоти. Зокрема, сталася розгерметизація трубопроводу в районі підігрівання хвостових газів, при цьому (згідно технологічного регламенту) автоматично здійснено спуск у повітря нітрозних газів
У зв`язку з чим на даний час є необхідність проведення обшуку за адресою:, АДРЕСА_1 на території ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " з метою відшукання документів та речей, які необхідні органу досудового розслідування в якості доказів під час проведення досудового розслідування, а також вилучення з метою запобіганню їх приховання, знищення чи підроблення.
Правова кваліфікація кримінальних правопорушень ч. 1 ст. 273 КК України, порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо воно створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров`ю потерпілого.
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати документи і речі: накази по підприємству за період 2020-2021 років щодо створення відповідної служби чи призначення посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці; інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій; документи, (накази, посвідчення та інше), щодо проходження посадовим особи, діяльність яких пов`язана з організацією безпечного ведення робіт, перевірки знань з питань охорони праці; журналів проведення із працівниками первинного та періодичного інструктажу із охорони праці на підприємстві, при виконанні робіт із підвищеною небезпекою; документи, щодо проведеного аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку, що визначаються законодавством за період 2020-2021 років, положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці; дозволу (та документів що слугували його видачі) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, що проводяться експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, документів (наказів, положень чи інструкцій) на осіб, відповідальних за належне функціонування механізму (устаткування) агрегату 5 відділення цеху неконцентрованої азотної кислоти, де було здійснено аварійне розгерметизування труби із подальшим викидом в атмосферне повітря, план ліквідації аварійних ситуацій, а також з метою виявлення та вилучення механізмів чи інших предметів, які могли бути причиною розгерметизації трубопроводу в районі підігрівача хвостових газів в агрегаті 5 відділення цеху неконцентрованої азотної кислоти.
Підстави, що документи перебувають в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄРДПОУ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 за - відповідно до матеріалів кримінального провадження.
Значення документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні дані документи мають істотне значення у даному кримінальному провадження, оскільки в них містяться відомості, що підтверджують або спростовують вчинення кримінального правопорушення.
Можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах можуть бути використані під час досудового розслідування та судового розгляду, підтверджуватимуть факт вчинення кримінального правопорушення. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України доказуванню у кримінальному провадженню підлягають подія злочину, в тому числі обставини вчинення кримінального правопорушення. Відповідно до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає, зокрема, у збиранні доказів. Відповідно до ч. 1 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування вказаних обставин, покладається на слідчого. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється, зокрема, шляхом витребування від установ та органів державної влади документів.
Обґрунтування необхідності вилучення документів з метою всебічного, повного і об`єктивного дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення істини по кримінальному провадженню, проведення огляду документів та призначення судових експертиз.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, суд прийшов до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити із наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
При зверненні до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів слідчим не виконані вимоги ч.2 ст.93 КПК України, згідно з якою сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових дій), витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Кримінальне законодавство України надає слідчому та прокурору право одержувати безперешкодно і безоплатно від підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та об`єднань громадян на письмовий запит відомості, необхідні у справах про злочин, що знаходяться в провадженні міліції.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.223 КПК України саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що органом досудового розслідування не виконано всіх необхідних дій спрямованих на отримання доступу до речей і документів, які знаходяться в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »код ЄРДПОУ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 та можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи (інформацію), які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 93, 131, 132, 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 98691057 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Денисюк П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні