Справа №:755/12874/21
Провадження №: 1-кс/755/3389/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" серпня 2021 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020100060000087 від 19.01.2020 року про проведення обшуку,
за участю учасників кримінального провадження:
слідчого ОСОБА_3
в с т а н о в и в:
Старший слідчий з особливо важливих справ четвертого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020100060000087 від 19.01.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190, ч.2 ст.209, ч.3 ст.212 КК України.
Клопотанням обґрунтоване тим, що четвертий відділ управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснює досудове розслідування кримінального провадження №12020100060000087, у ході якого встановлено, що вказане кримінальне провадження зареєстровано на підставі інформації, котра надійшла від Департаменту кіберполіцїї НП України про те, що група осіб здійснює збут під виглядом лікарських препаратів речовини, котрі не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України, що є шахрайством у великих розмірах.
Крім цього встановлено, що група працівників ТОВ «Еверад» (код ЄРДПОУ 39385113), фактична адреса: м. Київ, вул. Боричів тік, 35-В, за допомогою платформи «https://еvегаd.соm/» створили понад 150 веб-ресурсів, на яких розміщено рекламу, щодо препаратів для лікування різних хвороб.
У рамках розслідування вказаного кримінального провадження допитано ОСОБА_5 , який повідомив, що у мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж препаратів для лікування «Nогmaten», який нібито лікує гіпертонію. Після отримання та огляду даного препарату, у нього виник сумнів про ефективність та він вирішив звернутися до працівників кіберполіції, та добровільно надав дані препарати для дослідження.
У ході досудового розслідування, надані ОСОБА_5 препарати направлено до ДУ «ІГЗ НАМНУ» для дослідження, звідки в свою чергу отримано лист директора ДУ «ІГЗ НАМНУ» в якому вказано, що відповідно до чинного законодавства України дані препарати не є лікарськими засобами, зареєстрованими в Україні та не можуть класифікуватися як дієтична добавка, за відсутності такої інформації даний продукт вводить в оману споживачів України і не може реалізовуватись на ринку у зв`язку з тим, що безпека при застосуванні представлених зразків не підтверджена, тож ймовірно вони можуть спричинити негативні наслідки для здоров?я людини.
Отримано висновок «Науково-дослідної лабораторії судових експертиз» згідно якого встановлено, що таблетки «Nогmaten», складаються із лимонної кислоти, соди, цурку, ароматизаторів, барвників, а також містять гліцериди вищих карбонових кислот (олії), поліфеноли (природні антиоксиданти) та не містить біологічно активних компонентів, що свідчить про невідповідність хімічного складу маркувальним даним.
Оперативним шляхом встановлено, що всі відправлення препаратів для лікування «Nогmaten», який нібито лікує гіпертонію, здійснюються з двох відділень « ІНФОРМАЦІЯ_1 » які знаходяться у Вінницькій області, а саме: відділення «Нової пошти» у смт. Копайгород та с. Лука-Мелешківська.
Крім того, всі кошти за товари обготівковуються у тих самих відділеннях, за добу здійснюється приблизно 150-200 відправлень лікарських засобів.
У ході аналізу оперативної інформації встановлено, що препарати які не було отримано потерпілими у відділеннях « ІНФОРМАЦІЯ_1 » повертаються до Вінницької області, але відправниками не отримуються, що може свідчити про їх малозначність.
21.04.2021 року в рамках даного кримінального провадження проведено обшуки на території міста Києва, Київської, Полтавської, Харківської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Одеської областей.
У ході проведення обшуку у відділенні « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено пакети «Нової пошти» відправлення яких здійснювалося з використанням номерів мобільних телефонів: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 ; НОМЕР_8 ; НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 ; НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_9 , які належать третім особам, однак фактично використовуються для здійснення збуту різноманітних «лікарських засобів».
Подальшим аналізом отриманої інформації, встановлено, що за допомогою номерів мобільних телефонів: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 ; НОМЕР_8 ; НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 ; НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_9 , починаючи з початку 2020 року здійснено приблизно 15000 відправлень за які отримано приблизно 10000000 гривень, які в подальшому легалізовано.
Крім того, в ході проведення санкціонованих обшуків у даному кримінальному провадженні, за адресою: м. Київ, вул. Боричів Тік, будинок 35-В, за місцем знаходження ТОВ «Еверад» було виявлено та вилучено комп`ютерне обладнання на частині якого в ході проведення подальших оглядів встановлено причетність працівників ТОВ «Еверад» до вчинення вказаних кримінальних правопорушень. На даний час встановлено, що офіс ТОВ «Еверад» який знаходиться за вищевказаною адресою функціонує, працівники якого продовжують здійснювати збут під виглядом лікарських препаратів речовини, котрі не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України.
За таких обставин в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку офісних приміщеннях ТОВ «Еверад», що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Боричів тік, 35-В. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нежитлові приміщення загальною площею 3994,7 кв.м., які розташовані на земельній ділянці, кадастровий номер 8000000000:85:373:0004, на праві приватної власності належить ТОВ «ІНВЕСТКЕПІТАЛ» код ЄДРПОУ 41450406.
Крім того, одержання зазначених речей та документів надасть можливість стороні обвинувачення довести факти незаконної діяльності службових осіб ТОВ «ЕВЕРАД» (код ЄРДПОУ 39385113) та інших осіб, причетних до вказаного правопорушення.
Також даних, які б свідчили про те, що ТОВ «Еверад» є особою, відносно котрої застосовується спеціальний порядок проведення слідчих (розшукових) дій - не встановлено.
Також указано, що з метою виявлення речей та документів, встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.
Слідчий суддя, вислухавши доводи слідчого, якими він обґрунтував клопотання та дослідивши надані копії документів, приходить до наступного.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
У свою чергу, ст.8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Водночас відповідно до ч.1 ст.234 Кримінального процесуального кодексу України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук - це слідча дія, що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Залежно від об`єкта обшук поділяється на три види: 1) обшук приміщень: а) житла чи іншого володіння особи; б) службових і виробничих приміщень підприємств, установ, організацій; 2) обшук місцевості /саду, городу, подвір`я, ділянок лісу, поля тощо/; 3) обшук особи /ч. 3 ст. 208 КПК/.
Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення чи забезпечення цивільного позову, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Обшук проводиться також і в тому випадку, коли є достатні дані про те, що в певному приміщенні або місці знаходяться розшукувані особи, трупи чи тварини. Такі дані можуть бути одержані кримінальним процесуальним шляхом і міститися в матеріалах кримінального провадження /у показаннях та інших повідомленнях громадян і посадових осіб, заявах, поясненнях, рапортах/, у протоколах слідчих (розшукових), негласних слідчих /розшукових/ дій та ін. Ці дані також можуть бути отримані оперативно-розшуковим шляхом.
У свою чергу, поняття житла, іншого володіння особи визначене у ч.2 ст.233 КПК, де вказано, що під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також усі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Окремо необхідно наголосити, що постанова Пленуму ВСУ від 28 березня 2008 року № 2 «Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів на тимчасове обмеження окремих конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства» звертає увагу судів на те, що згідно з практикою ЄСПЛ вжите у п.1 ст.8 Конвенції поняття «житло» охоплює не лише житло приватної особи.
Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно ч.5 ст.9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи, а тому клопотання прокурора про обшук, в рамках наявного кримінального провадження, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Крім того, слідчим у судовому засіданні доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про які йдеться у клопотанні, а також про неможливість отримати речі і документи, зазначені у клопотанні, без проведення обшуку.
Згідно з ч.5 ст.236 КПК України, обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження. Обшук особи повинен бути здійснений особами тієї ж статі.
Керуючись ст.ст. 110, 234-236 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 про проведення обшуку - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з особливо важливих справ четвертого відділу управління розслідування кримінальних проваджень Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 , або слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №12020100060000087 - ОСОБА_6 , або іншим слідчим групи слідчих, на проведення обшуку офісних приміщень ТОВ «Еверад», за адресою: м. Київ, вул. Боричів тік, 35-В. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нежитлові приміщення загальною площею 3994,7 кв.м., які розташовані на земельній ділянці, кадастровий номер 8000000000:85:373:0004, на праві приватної власності належить ТОВ «ІНВЕСТКЕПІТАЛ» код ЄДРПОУ 41450406, з метою відшукання та вилучення речей і документів пов`язаних з протиправною діяльністю щодо виготовлення, зберігання та реалізації таблеток «Nогmaten», а саме: бухгалтерської, фінансово-господарської та документації щодо провадження незаконної? діяльності та подальшого виведення у легальний обіг грошових коштів, отриманих під час цієї діяльності, записів неофіціи?ної («чорної») бухгалтерії, записних книжок, нотатків, чорнових записів, які містять таку інформацію; ключів доступу до систем Інтернет-банкінгу; списків осіб, задіяних у даній діяльності; документів щодо права доступу до мереж зв`язку та глобальної мережі Інтернет, оплати за їх використання; систем відео,- аудіоконтролю, що побудовані на основі відеокамер та мікрофонів, серверів, на які передається та записується інформація; банківських кредитних карток, інших засобів доступу до рахунків, на які або з яких перераховуються грошові кошти, у тому числі кредитні картки які використовуються у злочинній сфері; записів, паролів, логінів, ключових слів, або інші види доступу (у паперовому та електронному виді) до електронних чи криптовалютних гаманців, на які надходять відповідно електронні грошові кошти, або з яких у подальшому останні виводяться у легальний обіг; комп`ютерної техніки, серверного обладнання, магнітних та електронних носіїв інформації; флеш-накопичувачів та носіїв інформації, що задіяні для здійсненя протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами; мобільних терміналів/смартфонів/телефонів, засобів комутації, телекомунікаціи?ного та іншого обладнання, у тому числі що застосовує технологію ІР-телефоніі?, сім-карток (операторів мобільного зв`язку).
Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи має бути виконана з дотриманням порядку регламентованого ст.236 КПК України.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 98864476 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні