Справа № 626/2016/21
Провадження № 1-кс/626/667/2021
УХВАЛА
09 серпня 2021 року м.Красноград
Слідчий суддя Красноградського районного суду Харківської області ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 на дії та бездіяльність слідчих органів , -
ВСТАНОВИВ:
05.08.2021 в провадження слідчого судді Красноградського районного суду Харківської області ОСОБА_1 надійшла скарга адвоката ОСОБА_4 від 02.08.2021 року, в порядку ст.220 КПК України, на дії та бездіяльність начальника слідчого відділу Красноградського РВ ГУНП України в Харківській област , яка полягає у не розгляді клопотання про перекваліфікацію кримінального правопорушення та обранням особам запобіжного заходу, також просив поновити строк для подання скарги.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені зокрема бездіяльність дізнавача, яка полягає у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Згідно з вимогами ч.1 ст.304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
З матеріалів справи встановлено, що клопотання захисника, в порядку ст.214 КПК України, слідчому направлено 25.06.2021. 17.06.2021 захисник звернувся до слідчого судді Сахновщинського районного суду зі скаргою, в порядку ст.220 КПК України, на бездіяльність слідчого щодо не розгляду клопотання, яка була повернута заявнику, у зв`язку з чим слідчий суддя вважає за необхідне поновити строк для подання скарги.
Відповідно до ст. 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об`єктивних причин - надсилається їй.
Згідно ч. 1 ст. 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 1 і ч. 3 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 22 КПК України сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Розгляд скарги адвокат просив здійснювати за його відсутності. Зі змісту скарги неможливо встановити процесуальний статус ОСОБА_5 та її захисника ОСОБА_3 , проведення досудового розслідування слідчим СВ Красноградського РВП ГУНП в Харківській області на час звернення з клопотанням. Слідчий суддя звертає увагу, що в клопотанні ОСОБА_3 просить внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Відповідно до ч.2 ст.214 КПК України, досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Оскаржуючи бездіяльність з посиланням на ст.220 КПК України, яка полягає у не розгляді клопотання про перекваліфікацію кримінального правопорушення та обранням особам запобіжного заходу, особа, що подає скаргу мала подати суду відповідний витяг з ЄРДР, копію клопотання з розпискою про отримання, чи іншими доказами вручення. Проте таких доказів не надано.
З наведених положень закону доведення обґрунтованості скарги покладається на особу яка з нею звертається. Слідчий суддя на даному етапі докази самостійно не збирає, також неможливо встановити право на звернення захисника ОСОБА_3 зі скаргою, обставини подачі клопотання, тобто обставин для прийняття законного і обґрунтованого рішення для задоволення скарги.
Ураховуючи наведене та дослідивши матеріали провадження, вважаю за необхідне відмовити у задоволенні скарги.
Така відмова не є перешкодою повторного звернення зі скаргою, з урахуванням зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 303-307 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Поновити ОСОБА_3 строк на подання скарги.
Відмовити у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 на дії та бездіяльність слідчих органів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Красноградський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98931398 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Красноградський районний суд Харківської області
Рибальченко І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні