Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Справа № 357/13574/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.08.2021 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Бондаренко О.В. при секретарі - Вангородській О.С., розглянувши клопотання експертів у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: Білоцерківська районна державна нотаріальна контора, про визначення заповіту недійсним, -
В С Т А Н О В И В:
29.11.2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, шляхом направлення засобами поштового зв`язку, що зареєстрований судом 05.12.2019 року, в якому просила визнати недійсним заповіт, складений від імені ОСОБА_5 , посвідчений 27.02.2017 року секретарем виконавчого комітету Озернянської сільської ради Білоцерківського району Київської області та зареєстрований в реєстрі за №16.
14.01.2020 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
23.07.2020 року судом було зупинено провадження у справі у зв`язку із призначенням судово-психіатричної експертизи, проведення якої доручено експертам КЗ КОР Обласне психіатрично - наркологічне медичне об`єднання (08631, Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна,8).
18.08.2021 року до суду надійшло клопотання експертів КНП КОР Обласне психіатрично - наркологічне медичне об`єднання , про зміну ухвали суду в частині призначення посмертної психолого-психіатричної експертизи, оскільки на вирішення експертів поставлено питання: Чи міг ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , з урахуванням його вікових особливостей та стану здоров`я на момент складення заповіту від 27.02.2017 року в повній мірі розуміти значення своїх дій, надавати їм належну оцінку та самостійно керувати ними? , на яке можливо дати відповідь тільки в рамках судової психолого-психіатричної експертизи.
В порядку ст. 107, 250 ЦПК України судом проведено окрему процесуальну дію щодо розгляду клопотання експерта в рамках проведення судової експертизи у вказаній справі.
25.08.2021 року представник позивача, адвокат Пащенко П.М.., подав до суду заяву про проведення судового засідання за його відсутності та зазначив, що представник позивача та позивач з метою розгляду даної справи, враховуючи чинність ухвали від 23.07.2020 року, подане клопотання експертів підтримує та просить його задовольнити.
20.08.2021 року представник відповідачів, адвокат Дульдієр О.П., подав заяву про проведення судового засідання за його відсутності та зазначив, що не заперечує проти призначення посмертної судової психолого-психіатричної експертизи, шляхом внесення змін до ухвали суду про призначення експертизи.
Суд, оглянувши матеріали справи, прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 72 ЦПК України, експерт має право ознайомлюватися з матеріалами справи; заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом; викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об`єктів дослідження; для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків; користуватися іншими правами, що надані Законом України Про судову експертизу .
Також, відповідно до ч. 6 ст. 104 ЦПК України у разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення призначений судом експерт невідкладно подає суду клопотання щодо його уточнення або повідомляє суд про неможливість проведення ним експертизи за поставленими питаннями.
Так, 23.07.2020 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області призначено у справі судово- психіатричну експертизу. На вирішення експертів поставлено наступне питання: Чи міг ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , з урахуванням його вікових особливостей та стану здоров`я на момент складення заповіту від 27.02.2017 року в повній мірі розуміти значення своїх дій, надавати їм належну оцінку та самостійно керувати ними?.
Учасникам справи було доведено до відома зміст клопотання експерта, яке сторонами підтримано у повному обсязі та погоджено проведення у справі психолого-психіатричної експертизи, враховуючи поставлене на вирішення експертів питання.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення проведення експертизи, для всебічного, повного та об`єктивного встановлення обставин справи, суд вважає за необхідне уточнити зміст та обсяг доручення, шляхом внесення змін до ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.07.2020 року, в частині призначення у справі посмертної судової психолого-психіатричної експертизи, враховуючи поставлене на вирішення експертів питання.
Керуючись ст. 103, 104, 250, 353 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Уточнити зміст та обсяг доручення, шляхом внесення змін до ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.07.2020 року, в частині призначення у справі посмертної судової психолого-психіатричної експертизи, враховуючи поставлене на вирішення експертів питання: Чи міг ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , з урахуванням його вікових особливостей та стану здоров`я на момент складення заповіту від 27.02.2017 року в повній мірі розуміти значення своїх дій, надавати їм належну оцінку та самостійно керувати ними? .
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО. В. Бондаренко
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2021 |
Оприлюднено | 26.08.2021 |
Номер документу | 99154595 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Бондаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні