Ухвала
від 20.09.2021 по справі 753/14313/20
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙРАЙОННИЙ СУДМ.КИЄВА

справа № 753/14313/20

провадження № 1-кс/753/3658/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" вересня 2021 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Дарницької окружної прокуратури місто Києва ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12020105020000147 від 11.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1971 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2021 року прокурор Дарницької окружної прокуратури місто Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх оригіналів документів або копій (у разі відсутності оригіналів).

З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюєтьсядосудоверозслідування у кримінальномупровадженні№12020105020000147 від 11.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 1971 КК України.

В обґрунтування вимог вказаного клопотання дізнавач вказує на наступні обставин в становлені у ході проведення у вказаному кримінальному провадженні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені досудовим розслідуванням особи, у часовий період з серпня 2019 року (більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено) по теперішній час, здійснює господарську діяльність автомобільного газозаправного пункту «Evrogaz» на самовільно зайнятій земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_2 , яка перебуває у власності територіальної громади міста Києва.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що 27.12.2016 ОСОБА_4 , ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », індексний номер рішення 33270591 внесено відомості про реєстрацію нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер ОНМ 1138288580000) та проведено реєстрацію права власності на неї.

З метою встановлення підстав для реєстрації об`єкту нерухомого майна процесуальним керівником 03.09.2020 за №52/758вих20 скеровано запит на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »

В свою чергу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » листом №2805/16111-5-20/15 від 28.09.2020 повідомило, що Державне підприємство реєстраційні справи передає на зберігання до відповідного органу відповідно до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015.

Згідно відповіді Депаратменту з питань реєстрації виконавчого органу ІНФОРМАЦІЯ_4 (КМДА) №074/07/1-2415 від 18.08.2021 встановлено, що реєстраційна справа №1138288580000 ( АДРЕСА_2 ) на обліку відсутня, однак перебувають на обліку заява про державну реєстрацію права власності №26406473 від 22.05.2017 та документи, сформовані приватним нотаріусом КМНО ОСОБА_5 , а також заява про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №37727366 від 23.12.2019 та документи, сформовані приватним нотаріусом КМНО ОСОБА_6 .

З метою виявлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення та зібрання доказів виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу з метою встановлення й вилучення речей, предметів, оригіналів документів чи копій документів (у разі відсутності оригіналів) з подальшим їх вилученням у ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: заяви про державну реєстрацію права власності №26406473 від 22.05.2017 та документів, сформованих приватним нотаріусом КМНО ОСОБА_5 , а також заяви про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №37727366 від 23.12.2019 та документів, сформовані приватним нотаріусом КМНО ОСОБА_6 .

Клопотання прокурором обґрунтовано тим, що у ІНФОРМАЦІЯ_1 , (адреса: АДРЕСА_1 ), можуть зберігатись речі та документи, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами під час судового розгляду, у тому числі документи, що були використані при реєстрації нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_2 .

Вилучення оригіналів вказаних документів прокурором обуиовлена тим, що отримані в результаті речі, предмети та документи, будуть використані під час досудового розслідування кримінального провадження, а саме: при призначенні відповідних почеркознавчих експертиз, допитах свідків, підозрюваних, при проведенні інших слідчих дій, в яких виникне необхідність.

Крім цього, прокурора вказує на неможливість іншим способом встановити дані обставини.

У слідства є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, та прокурор просив клопотання розглядати без виклику юридичної особи у володінні якої знаходяться документи.

У судове засідання прокурор не з`явився, проте надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги якого підтримав просив задовольнити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 у володінні якого знаходяться документи, у судове засідання не з`явився, про розгляд клопотання повідомлений у встановленому законом порядку, протей його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Приписами ч. 4ст. 107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Перевіривши клопотання прокурора на дотримання вимогКримінального процесуального Кодексу України,вивчивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно дост. 84 КПК Українидоказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченомуКПКпорядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

У відповідності до ч.ч. 1, 2ст. 93 КПК Українизбирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).

Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

У випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положеньст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.

Такий доступ здійснюється у порядку визначеному законом, а саме, на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст.132, ч. 2 ст.159, ст.164 КПК України).

Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.

Документи, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ, але вони містять охоронювану законом таємницю, у відповідно до приписів ст.ст.161,162КПК України.

У відповідності до п. 7, п. 4 «Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при ІНФОРМАЦІЯ_5 » від 02 березня 2012 рокупроведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.

Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням прокурором у повній мірі доведено існування потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права юридичних осіб, про яких йдеться в клопотанні.

Частиною 7 ст. 163 КПК України, визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, приходить до висновку, про задоволення клопотання та надання тимчасового доступу до документів з можливим вилученням їх оригіналів, а у разі відсутності належним чином завірених їх копій, оскільки прокурором у клопотанні достатньо доведено та надано ґрунтовні докази до клопотання, які дають змогу дійти висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів та наявність достатніх підстав для отримання вказаних документів, оскільки згадана інформація, може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин, а витребувані документи можуть бути використані при призначенні відповідних почеркознавчих експертиз, допитах свідків, підозрюваних, при проведенні інших слідчих дій.

На підставі викладеного, керуючись ч. 4ст. 107, ст.ст.159, 160,162,163,164,166,309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Надати дізнавачамВД Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , начальнику сектору ВД Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_10 , прокурорам Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), з можливим вилученням їх оригіналів документів, у разі відсутності належним чином завірених їх копій, а саме: заяви про державну реєстрацію права власності №26406473 від 22.05.2017 та документів, сформованих приватним нотаріусом КМНО ОСОБА_5 , а також заяви про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №37727366 від 23.12.2019 та документів, сформовані приватним нотаріусом КМНО ОСОБА_6 .

Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (ч. 1ст. 166 КПК України).

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення, а саме до 20.10.2021.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.09.2021
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу99823242
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —753/14313/20

Ухвала від 20.09.2021

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 12.05.2021

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Юрдига Ольга Степанівна

Ухвала від 15.03.2021

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 03.11.2020

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 23.09.2020

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Юрдига Ольга Степанівна

Ухвала від 02.10.2020

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 09.09.2020

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

Ухвала від 09.09.2020

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Сирбул О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні