27.09.2021
Справа: №642/6211/21
Провадження:№ 1-кс/642/3545/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2021 року Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання т.в.о. слідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021221220000598 від 23.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
ВСТАНОВИВ:
Т.в.о. слідчого СВ ВП№ 2Харківського РУП№ 3ГУНП вХарківській області ОСОБА_3 звернулась до Ленінського районного суду м. Харкова з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021221220000598 від 23.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
В клопотанні зазначає, що 23.08.2021 року до ВП №2 ХРУП №3 надійшли матеріали Управління протидії кіберзлочинами в Харківській області, за фактом розповсюдження невстановленими особами підроблених довідок про вакцинацію від Covid-19.
В ході досудового розслідування оперативним працівникам надавалось доручення у порядку ст.40 КПК України. В ході виконання якого надійшов рапорт інспектора 1-го відділу (оперативного реагування) УПК в Харківській області ДКП НП України ОСОБА_4 про те, що 23.08.2021 було встановлено телеграм-канали « ІНФОРМАЦІЯ_1 » « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та « ІНФОРМАЦІЯ_3 » « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Виявлено користувача з ідентифікатором ІНФОРМАЦІЯ_5 , який займається виготовленням і розповсюдженням підроблених міжнародних сертифікатів вакцинації від COVID-19. Дані сертифікати виготовляються та вносяться до бази приватної клініки, доставка здійснюється через відправку « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». В якості оплати даний користувач надає рахунок банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_7 » № НОМЕР_1 , яка належить ОСОБА_5 .
В якості доказів, користувач ІНФОРМАЦІЯ_5 , надає документ з інформацією про проходження курсу вакцинації від приватної клініки ІНФОРМАЦІЯ_8 . За наявним QR-кодом для перевірки валідності даного сертифікату вакцинації відображається веб-сайт приватної клініки. В ході аналізу веб-сайту було встановлено, що він є підробкою та вся розміщена на ньому інформація була зібрана з інших джерел, включаючи номери мобільних телефонів для контакту з даною клінікою.
Грошові кошти, отримані в результаті збуту підроблених сертифікатів вакцинації надходять на банківську картку « НОМЕР_1 », що належить ОСОБА_5 .
В послідуючому було встановлено осіб, що вчиняють шахрайські дії по відношенню до інших громадян, шляхом продажу сертифікатів вакцинації від імені неіснуючого медичного закладу « ІНФОРМАЦІЯ_8 » « ІНФОРМАЦІЯ_8 », а саме:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН: НОМЕР_2 , яка користується мобільним номером НОМЕР_3 , мешкає за адресою АДРЕСА_1 , яка відповідає за виготовлення підроблених довідок про результати ПЦР-тесту, паспортів вакцинації та оплачує послуги з розміщення реклами оголошення у вищевказаних телеграм-каналах. Оперативним шляхом встановлено, що номери мобільних телефонів ОСОБА_6 та ОСОБА_5 певний час використовувалися в одному мобільному пристрої.
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІПН: НОМЕР_4 , який користується мобільним номером НОМЕР_5 , мешкає за адресою АДРЕСА_2 , який приймає грошові кошти отримані злочинним шляхом на свою банківську куртку;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН: НОМЕР_6 , який користується мобільним номером НОМЕР_7 , який відповідає за адміністрування сайту ІНФОРМАЦІЯ_8 та є співмешканцем ОСОБА_6 .
Допитана у якості свідка ОСОБА_8 пояснила, що була необхідність в отримання міжнародного сертифікату вакцинації від COVID-19, та в мережі інтернет знайшла інформацію щодо вакцинації та отриманні сертифікату в месенджері «Телеграм» канал « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». В якості оплати була надана банківська карта « НОМЕР_1 », вартість складала 3200 грн., на що вона погодилась та надала особисті дані. 13.09.2021 ОСОБА_8 здійснила оплату на вказану карту за допомогою термінала IBOX, та повідомила користувача ІНФОРМАЦІЯ_5 адресу для доставки сертифікату за допомогою послуг « ІНФОРМАЦІЯ_12 ». Також їй скинув копію міжнародного сертифікату вакцинації від COVID-19, як він буде виглядати. В ньому зазначено інформацію про проходження курсу вакцинації від приватної клініки « ІНФОРМАЦІЯ_8 » з QR-кодом. У подальшому щодо вказаного сертифікату виникли сумніви, оскільки їй не було запропоновано відвідати лабораторію безпосередньо для вакцинації. Відповідно даних отриманих з мобільного додатку « ІНФОРМАЦІЯ_13 » банківська карта « НОМЕР_1 » належить ОСОБА_5 .
Встановлення факту телефонних розмов, іншої інформації та сигналів (SMS, MMS, факсимільний зв`язок, модемний зв`язок тощо), які передаються телефонним каналом зв`язку, що передавались за допомогою вищевказаних апаратів стільникового зв`язку, надходили на них, мають істотне значення для цього кримінального провадження і полягають у тому, що вищевказані дані будуть нести доказове значення при розслідуванні даного кримінального провадження, встановлення причетності (особи) осіб, що скоїла (скоїли) дане кримінальне правопорушення, до його скоєння.
В ході проведення досудового розслідування, були проведені можливі слідчі дії, направлені на встановлення осіб, які вчинили злочин, однак, у зв`язку з тим, що інформацію щодо осіб які скоїли даний злочин, отримати іншим шляхом не можливо, враховуючи той факт, що інформація про всі вхідні та вихідні виклики, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо, з номерів мобільних телефонів НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_7 , а також інформація про адреси базових станцій, біля вишок яких знаходяться мобільні телефони з номерами мобільного зв`язку НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_7 за період з 01.01.2021 по теперішній час, знаходиться лише у операторів стільникового зв`язку мереж ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », та має значення для всебічного, повного та об`єктивного проведення досудового слідства у кримінальному провадженні.
Слідчий до судового засідання не з`явився, надав до суду клопотання про проведення слухання справи без його участі.
Представники операторів мобільного зв*язку у судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлені своєчасно та належним чином. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття представника не є перешкодою для розгляду клопотання.
Суд дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Як зазначено у ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікації, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.
Інформація про тимчасовий доступ до якої заявлено клопотання, перебуває або може перебувати у володінні операторів мобільного зв`язку мереж ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » та у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані щодо зв`язку абонента неможливо.
Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст.132, ч.5 ст.163 та ч.6 ст.163 КПК України підстав для задоволення клопотання слідчого.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.132, 160, 162, 163 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділення відділ поліції №2 Харківського районного управління поліції №3 ГУ НП в Харківській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 тимчасовий доступ до документів, а саме до інформації, що знаходиться у оператора мобільного зв`язку мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( АДРЕСА_3 ) про всі вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо, здійснені на номери та з номерів мобільного зв`язку НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_7 , а також про адреси базових станцій, біля вишок яких знаходились мобільні телефони з номером мобільного зв`язку НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_7 за період з 01.01.2021 по теперішній час.
2. Зобов`язати оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( АДРЕСА_3 ), виготовити на паперовому та/або електронному носії документ, що містить наступну інформацію:
- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання (далі ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонентА).
- Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентівА.
- Типи з`єднання абонентівА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
- Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентамА.
- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ),з яким відбувався сеанс зв`язку абонентівА (абонентиБ).
3. Для забезпечення дотримання розумних строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, розгляд вказаного клопотання прошу проводити без виклику осіб, у володінні яких перебуває вказана інформація.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2021 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 99930550 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні