Стало відомо, хто вніс зміни до закону про соціальні гарантії та не звільнив бізнес від оренди під час карантину

Рішення не звільняти бізнес від сплати оренди під час карантину прийняла Комісія з економічного розвитку ВРУ. Про це йшлося у відповіді ВРУ на запит від Опендатабот.

17 квітня 2020

На минулому тижні Опендатабот звернув увагу на те, що формулювання щодо звільнення від сплати за оренду для бізнесу в законопроекті і фінальній версії закону про соціальні гарантії під час поширення коронавірусної хвороби відрізняються.

Так в першій версії законопроекту було сказано, що підприємці «будуть звільнені від орендної плати, якщо не використовують приміщення». Натомість в фінальній версії закону формулювання звучало як «можуть бути звільнені», а отже «можуть і не звільнятися».

Опендатабот надіслав запит в ВРУ, щоб дізнатися, на якому етапі були внесені такі зміни в законопроект.

У відповіді ВРУ зазначили, що таке формулювання було технічною помилкою і на позачерговому засіданні комітет одноголосно вирішив її виправити.

«Зараз ми спостерігаємо за тим, як карантин вбиває український бізнес. При цьому держава не надає бізнесу навіть елементарний економічних гарантій. Так, фінальне формулювання абсолютно не впливає на стосунки між орендодавцем та бізнесом», 

— коментує Олексій Іванкін, засновник Опендатабот.

Отримуйте аналітику від Опендатабот в Телеграм каналі

TelegramКанал Опендатабот

Опендатабот надсилатиме оперативну інформацію про коронавірус в Україні