За рік бізнесів іноземців поменшало на чверть
23 січня 2025
Понад 1,1 тисячу нових компаній з іноземними власниками було зареєстровано у 2024 році за даними Єдиного державного реєстру. Це на 24,2% менше, ніж у 2023 році. Найбільше таких бізнесів було відкрито у столиці, на Львівщині та Одещині. Громадяни Туреччини, Польщі та США найчастіше відкривали бізнес в Україні минулоріч.
1109 нових компаній було відкрито іноземними громадянами за весь 2024 рік. Це на 24% менше, ніж у 2023 році. У порівнянні з 2021 роком, таких бізнесів поменшало на 60%.
Громадяни 78 країн відкрили бізнес в Україні минулоріч. Найчастіше реєстрували компанії громадяни Туреччини — 201 бізнес. Наслідують громадяни Польщі — 90 компаній та США — 89 бізнесів.
Майже половина нових іноземних компаній зосереджені в Києві — 542 (48.9%). Також популярними регіонами стали Львівщина — 137 компаній (12.4%) та Одещина — 122 компанії (11%).
Найчастіше іноземні компанії займаються оптовою торгівлею (255 компаній, 23%), комп’ютерним програмуванням (109 компаній, 9.8%) та операціями з нерухомістю (86 компаній, 7.8%).
Серед новостворених компаній минулоріч, найбільший статутний капітал має ТОВ «ДВЛ УКР» із Києва. Її кінцевий бенефіціар — громадянин Франції, а сума статутного капіталу склала 1,18 млрд гривень. У топі також ТОВ «ТРЕЙД СОЛЮШИНЗ» (456,7 млн грн) та ТОВ «ДК КИЇВ АУТЛЕТ» (335,6 млн грн), власником яких є громадянин Чехії.
Окрім цього, серед зареєстрованих компаній є ті, які мають зв’язки із відомими українськими ФПГ. Це «Омбрі Електрікал Енерджі КО. Лімітед» — власник компанії громадянин Греції, проте компанія належить до групи родини Льовочкіних. Також «АП Біоенергетичний комплекс» має власників з громадянством США та Австрії, проте пов’язана з концерном АВЕК (група Фельдмана).
Щоб отримати детальну інформацію про зареєстровані в Україні компанії, їхніх власників, види діяльності та фінансові показники, можна скористатися пошуком у Єдиному державному реєстрі. Цей реєстр містить актуальні дані про юридичних осіб, включаючи бенефіціарів та статутний капітал, що дозволяє підприємцям аналізувати ринок, перевіряти партнерів та оцінювати інвестиційну привабливість бізнесу. Використання відкритих даних сприяє підвищенню прозорості ринку та мінімізує ризики ведення підприємницької діяльності в Україні.
Джерело: Опендатабот
Отримуйте аналітику від Опендатабот в Телеграм каналі