Держстат України заробляє одну гривню, витрачаючи при цьому більше ста

03.06.2019 09:12

Історія:

За останній рік Держстат заробив у тисячу разів менше, ніж витратив.

Що сталося:

Ми отримали дані з Держстату щодо кількості та вартості наданих послуг, водночас отримали звіт Держстату щодо використання бюджетних коштів. Витрачені кошти у тисячу разів перевищують зароблені.

Чому це важливо:

Оскільки прибутки від роботи Держстату надзвичайно низькі, було б цілком доречно відмовитися від них і зробити їх безкоштовними й доступними для громадян.

Скільки грошей витрачає і заробляє Держстат?

За 2018 рік головне управління Держстату надало послуг на 1,7 млн гривень. Разом з прибутком територіальних органів загальна сума склала 9,6 млн гривень.

До платних послуг належать організація і проведення статистичних досліджень, не передбачених державним планом, перевірка правильності посилань у документах, надання відомостей з ЄДРПОУ, створення і ведення баз статистичних даних тощо.

Водночас за 2018 Держастат витратив 1,5 млрд гривень. В цю суму увійшли зарплати співробітників, їх відрядження та відпустки, комунальні послуги, ремонт приміщень, придбання обладнання тощо.

Чи можна раціонально використовувати цей ресурс?

Державна статистика має належати українцям. Це дані громадян.

Зважаючи на те, що прибутки від послуг для громадян Держстату не співвимірні з тратами на нього, немає жодних підстав брати за них гроші. Статистичні дослідження можуть бути безкоштовними і відкритими.

В такому разі громадяни зможуть використовувати статистичні дані та приймати рішення на їх основі. А це, в свою чергу, впливатиме на економіку країни й робитиме її сильнішою.

По темі

Україна — на другому місці за швидкістю відкриття даних

Україна стала однією з країн-лідерів, що найактивніше розвивають відкриті дані. Про це йдеться у щорічному звіті Open Data Barometer

Чи гірша Україна за Тіндер?

Ви — власник інформації про вас. Розберемося, як це гарантує Конституція.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру