Усі дані про фінансову звітність, які є на ринку України, — нелегальні

10.06.2019 09:11

Історія:

Український бізнес не має доступу до офіційних даних про фінансову звітність. Уся інформація, що є на ринку, — нелегальна.

Що сталося:

Державна фіскальна служба і Держстатистики офіційно відмовилися надавати чи продавати дані про фінансову звітність українських компаній.

Чому це важливо:

Українські компанії, які використовують фінансову звітність для аналізу бізнес-партнерів, отримують цю інформацію нелегально. Так тіньовий ринок даних збільшується, а підприємці не мають доступу до актуальних даних і не можуть приймати зважені рішення про співпрацю з партнерами.

Хто в Україні володіє інформацією про фінансову звітність та чи можна у них отримати цю інформацію?

Дані про фінансову звітність знаходяться у двох державних органів: Держстату та Державної фіскальної служби.

В обидва органи ми звернулися, щоб отримати чи придбати інформацію про фінансову звітність, проте і ДФС, і Держстат відмовилися надавати чи продавати цю інформацію.

Оскільки жоден з органів не надає інформацію про фінансову звітність на запит, ми можемо зробити висновок, що уся інформація, яка зараз знаходиться на ринку, є нелегальною.

Чи має фінансова звітність бути відкритою?

Інформація про обороти, активи та кількість співробітників буде відкритою, українські підприємці зможуть:

  1. Оцінити розвиток своєї компанії відносно ключових конкурентів та зрозуміти свою долю ринку.

  2. Пришвидшити підписання договорів. В деяких випадках директор не може самостійно підписувати договір, якщо сума контракту перевищує половину чистих активів компанії.

  3. Переговори між бізнес-партнерами стануть більш прозорими. Підприємці будуть краще розуміти, на яких умовах вести переговори.

  4. Підприємці одразу зможуть бачити недобросовісні фірми, які створювалися на один день для відмивання грошей.

Усі це — нові можливості для бізнесу. І ми вважаємо, що держава має рухатися в бік того, щоб тіньовий ринок даних ставав меншим, а дані, що необхідні бізнесу, публікувалися та продавалися офіційно.

Опендатабот звернувся до діючої влади з маніфестом відкритого бізнесу. Ми готові до того, що обороти та борги наших компаній будуть відомі нашим партнерам по ринку. Відкриваємо Україну разом!

По темі

Фінансова звітність має бути публічною. Навіщо це бізнесу?

Єдиний спосіб перевірити чисті активи товариства — отримати його фінансову звітність. Проте ДФС досі не визначилося, чи надавати таку інформацію на запит.

Публічна фінансова звітність: чи можна її отримати?

На початку року вступили в силу зміни до закону «Про бухгалтерський облік» — фінансова звітність компаній перестала бути комерційною таємницею.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру