ДФС дедалі гірше збирає податки — податковий борг ФОП зростає

09.09.2019 09:08

Історія:

ДФС дедалі гірше збирає податки, але відмовляється повідомляти боржників шляхом відкриття даних.

Що сталося:

Зараз українські підприємці винні державі 6 мільярдів гривень. З кожним роком ця сума збільшується в середньому на 700 мільйонів. За останній рік сума збільшилась на 1 мільярд гривень

Чому це важливо:

Державна фіскальна служба не публікує ідентифікатори ФОП, такі як адреса реєстрації. Ми не можемо сповістити тисячі українців про борги. Ці люди, в свою чергу, можуть навіть не здогадуватися про те, що вони винні державі.

Як змінилася сума податкового боргу за останній час?

Щороку сума податкового боргу ФОП зростає в середньому на 700 мільйонів гривень. Так в 2017 році загальна заборгованість ФОП складала 3,6 млрд гривень, у 2018 — 4,1 млрд. Зараз українські підприємці винні державі 6 мільярдів гривень.

Чому так відбувається?

В реєстрі не вказується реєстраційна адреса ФОП, внаслідок чого понад 35 тисяч підприємців неможливо ідентифікувати.

«Оскільки державна фіскальна служба не публікує додаткові ідентифікатори ФОП, такі як адреса реєстрації, зовнішні сервіси, такі як Опендатабот, не можуть сповістити підприємців про борг. Ці люди не знають, що у них з’явився податковий борг і не сплачують його», — коментує юрист Опендатабот Микита Підгайний.

Як змінити ситуацію?

«Зараз єдина можливість перевірити свій податковий борг — це зайти в кабінет платника податків на сайті ДФС. Такий спосіб є неефективним, адже українець має право отримувати всю необхідну інформацію про державу в одному місці. Відкриті дані дають нам можливість зробити це», — заявляє Олексій Іванкін, керівник Опендатабот.

Ми вважаємо, що ці дані є важливими для українців, заносимо їх в «Список задач для державних органів» та будемо працювати над їх відкриттям.

По темі

Опендатабот запустив безкоштовні сповіщення для власників всіх українських компаній

Щотижня в Україні відбувається близько 3,5 тисяч змін в компаніях. Більшість із них стосуються зміни директора, адреси, бенефіціарів.

Українці не можуть перевірити, чи є у ФОП податковий борг

Опендатабот назвав кількість ФОП з однаковими іменами, через що їх неможливо перевірити на наявність податкового боргу. Усього таких ФОП — 35 тисяч.

Хто в Україні сплачує єдиний податок?

Тепер ви зможете перевірити, який бізнес сплачує єдиний податок, і слідкувати надалі за його статусом.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру