Українці можуть слідкувати за державним майном з Опендатабот

08.10.2019 09:08

Історія:

В Опендатабот тепер можна стежити за всіма компаніями, що мають статус державних.

Що сталося:

В Опендатабот з’явилася кнопка, яка дозволяє підписатись одночасно на всі державні компанії. При будь-яких змінах ви отримаєте сповіщення.

Чому це важливо:

Раніше навіть держава не завжди могла контролювати діяльність державних підприємств, хоча всі вони — це наша спільна власність. Тепер така можливість з’явилась в державних службовців, журналістів та громадян. Про будь-яке виведення компаній із держвласності чи банкрутство тепер будуть знати всі.

Чим займаються державні підприємства в Україні?

Найчастіше державні компанії займаються науковими дослідженнями та розробками (332 компанії), лісовим господарством та лісозаготівлею (309 компаній) та сільським господарством (240 компаній).

Найменша кількість державних підприємств займається текстильним виробництвом, організуванням азартних ігор та ветеринарною діяльністю (по 4 компанії).

Де зареєстровано найбільше державних підприємств?

Більшість державних компаній зареєстровано на Київщині (731 компанія), Донеччині (143 компаній) та Харківщині (137 компаній). Найменше державних компаній на Тернопільщині (31 компанія), Чернівеччині (29 компаній) та Кіровоградщині (28 компаній).

Які державні підприємства приносять найбільші прибутки?

Рейтинг найбільших платників податків в Україні за 2018 рік очолюють саме державні компанії. На першому місці АТ «Укргазвидобування» (41 255,8 млн грн), на другому – АТ НАК «Нафтогаз України» (28 115,5 млн грн).

Найбільш прибутковими галузями для державних підприємств традиційно залишаються нафтогазовий сектор, електроенергетика і транспорт. Державні підприємства електроенергетичної галузі в 2018 р. сумарно отримали 13,7 млрд грн чистого прибутку, що майже в 1,5 рази більше показника 2017 – 9,2 млрд грн. Підприємства транспортної галузі у 2018 році на 23,6 % погіршили свій сумарний показник чистого прибутку порівняно з 2017 роком – із 5,7 млрд грн до 4,3 млрд грн.

Із топ-100 державних компаній 2 представляють нафту і газ, 3 – хімічну промисловість, 6 – харчову промисловість і сільське господарство, 8 – машинобудування, 10 – вугільну промисловість, 17 – електроенергетику, 21 – транспорт, 33 – інше.

Як перевірити державну компанію?

  • 1Додайте Опендатабот в улюблений месенджер, або перейдіть за прямими посиланнями в Телеграмі, Вайбері або Месенджері

  • 2Введіть «Державні компанії».

  • 3Підпишіться на всі державні компанії однією кнопкою.

По темі

Опендатабот запустив безкоштовні сповіщення для власників всіх українських компаній

Щотижня в Україні відбувається близько 3,5 тисяч змін в компаніях. Більшість із них стосуються зміни директора, адреси, бенефіціарів.

Відстежувати інформацію про нерухомість тепер зможе кожен

Якщо з вашою нерухомістю стануться зміни, про які ви не знаєте, — ви зможете оперативно про це дізнатися та відреагувати на ситуацію.

НБУ скаржиться на дії реєстратора. Що не так із цією ситуацією?

Національний банк України втратив актив, який коштуватиме йому багатомільярдних збитків. Підставою для цього стали судові рішення, які на момент перереєстрації, вже втратили актуальність.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру