Як перевірити якість пального?

16.12.2019 09:08

Історія:

Якість пального на АЗС тепер можна перевірити в Опендатабот.

Що сталося:

В Опендатабот з’явилася можливість перевіряти ліцензії на торгівлю паливом.

Чому це важливо:

Майже 1500 АЗС на території України працюють нелегально. Перевірка ліцензії АЗС зменшує ризики придбати неякісне пальне й зіпсувати автомобіль.

В Україні 1242 компанії має ліцензію на торгівлю паливом.

Серед найбільших власників ліцензійних заправок:

Проскрольте таблицю ліворуч →
Назва юридичної особи Кількість Назва мережі
ПАТ «Укрнафта» 537 Укрнафта
ТОВ «Вест Петрол Маркет» 407 WOG
ТОВ «Окко-Рітейл» 357 Окко
ПзІІ «Амік Україна» 221 AMIC
ТОВ «Інтергеоком» 155 БРСМ
ТОВ «Альянс Холдинг» 132 Shell
ТОВ «ТД «Сан Ойл» 132 Sun Oil
ТОВ «Глуско Рітейл» 112 Glusco

Що дає ліцензія на торгівлю паливом?

«Головна мета запровадження ліцензій – виконання ліцензійних умов, які вимагають безпеку та сплату податків. Це важіль, який посилює відповідальність бізнесу, має підвищити якість конкуренції та вплив споживачів на нього», – коментує директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

Торгівці пальним повинні сплатити акцизний збір і мати окремі ліцензії на оптову або роздрібну торгівлю пальним та на кожне місце його зберігання. Наявність цих ліцензій та дані про сплату акцизного збору підлягають обліку, і будь-хто може перевірити, наскільки легально працює та чи інша заправка.

Якщо в компанії немає ліцензії на торгівлю паливом, але вона пропонує такі послуги, — скоріш за все вона продає контрафакт — так звану “бодягу”. Це низькоякісний бензин, який виробляють на невеликих нафтобазах, додаючи до пального різноманітні домішки.

До запровадження контролю за ліцензіями та сплатою акцизного збору проблема неякісного пального стояла в Україні дуже гостро. Обсяги споживання бензину перевищували обсяги його легального виробництва. За даними Рахункової палати, у 2013 році було спожито на 1 390 000 т більше бензину, ніж легально потрапило на склади, у 2014 році – на 463 000 т більше.

Чим шкідлива «бодяга»?

З контрафактом є кілька проблем.

  1. Неякісне пальне шкодить автомобілям. Воно може поступово «вбивати» поршневі кільця та клапани, призводити до утворення нагару в паливній системі, від нього потерпають шланги, бензонасоси і форсунки інжектора.

  2. На «чорних» АЗС не дотримуються необхідних норм безпеки, тому ризик вибуху дуже високий.

  3. У державний бюджет не надходять податки. За даними Рахункової палати, обсяги тіньового ринку бензину моторного і дизельного палива у 2016-17 роках могли становити 4,6 млн т. За таких умов недонадходження до бюджету акцизного податку з пального становили близько 25 млрд грн. Це майже третина надходжень акцизного податку до державного бюджету за цей період.

Як перевірити, чи легально працює АЗС?

  • 1Додайте Опендатабот в улюблений месенджер.

  • 2Введіть код чи назву компанії.

  • 3Перевірте, чи має вона ліцензію на торгівлю паливом.

По темі

Як перевірити ліцензію маршрутки?

Тепер ви можете сфотографувати номер транспорту та перевірити його ліцензію в Опендатабот.

Як перевірити паспорт в Opendatabot?

Якщо анульований паспорт не був вилучений Державною міграційною службою — його можуть використовувати шахраї.

Як перевірити, чи ви не в «чорному списку» на виїзд за кордон?

Обмеження виїзду за кордон можуть зірвати вашу мандрівку. Перед покупкою білетів можна перевірити свій статус й знизити такі ризики.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру