47% українських судів не будуть надсилати повістки поштою

09.12.2020 09:15

Майже половина — 355 судів в Україні не будуть надсилати сповіщення поштою. Це близько 47% від загальної кількості судів у державі.

Ситуація склалася через брак державного фінансування.

Одним з перших судів, що припинив надсилати повістки був Івано-Франківський суд. Щомісяця він витрачав 75 000 гривень на сплату послуг пошти, тоді як, що у бюджеті на це була закладена втричі менша сума. Тоді представники суду рекомендували відслідковувати інформацію про судові засідання за допомогою Опендатаботу.

Зараз аналогічні ситуації відбуваються по всій Україні: на відправлення кореспонденції судів в бюджеті закладено 445 млн грн, тоді як на відправлення повісток потрібно витратити понад 1,2 млрд грн.

Моніторинг справ в Опендатабот — безкоштовний для українців. Щоб не пропустити інформацію про дату судового засідання та інформацію про направлені до суду позови взагалі, можна підписатися на сповіщення від Опендатабот.

Як отримати інформацію про судові позови в Опендатабот

  • 1Відкрийте Опендатабот у Telegram або Viber.

  • 2Надішліть боту своє ПІБ або номер справи, яку хочете відслідковувати.

  • 3Підпишіться на оновлення.

По темі

Українські суди не можуть оплачувати послуги пошти й сповіщати про судові засідання

Українські суди визнали, що у них не вистачає бюджету на послуги пошти, і вони не зможуть сповіщати українців через листи

ДСА відкрила судовий розклад — українців сповіщатимуть про їх судові засідання

Відтепер українці отримуватимуть сповіщення одразу, як тільки з'явиться інформація про їх судове засідання.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру