09.12.2020 09:15
Майже половина — 355 судів в Україні не будуть надсилати сповіщення поштою. Це близько 47% від загальної кількості судів у державі.
Ситуація склалася через брак державного фінансування.
Одним з перших судів, що припинив надсилати повістки був Івано-Франківський суд. Щомісяця він витрачав 75 000 гривень на сплату послуг пошти, тоді як, що у бюджеті на це була закладена втричі менша сума. Тоді представники суду рекомендували відслідковувати інформацію про судові засідання за допомогою Опендатаботу.
Зараз аналогічні ситуації відбуваються по всій Україні: на відправлення кореспонденції судів в бюджеті закладено 445 млн грн, тоді як на відправлення повісток потрібно витратити понад 1,2 млрд грн.
Моніторинг справ в Опендатабот — безкоштовний для українців. Щоб не пропустити інформацію про дату судового засідання та інформацію про направлені до суду позови взагалі, можна підписатися на сповіщення від Опендатабот.
Українські суди визнали, що у них не вистачає бюджету на послуги пошти, і вони не зможуть сповіщати українців через листи
Відтепер українці отримуватимуть сповіщення одразу, як тільки з'явиться інформація про їх судове засідання.
Що гальмує онлайн-судочинство?
Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.