Розділ 47 Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами

Цей розділ включає перепродаж (продаж без перероблення) нових або уживаних товарів для особистого споживання або домашнього користування переважно населенню, який здійснюють магазини, торгові центри, кіоски, намети, компанії поштового замовлення (у т. ч. у мережі Інтернет), рознощики і вуличні торговці, споживчі кооперативи тощо. Роздрібну торгівлю класифікують насамперед за типом місця торгівлі (роздрібну торгівлю в магазинах - у групах 47.1-47.7; роздрібну торгівлю поза магазинами - у групах 47.8-47.9). Роздрібна торгівля в магазинах включає роздрібну торгівлю уживаними товарами (клас 47.79). Роздрібна торгівля в магазинах у подальшому розподіляється на спеціалізовану (групи 47.2-47.7) та неспеціалізовану роздрібну торгівлю (група 47.1). Спеціалізовану роздрібну торгівлю новими товарами класифікують за асортиментом товару, який підлягає продажу. Торгівля поза магазинами деталізована за формами торгівлі, такими як роздрібна торгівля з лотків і на ринках (група 47.8) та інші форми роздрібної торгівлі, що їх здійснюють поза магазинами, зокрема, за поштовим замовленням або через мережу Інтернет, шляхом доставки "від порога до порога", за допомогою торгових автоматів тощо (група 47.9).

Товари, які описані у цьому розділі, обмежуються товарами, зазвичай іменованими як споживчі товари або товари роздрібної торгівлі. Отже, товари, що зазвичай не класифікують як товари роздрібної торгівлі (зерно, руди, промислове устатковання тощо), не включені до цього розділу. Цей розділ також включає торгівлю персональними комп'ютерами, канцелярськими товарами, фарбою або деревиною, незважаючи на те, що ці товари призначені не тільки для особистого споживання домашніми господарствами. Допоміжні операції в торгівлі не впливають на зміну товару і можуть включати, зокрема, сортування, розподілення, змішування та фасування.

Цей розділ також включає роздрібну торгівлю, яку здійснюють комісіонери, роздрібні аукціонні будинки, представники, задіяні у мережевому маркетингу. До цього розділу не відносять:

- продаж фермерами власно вирощеної сільгосппродукції, див. розділ 01

- продаж товарів власного виробництва, які класифікують у рамках виробничого процесу в розділах 10-32

- продаж автотранспортних засобів, мотоциклів і деталей до них, див. розділ 45

- торгівлю зерном, рудами, сирою нафтою, промисловими хімікатами, залізом і сталлю, а також промисловими машинами й устаткованням, див. розділ 46

- продаж готової їжі та напоїв для споживання в приміщеннях або "на винос", див. розділ 56

- надання в оренду товарів особистого вжитку переважно населенню, див. група 77.2

Адреса

Дніпропетровська область, місто Дніпро

Дохід

181 089 665 000 грн

Адреса

Київська область, місто Вишневе

Дохід

29 493 148 000 грн

Адреса

Дніпропетровська область, місто Дніпро

Дохід

21 000 332 000 грн

Адреса

Дніпропетровська область, місто Дніпро

Дохід

17 514 376 000 грн